Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори 71

  • 33 301
  • 725
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 688
Ако имаше някаква сериозна тромбофилии изобщо нямаше да го докарате до тези седмици. Дайте по- спокойно и не се филмирайте излишно, защото ви е бедна фантазията какво ви чака след раждането Simple Smile .
Това не е вярно, но както и да е.

# 676
  • Мнения: 61
Здравейте, някоя от вас, на която са и казали, че плацентата и е трета степен на зрялост. Как се процедира, Аг каза, че за момента няма нищо притеснително. Всичко е наред с бебето, но съм много притеснена. В 34г.с съм

# 677
  • Мнения: 7 898
Щом диктора ти казва, че всичко е наред няма кво да се притесняваш .

# 678
  • Мнения: 24
Здравейте, някоя от вас, на която са и казали, че плацентата и е трета степен на зрялост. Как се процедира, Аг каза, че за момента няма нищо притеснително. Всичко е наред с бебето, но съм много притеснена. В 34г.с съм

И аз съм така, 32 г. с. на ФМ установиха 3та степен зрялост на плацентата. Казаха ми, че ще следим нещата ежеседмично - тонове, фетален разстеж и ако видим, че бебка страда и не се храни ще инициираме раждане. Сега съм в 34 г. с. трета степен плацента с доста калцификати. Тоновете последно бяха добре. Бебка, обаче е малко мъничка според доктора - 1950 гр.
На Вас какво ви казаха? Как е бебенцето?

# 679
  • Мнения: 61
Здравейте, някоя от вас, на която са и казали, че плацентата и е трета степен на зрялост. Как се процедира, Аг каза, че за момента няма нищо притеснително. Всичко е наред с бебето, но съм много притеснена. В 34г.с съм

И аз съм така, 32 г. с. на ФМ установиха 3та степен зрялост на плацентата. Казаха ми, че ще следим нещата ежеседмично - тонове, фетален разстеж и ако видим, че бебка страда и не се храни ще инициираме раждане. Сега съм в 34 г. с. трета степен плацента с доста калцификати. Тоновете последно бяха добре. Бебка, обаче е малко мъничка според доктора - 1950 гр.
На Вас какво ви казаха? Как е бебенцето?
Казаха ми, че за сега няма нищо притеснително. Бебчо е 2.400кг в 34 седмица, добре върви. Но винаги има + - някакви грамове, за мен не може точно да се установи колко тежи бебчо

# 680
  • Мнения: 2 840
Дами,
Обмена карта и карта за профилактика на бременността едно и също ли е?
И амб карта задължителна ли е за болниците или само при майчинство (нямам право на такова)

# 681
  • Мнения: 184
Здравейте, скучвало ли ви се е да ви е много твърд корема в горната част най вече и от страни, но да не ви минава с да го чуствате нака цял ден. Зн че казввте че са контракци, но нали те спират и почват а корема ми е така постояно и мн съм се притиснила. От два дни съм на магнерот 3 по 2 и алеракт но не ми минава твърдоста. В 17г. Седмица съм. Ще се радам ако на някой ми се случвало да сподели.

# 682
  • Мнения: 7 898
Много често ми се случваше. Имах чувството, че корема ми ще експлоадира. Като ходех на тонове обаче, тук таме засичаха контракции, независимо от това, че си чувствах корема твърд.

# 683
  • Мнения: 739
На мен ми се е случвало да ми е доста втвърден корема и да е на топка след 33-34г.с. На бебето му беше вече тесничко.
Най-вероятно в седмицата, в която сте е да имате по-чести контракции от това, че бебчето се върти и по този  начин матката контрахира. Затова така да се втвърдява.
За ваше успокоение може да отидете да ви направят ехографски преглед и да видят как е бебчето. А също и да измерят шийката, понеже знам, че когато има контракции е възможно при някои жени да се скъсява. И също така продължавайте да си пиете магнерота. Аз към 4- 5 месец усетих първите втвърдявания (бяха леки и за няколко секунди, които бяха на малка част от корема) и тогава ми каза АГ да започвам да пия магнерота. И така го пиех всеки ден до 9 месец. Тогава го спрях, че да  мога да усещам подготвителните контракции. Сега пак съм бременна, но в 14г.с. и скоро сигурно може и да усетя някое втвърдяване, но пак ще започна магнерота.
Не се притеснявайте. Нормално е да имате такива усещания и неразположения. Все пак бебчето расте и матката също се разширява. Може да пиете и нош-па, ако ви е голям дискомфорта 3×2, но ако са силни болки тогава задължително преглед!
Лека и спокойна бременност! И на финала едно сладко и пухкаво бебче! 😊

Последна редакция: сб, 28 авг 2021, 22:40 от Moni4ka2020

# 684
  • Мнения: 184
Много ви благодаря за мненията. Нямам болки по скоро дискомфорт, че ми е толко стегнат и се притиснявам. Бях оня ден на док, даже той видя че ми е твърд и каза че ако ми е твърд както при цикъл не хубаво, но аз нз какво е усещането никога не съм го усещала така. И м. Шиика  ми беше ок на прегледа. Дано да отшуми  от магнерота.

# 685
  • Мнения: 739
Щом не е скъсена шийката не се притеснявай. Гледаха ли бебчето на ехограф? Сега, като се връщам назад се сещам на един преглед при АГ, когато бях в 5месец и тя ми поглежда корема да го измери и ми казва " Ама той ви е стегнат в момента, не го ли усещате?" А аз се учудих едно такова и мислех, че е някаква по-силна контракция или от това, че си бях хапнала и да неби да съм се поиздула от храната. Ама сега, като си видя малкото коремче и се сетя за онзи случай- наистина си е заслужавало пиенето на магнерота. Почнах да го приемами след 2 седмици някъде корема почна да се отпуска. На следващия месец на ЖК, АГ ми гледа корема и потвърди, че вече не е така както предишния път, че не е така опънат. Щото то си беше, като някакво опъване. Доста интересно беше.

# 686
  • Мнения: 7 898
При цикъл пък как се втвърдява корема?
Аз по- скоро си мисля, че това втвърдяване беше от порастването на бебето и разтягането на матката и коремните мускули.
Особено много ми се втвърдяваше и след ядене.

# 687
  • Мнения: 1 041
Помощ... Ужасни киселини...?

# 688
  • Мнения: 7 898
След 9 месеца минават.

# 689
  • София
  • Мнения: 12 006
Помощ... Ужасни киселини...?
Вода с изтискан лимон, може и газирана, ако ти понася газираното. Солети, домашни кубети с много малко мазнина и само с червен пипер и сол (купени не).

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт