Турска мусака

  • 15 759
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 941
Направих я, но сложих някои мои допълнения - чесън към каймата и гъбки наредих малко. Стана много вкусно. Благодаря за рецептата  bouquet

# 46
  • Мнения: 6 167
И аз я пробвах тази седмица! Имаше голям успех.
Наистина става много добре, но следващия път няма да слагам яйца.
Идват в повече според мен.

# 47
  • София
  • Мнения: 17 301
И вкъщи много се хареса, само че 1 пакетче картофено пюре на прах изобщо не ми стигна (взех на Маги). Следващия път с две бройки.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 941
И вкъщи много се хареса, само че 1 пакетче картофено пюре на прах изобщо не ми стигна (взех на Маги). Следващия път с две бройки.
Аз умишлено взех 2 на Маги - 1-то отдоло, другото сложих отгоре. Иначе нямаше да стигне Peace

# 49
  • Мнения: 6 390
Звучи страхотно, днес купих кайма, и ще пробвам  Wink

# 50
  • Мнения: 6 167
Пак я правих снощи  Twisted Evil
Махнах яйцата, както мислих  и към каймата прибавих и няколко гъбки.
Стана много добре, много!

# 51
Ще се пробва ,добре изглежда Hug

# 52
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Мерси за рецептата.   bouquet

# 53
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Благодаря за рецептата. Hug
Правих я и стана повече от страхотна. GrinningЧак мъжът ми беше възхитен. Grinning

# 54
     bouquetБърза, лесна вкусна Макар и правена със студено сварени картофи /против полуфабрикатите съм заради  Е-тата  и др.работи в тях/ от предишния ден стана перфектна. Похвалиха ме страшно, направо им  #Crazy   Жалко че се хапна
За днес трябва да измисля нещо. Благодаря за чудесната рецепта. Ще я правя често

# 55
  • Мнения: 122
Толкова хвалби за тая мусака. Ще я пробвам и аз.

# 56
  • Мнения: 4 176
аз правя редовно. Подобмно е. Това е английско ястие май. Казва се Cottage pie.
Там се запържва лаймата с лук, червен пипер и подправки и 1-2л. домнатена паста. Идеята е да не е водно хич, а да е само на мазнина
Накрая се прибавя лъжица брашно.
Слага се най-отдолу на тавата каймата всичката и отгоре се поставя картофеното пюре. Запича се. Лесно и вкусно.

# 57
  • Мнения: 668
аз правя редовно. Подобмно е. Това е английско ястие май. Казва се Cottage pie.
Там се запържва лаймата с лук, червен пипер и подправки и 1-2л. домнатена паста. Идеята е да не е водно хич, а да е само на мазнина
И аз така направих каймата.
Картофеното пюре е домашно производство.
Намалих яйцата на 2 и добавих манатарки мариновани.
У дома всички си облизаха пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт