Кога и как се отказва от залъгалка?

  • 2 326
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 392
Когато детето  я откаже само !

# 46
  • Мнения: 431
Ние я махнахме преди годинка . Беше много лесно за мое голямо учудване , отрязах я и му я дадох, той я гледа гледа и накрая я хвърли. Казах му че кучето я е изяло и това беше.Не очаквах че ще се откаже толкова лесно. После си я търси още няколко дни но не е изпадал в истерии Naughty По принцип е хубаво когато започнат да растът зъбките бибата да се махне , за да не се изкривят - така ни каза нашия педиатър.

# 47
  • Мнения: 4 392
Ние я махнахме преди годинка . Беше много лесно за мое голямо учудване , отрязах я и му я дадох, той я гледа гледа и накрая я хвърли. Казах му че кучето я е изяло и това беше.Не очаквах че ще се откаже толкова лесно. После си я търси още няколко дни но не е изпадал в истерии Naughty По принцип е хубаво когато започнат да растът зъбките бибата да се махне , за да не се изкривят - така ни каза нашия педиатър.
А не започна ли да си пъха пръста в устата? Бяха ли избили вече всички зъби?
Според мен, ако детето си търси беберона, не е хубаво той да се маха по време на изникването на зъбите, защото ще бъде заменен с пръстче.  Wink

# 48
  • Мнения: 209
Ние я отказахме на 9 месеца - реших, че щом вече имаме зъбки в устата, няма място за бибката. По принцип я ползвахме само вечер - за приспиване, но без нея не искаше да заспи изобщо. Един ден реших и я срязах отгоре. Когато й я подадох тя я лапна, засмука я, видя че нещо не е наред - извади я, огледа я - и ми вика - Искам си мойта биба. А аз й казвам - ми това е твоята биба, ама мишката я е изгризала. Смука я, вади я, гледа я - видя че няма да стане работата, порева първия ден около час, на втория ден около 5 минутки и това беше. Тая мишка страшна работа ни свърши. Peace

# 49
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Когато си реши детето. Георги я отказа на 1г заедно с гърдата и шишето.

# 50
  • Мнения: 431
Ние я махнахме преди годинка . Беше много лесно за мое голямо учудване , отрязах я и му я дадох, той я гледа гледа и накрая я хвърли. Казах му че кучето я е изяло и това беше.Не очаквах че ще се откаже толкова лесно. После си я търси още няколко дни но не е изпадал в истерии Naughty По принцип е хубаво когато започнат да растът зъбките бибата да се махне , за да не се изкривят - така ни каза нашия педиатър.
А не започна ли да си пъха пръста в устата? Бяха ли избили вече всички зъби?
Според мен, ако детето си търси беберона, не е хубаво той да се маха по време на изникването на зъбите, защото ще бъде заменен с пръстче.  Wink


Amarena ,  на една год. имахме 6 зъбчета но никога не си е смукал пръстите иначе веднага щях да му дам бибата. От нея по лесно се отказва отколкото от пръстите. Naughty Не при всички деца е така ( заменянето на бибата с пръстите имам предвид).

# 51
  • Мнения: 8 917
Гери се отказа от раз на годинка и 10 месеца. Показах й отгризнат биберон - уж от кучето, тя изхвърли през прозореца остатъка и така  Laughing попита 1-2 пъти - напомнихме й, че кучето я изяло и, че тя е хвърлила остатъка и това беше Peace

Общи условия

Активация на акаунт