От кога детето да спи само

  • 6 985
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 042
Още не спят сами. Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 5 251
Зависи и как спи детето, защото ако се буди по сто пъти и майката трябва да става - айде няма нужда от излишни гимнастики Tired

Поради тази причина все още не сме отделили малкия да спи в детската. Ако спре до пролетта да се буди нощем по сто пъти, тогава, но не на всяка цена  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 125
Големия спи от първия ден в къЩи в неговата стая (доста смело от моя страна Rolling Eyes).Само че първите 2 месеца zаспивахме често zаедно на дивана в хола.От преумора zаспивах държейки го на гърдите си zа да се  оригне след ноЩното хранене.На 2 месеца спря да се буди ноЩем и си спеШе по цяла ноЩ в стаята..А малкия все оЩе при нас,zаЩото се пробужда понякога и  ме притеснява да не буди баткото,който става рано zа градина.Но след месец, два Ще ги съберем.
 По принцип смятам че по _рано трябва да се отдели детето ,докато не раzбира много.Може би около 6 месечна въzраст.

Последна редакция: сб, 21 окт 2006, 00:05 от shnapy

# 33
  • Мнения: 1 428
Боби си спи в нашата стая. Не изпитвам потребност да го местя. Така и на мен, и на него ни е по-спокойно. Децата усещат присъствието на родителите си и това ги кара да се чувстват щастливи и ги прави уверени.
Един ден, когато започне да изпитва нужда от самостоятелност, ще го преместим - така ще му покажа, че вече  е порастнал.  Wink
Подкрепям напълно изказването ти.Мисля,че за всички е по-добре и по-спокойно като спим всички заедно.Аз няма да мога да заспя от притеснение ако съм в друга стая.Пък и детето ми ще е неспокойно,че спи само.Има си детска стая ,но съм решила да я отделя,когато самата тя го пожелае,а не насила да я изолирам от нас.Това може да се изтълкува погрешно от детето и да му се придобият трайни страхове от самотата.
Племеника ми,който е на една годинка го оставят да спи в отделна стая и доста често ако заспят дълбоко,родителите му не го чуват как реве.Толкова жално ми става за него и все си мисля как ли се чувства горкото като види ,че е само и никой не идва при него.А аз го чувам,защото съм на долния етаж точно под неговата стая  и направо ми се къса сърцето.
Може да ме упреквате,но аз съм твърдо против отделянето на малко дете,а пък за бебе да не говорим.Ами ако се случи нещо през нощта и недай си боже на детето му стане нещо,ами после....Не че ако сме при него не може да се случи,но поне ще сме там и ще реагираме навреме.На моя позната детенцето й се задуши с възглавниците докато е спало,мир на праха му .Беше само на 6 месеца-едно малко ангелче.Майка му го бе оставила само за малко,за да просне прането си,а то какво стана Cry
Абе ,против съм и тва е!Каквото искайте говорете,но за мен е важно да съм до детето си и да му показвам колко го обичам дори и когато спи.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
Боби си спи в нашата стая. Не изпитвам потребност да го местя. Така и на мен, и на него ни е по-спокойно. Децата усещат присъствието на родителите си и това ги кара да се чувстват щастливи и ги прави уверени.
Един ден, когато започне да изпитва нужда от самостоятелност, ще го преместим - така ще му покажа, че вече  е порастнал.  Wink
Подкрепям напълно изказването ти.Мисля,че за всички е по-добре и по-спокойно като спим всички заедно.Аз няма да мога да заспя от притеснение ако съм в друга стая.Пък и детето ми ще е неспокойно,че спи само.Има си детска стая ,но съм решила да я отделя,когато самата тя го пожелае,а не насила да я изолирам от нас.Това може да се изтълкува погрешно от детето и да му се придобият трайни страхове от самотата.
Племеника ми,който е на една годинка го оставят да спи в отделна стая и доста често ако заспят дълбоко,родителите му не го чуват как реве.Толкова жално ми става за него и все си мисля как ли се чувства горкото като види ,че е само и никой не идва при него.А аз го чувам,защото съм на долния етаж точно под неговата стая  и направо ми се къса сърцето.
Може да ме упреквате,но аз съм твърдо против отделянето на малко дете,а пък за бебе да не говорим.Ами ако се случи нещо през нощта и недай си боже на детето му стане нещо,ами после....Не че ако сме при него не може да се случи,но поне ще сме там и ще реагираме навреме.На моя позната детенцето й се задуши с възглавниците докато е спало,мир на праха му .Беше само на 6 месеца-едно малко ангелче.Майка му го бе оставила само за малко,за да просне прането си,а то какво стана Cry
Абе ,против съм и тва е!Каквото искайте говорете,но за мен е важно да съм до детето си и да му показвам колко го обичам дори и когато спи.

Ами всички изброени от теб недостатъци са такива, защото хората не са били достатъчно подготвени и съобразителни.

Бебефон и чуваш детето.

Възглавница в кревата на бебе не се оставя и прочие.

Като бях бременна и една позната ми разказваше как ставала по 100 пъти нощем да завива детето и се чудеше как ще оставя моето само без да го завивам. Ами купих й спален чувал. Малко мозък се иска.  Joy Само 20 лева и си спестих нейното недоспиване.
Просто някои хора си мислят, че като имат бебе и трябва да им е гадно.

Принципно всеки спи по-спокойно ако не смущават съня му. Та не ми се вижда вероятно 2 годишната ми дъщеря да е по-спокойна ако е в моята стая. Като ходим на почвки и трябва да спим в една стая определено се буди в пъти повече и не се наспива.

# 35
  • Мнения: 2 214
Цитат
Принципно всеки спи по-спокойно ако не смущават съня му. Та не ми се вижда вероятно 2 годишната ми дъщеря да е по-спокойна ако е в моята стая. Като ходим на почвки и трябва да спим в една стая определено се буди в пъти повече и не се наспива.
 
 

 Peace Peace Peace Всичките ти доводи бяха и моите също.

# 36
  • Мнения: 1 520
Според мен преди да навърши една годинка. Моето го отделих някъде в този период, защото усетих че спи спокойно докато не отидем по-късно и ние да легнем. Тогава се почваше едно въртене, сумтене, примрънкване за това и онова.
От тогава спи напълно самостоятелно, вярно че в началото се налагше многократно ставане, но си струваше. сега е доволен че има своя стая и е безстрашен в тъмното там.
Колкото по-големи стават и разбират повече, толкова повече се и запъват за собственото легло.
Детето но брата на мъжа ми е на 4.5 и всички спят в едно легло, иначе не става.  Rolling Eyes

А колкото до по-горни изказвания - не ме притеснява да го оставя сам в другата стая, защото спрямо него шестото ми чувство явно наистина се е развило. Случва ми се нощем да се събудя и след няколко минути примерно той да промрънка за нещо, т.е. усещам явно че ще има нужда от нещо. Това е учудващо и за мен, защото това чувство ми е блокиране за всякакви други неща, но спрямо детето работи. Посъщата логика се случва да преценявам дали някоя настинка ще я преборим сами, или ще се ходи на лекар. Просто вътрешна увереност.

Но пък когато си станал свидетел на подобни истории като тази за 6-месечното бебе - незнам може и да имат основание някой майки за всички притеснения.

Последна редакция: вт, 24 окт 2006, 10:51 от SmaRt

# 37
  • Мнения: 2 818
Алина спи сама от 4 месечна. Вече не съм убедена, че това е било в полза обаче Thinking 
Второто ни дете смятам да го преместя при кака му щом започне  да спи спокойно по цяла нощ (дано да е като Алина Praynig )

# 38
  • София
  • Мнения: 2 846
Отделих Ивета в друга стая, когато стана на 2 г. Обаче и до ден днешен заспива при нас, на спалнята и после я пренасяме. Когато се буди нощем, нещо което за радост става рядко, я взимам при нас, за да заспи. Откакто е сама в стая е на периоди - понякога се буди и си говори сама в леглото и си се занимава, понякога веднага ни вика. Но като че с възрастта е по-трудно да се привикне в самостоятелност и това е нормално.

Много обичам да я гушкам и ми е приятно да заспива до мен, но не мисля, че трябва да жертвам напълно сексуалния и любовния си живот заради нея. С мъжа ми обичаме да си говорим в леглото след като я пренесем, а също така, слава Богу, правим секс редовно. Чудя се, как мамите, които държат децата да спят с тях, решават тия въпроси и не се ли страхуват, че ще настъпи отчуждение в интимната сфера? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт