Твърдо топче на китката

  • 1 894
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте,преди година ми излезе топче на китката,боли ме към какъв специалист да се обърна ортопед или хирург не съм в България.Също така ме боли и от влагата когато се сменя времето вънка.

# 1
  • Мнения: 4 703
Предполагам, че е липом , а за него посещение при хирург.

# 2
  • Мнения: 413
По снимката не успявам да преценя къде точно се намира, но ако постоянно носите ластик на ръката си, може и топчето да се е получило от това.
Препратка към статия по въпроса: https://www.womenshealthmag.com/uk/health/conditions/a704174/why … -on-their-wrists/ .
И на мен ми прилича на липом, така че е най-добре да се консултирате със специалист, особено и щом усещате болка.

# 3
  • Мнения: 2 646
Твърде вероятно е да е нещо безобидно. Аз мисля, че е в сферата и на двата специалиста

# 4
  • Мнения: 6 111
Аз съм имала топче на ставата на китката. Беше много болезнено и ограничаващо, още повече на дясната ръка. Не помня медицинското наименование, разговорно е "мъртва кост". Оперира ме ортопед хирург. Обясни, че в ставата има смазваща течност, която позволява движението, но се е образувало мехурче, в което се е събрала течността и тъй като вече не смазва ставата се усеща болка и ограничаване в движението. Успех в лечението!

# 5
  • Мнения: 27
Моето е около 2см и твърдо ,но от време на време много ме боли при различни движения на ръката.Също така ме интересува дали операцията е по здравна каса или се плаща.

Последна редакция: нд, 18 юли 2021, 00:40 от bm123

# 6
  • Мнения: 6 111
Не съм плащала, но беше през 2000 или 2001, а тогава не помня дали имаше здравна каса.

# 7
  • Мнения: 27
Днес бях на доктор,ще ходя на нещо като видеозон тук му казват соно,проби го с някаква игла ужасно много болеше съмняват се за липом или фибром.А сега още повече ме боли ръката  ☹️

Общи условия

Активация на акаунт