На 4 месеца с какво да започна?

  • 1 796
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 559
Аз започнах 6-я месец с оризова каша на Хип приготвена с кърма. Успех   bouquet

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Използвам темата за едно питане - Пюре от тиква става ли за първа храна? Всъщност кой от зеленчуците е най-щадящ за бебешкото стомахче и може пръв да се въведе?
става, естествено. Каката я захраних с пюренце от тиква когато беше на 3 месеца. То, тогава преди 10 години нямаше нищо на пазара и си приготвях в къщи пюренцата. Мисля и сега да процедирам така. Колкото човека да попиташ, толкова различни мнения ще чуеш за захранването. Според мен се консултирай с педиатър. Те най-добре знаят какво е добре за бебето. Естествено всяка нова храна трябва да се въвежда постепенно. За тези които не са наясно само уточнявам, че вкарването на плодови сокчета и пюрета между храненията не значи захранване. За захранване говорим когато въведем зеленчуково пюре или каша, които заместват кърмене. От няколко дена започнах да давам 1/3 плодово пюренце между храненията, следващия месец ще давам тиква и картофче, като ги редувам и няма да спра плодовите сокчета, а ще давам и тях. Старата изпитана схема с каката ще приложа и сега. Успех на всички мами!
П.С. Не се доверявайте много на схемите на захранване в САЩ или където и да е . Все пак живеем в България, нали?!  bouquet

# 32
  • Мнения: 3 521
... Пюре от тиква става ли за първа храна? Всъщност кой от зеленчуците е най-щадящ за бебешкото стомахче и може пръв да се въведе?

По една от тукашните схеми пЮрето от тиква се препоръчва като първа храна zа "каприzни" бебета...т.е. можеш Simple Smile, но както някой беше писал zаради хистамина може в началото да ви се поzачерви малко дупето...въпросът е да zахранваш на истина много бавно и полека...иначе от zеленчуците_морков, картоф, тиквичка, тиква.

За тези които не са наясно само уточнявам, че вкарването на плодови сокчета и пюрета между храненията не значи захранване.

да бе, да...а бебетата ги носи щъркела Mr. Green. ooooh!

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
.
За тези които не са наясно само уточнявам, че вкарването на плодови сокчета и пюрета между храненията не значи захранване.

да бе, да...а бебетата ги носи щъркела Mr. Green. ooooh!
Joy Joy Joy Цитирам учебник по детски болести за медицински сестри и акушерки - стр 120-121, под редакцията на проф. Хр. Михов , издателство Медицина и физкултура / София 1991 г.

# 34
  • Мнения: 3 521
Joy Joy Joy Цитирам учебник по детски болести за медицински сестри и акушерки - стр 120-121, под редакцията на проф. Хр. Михов , издателство Медицина и физкултура / София 1991 г.

Виж Националния план по храните...от миналата годин, ако не се лъжа.

# 35
  • София
  • Мнения: 277
аз мисля да изчакам още месец, месец и половина и да започна с картофче с кърма...така де, нали като правя картофено пюре за нас му слагам мляко, та за нея това...хем да й е познат вкуса, хем да не ни запече оризчето, че и без това акаме на три дни веднъж...иначе признаците от табличката, дето ти е дала асинка ги показваме от половин месец, но ще изчакам. Умирам вече от нетърпение, но си представям колко отговорна е тази задача...ако сгреша сега и детето ми развие някоя алергия...представям си да не може да хапне хляб, ябълка или каквото и да е само защото съм бързала да го захраня и така се настройвам да изчакам..

# 36
  • Мнения: 867
П.С. Не се доверявайте много на схемите на захранване в САЩ или където и да е . Все пак живеем в България, нали?!  bouquet

Точно затова не се доверявам нито на тукашните педиатри, пази боже пък на разни бабки и комшийки.
А дали е изпитана тази схема незнам, защото на мъжа ми и сестра му  е доста изпитана и...алергии като по учебник, особено тя.

Общи условия

Активация на акаунт