Бременните не могат да се боядисват, а кърмещите?

  • 1 668
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 030
Като бременна съм се боядисвала, но след като родих само веднъж, защото фризьорката ме посъветва да не го правя, докато не отмине косопада

# 16
  • Мнения: 1 615
Ама наистина не мога да повярвам, че още има хора - всички уж млади, съвременни и с огромни претенции за разбиранията си, които робуват на тия глупости за боядисването, подстригването и пр.!!! "Да не се отреже на бебето акъла" - ще повърна! Кой е рекъл, че бременните и кърмещите трябва да грозни проскубани?! Който иска, да си стой и с немита коса, ако ще! Аз като бременна най-много съм си поддържала прическата и цвета - поне в главата да съм красива, като няма къде да скрия килата Grinning А точно преди да тръгна да раждам, отидох и се разкрасих повече от всякога, за да изглеждам добре поне 3-4 месеца, докато намеря време пак за себе си.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
И като бременна и сега (кърмеща) се боядисвам, не мога да си позволя да ходя като вещица в главата...  Laughing

# 18
  • Торонто
  • Мнения: 837
И бременна и кърмеща се боядисвам. Не виждам проблем Peace
Естествено

# 19
  • Мнения: 111
Не става въпрос за бабини деветини, мисля, че Myst пита за вредата от боята.

# 20
  • Мнения: 134
Откакто разбрах, че съм бременна и до ден днешен, т.е. вече повече от година и половина, се боядисвам с безамонячна боя за коса - "Casting" на "Loreal".

# 21
  • Мнения: 532
Не става въпрос за бабини деветини, мисля, че Myst пита за вредата от боята.
Точно за това пише момичето,не за бабини дивитини.
Аз също мисля,че не би трябвало да е проблем чак толкова  Hug

# 22
  • Мнения: 2 039
Тъкмо преди 2 седмици си направих нова прическа и се боядисах в нов цвят  4470!Отрази ми се невероятно,като скъсване с целия стрес около бременността и раждането!Не мисля,че вреди,даже напротив (а и съпругът живна  Joy Joy Joy)!!!

# 23
  • Мнения: 5 393
Защо да не могат да се боядисват бременните newsm78.
Аз се боядисвах и бременна и кърмеща smile3521

# 24
  • Мнения: 188
И аз си се боядисвам най-редовно. Когато бях бременна се консултирах с познат лекар, който ме увери, че няма нищо опасно за детето. И разни материали ми беше пратил, но не ги пазя. Сега, като кърмеща, пак си се боядисвам. Не съм имала проблеми никакви, по никакъв начин не се е отразило на бебето.

# 25
  • Мнения: 942
Защо да не могат да се боядисват бременните newsm78.
Аз се боядисвах и бременна и кърмеща smile3521
И аз така Peace

# 26
  • Мнения: 657
 Като бременна се боядисвах,сега вече съм си с оригиналния цвят Mr. GreenНо не мисля,че ще пречи една боя newsm78 и докато се кърми

# 27
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Аз се застраховам като се боядисвам с безамонячна боя!

# 28
  • Мнения: 6 243
И като бременна, и като кърмеща майка, съм се боядисвала - не само с амоничяна боя, ами и с висок % окислител, защото доста от това време бях блондинка. Гинеколожката ми е на мнение, че проблем в тая работа няма никакъв. На това мнение е и Ла Лече Лигата, което май а комай доста авторитетно мнение:
Цитат
According to theBREASTFEEDING ANSWER BOOK, published by La Leche League International, no evidence exists that the nursing mother's use of hair-care products, such as hair dyes and permanents, has any effect on her breastfeeding baby. When a mother uses hair-care products, some of the chemicals will be absorbed through her skin. If her scalp is healthy and intact, less will be absorbed than if the skin on her scalp is scratched or abraded.
от тук

# 29
  • Мнения: 742
Смятам, че не е пробем стига докато се боядисваш - детето да не е наблизо...че доста ухае ooooh!

а и дано хване боята, че при мен 5 месеца нямаше никакъв ефект боядисването Thinking Казват, че както по време на цикъл, така и докато се кърми - има вероятност да не хване боята...нямам научно обяснение, но го изпитах на гърба си newsm78
Не се притеснявай за вредата - по скоро е вредно за твоята коса, от колкото за бебчо Joy

Успех в хубавеенето  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт