Захранване - въпроси и отговори - тема 11

  • 31 203
  • 847
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 298
От кога мога да започна да давам брашно от рожков?Видях доста интересни десерти за СЗ с рожково брашно и плодове.На детето му писна да яде каши и едни и същи  плодови пюрета,а е още на 7++ и не съм въвела бисквити или кисело мляко.Чудя се с какво да разнообразя менюто??Вие какво предлагате/хте на тази възраст?

# 811
  • Мнения: X
Здравейте вчера бяхме на консултация бебчо е на 3+ повдигнах темата за захранване и педиатърката каза, че ще започнем първо с каша след това с зеленчукови пюрета, а аз знам че първо се започва с пюрета и съм притиснена дали ще се справя първо с кашите някоя мама захранвала ли е първо с каша и каква е схемата за захранване с каши?

Няма ли много време до захранването? Още цели 3м има, няма за какво от сега да го мислиш. Захранването ти препоръчвам с пюре, но ако си решила да слушаш изцяло педиатърката по-добре се обърни към нея и я попитай, защото аз каша дадох половин доза няколко дни и после цяла, а не е добре така, когато става дума за малко бебе.

Lfka_ питай педиатъра или потърси в интернет, но май можеш да даваш рожков. Малкия е на 10 и не съм давала, защото не съм се сещала. На 7++ може да дадеш овесена каша за разнообразие, юфка, кус кус, макарони със сирене, мъфин със сирене, на хип има каши в бурканче с плод и зърнена култура, те са разнообразие, на плазмон може да видиш има йогурт с бисквитки, плодове.

# 812
  • Мнения: 511
Аз захраних  малкия когато беше на 4 месеца и 7 дни.
Започнах първо със зеленчукови пюрета.
Първо тиква.След това пащърнак,бял морков,оранжев морков,сладък картов и така лека полека. След като го захраних по този начин започнах със месните пюрета Заешко ,Пилешко  и Пуешко и така лека полека свикна със всичко.
После плодови пюрета,след това каши , жълтък ,глутен и така .Не разбрах кога мина времето. Сега е на 1 год. и 3 месеца .
От края на Ноември месец сме на държавна кухня.Изяжда си всичко. Много му харесва яденето там.


На вас още е рано на 3 месеца му трябва мляко и пак мляко.

# 813
  • Мнения: 546
Здравейте вчера бяхме на консултация бебчо е на 3+ повдигнах темата за захранване и педиатърката каза, че ще започнем първо с каша след това с зеленчукови пюрета, а аз знам че първо се започва с пюрета и съм притиснена дали ще се справя първо с кашите някоя мама захранвала ли е първо с каша и каква е схемата за захранване с каши?

Защо бързате да захранвате, детето е твърде малко… прочетете за признаци за захранване първо и се убедете, че детето е готово, но силно се съмнявам да е…
Не си усложнявайте живота излишно, като му дойде времето ще захраните. Занимавка си е и допълнително готвене Grinning
Давайте си му млякото сега, от което има нужда Wink

# 814
  • Бургас
  • Мнения: 329
Здравейте,кога захраните с каша и каква ? Ние сме вече на 7м. и започнах да и предлагам ,засега само овесена на Хипп,но тотално отказва . Коя каша бихте ми препоръчали?

# 815
  • Мнения: 488
Здравейте,кога захраните с каша и каква ? Ние сме вече на 7м. и започнах да и предлагам ,засега само овесена на Хипп,но тотално отказва . Коя каша бихте ми препоръчали?

Моята дъщеря харесва оризовата на Topfer и царевичната на Hipp. И двете са безмлечни и безглутенови. Правя й ги с адаптирано мляко и слагам вътре и плодово пюре най-често от круша, ябълка или слива Hug

# 816
  • Мнения: X
Той не си пада много по прахообразните каши на хип, не знам защо. Купувам вече само töpfer иначе изхвърлям. В началото оризова с плод, после дадох царевица и морков.  После глутеновите. Пшеничен грис, пълнозърнест овес, пълнозърнеста спелта, овес с ябълка и ванилия, 3 вида зърна с ябълка и круша, грис с ябълка и банан, някой друг път каша на плазмон, но отговора беше не. Детето си ядеше тези. Отдавна не ги яде.

# 817
  • Мнения: 275
Здравейте имам бебе на 4 месеца. Гладно е но се дърпа и не иска да яде. На АМ сме

# 818
  • Мнения: 7 710
Кога могат да се предложат орехи?

# 819
  • Мнения: X
Здравейте имам бебе на 4 месеца. Гладно е но се дърпа и не иска да яде. На АМ сме
Смени млякото с друго. Увеличи интервала, ако е гладно ще яде.

Орехи след 1г

# 820
  • Мнения: X
Здравейте,майчета. Пиша Ви,за да Ви разкажа за приключението ни покрай захранването. Захраних на 5 месеца и няколко дни. Започнах за голямо съжаление с картоф,който и до ден днешен не се харесва самостоятелно. Както и да е. За 2 седмици и 1/2 успешно захраних с всички зеленчуци,включително червена чушка и домат,които са ни супер фаворит. Продължих с каши и плодови пюрета. С плодовите пюрета процедирах по съвсем различен начин,не се притеснявах,а давах цяло пюре. Дадох и праскова,кайсия,ягода,цвекло-тези водещи се алергени. Не е имала проблем с абсолютно нищо до сега. В края на януари,започнахме месо. До сега съм дала крехките - заек,пуйка,пиле,пате не удпях да намеря. 😂 Към същинските въпроси - педиатърката не ми позволява да дам жълтък до около 9м.,защо? Знам,че не е фатално и без това нито аз,нито таткото сме фенове на яйца. На дали ще се ядат вкъщи,периодично. Нахокаха ме,че агнешко,телешко,свинско,риба не се давали сега,да съм чакала да стане на 10м. минимум. И сега ме хвана необичаен СТРАХ….. До сега давах нещата бързо,лесно и й е невероятно вкусно. Включително се старая,дори и купено пюре да е да има нещо вътре,което да го прави като манджичка - дали лук,дали магданоз,дали копър. Все някаква подправка. А,и за подправките,тях пък чак след 1г. ?! 😅  А млечни продукти - кисело мляко и прясно,кога? Бобени култури,кога?!

П.С - Ако някое мамче  смята да ме хока и да ме съветва да си взимам книга за захранване,не искам,нито ще обърна внимание. ✌🏻 Пиша тук,за да получа отговор адекватен на въпросите ми. И смятам,че е редно да яде от общата храна до 1г и 1/2. Нямам намерение да готвя по отделно. Simple Smile Благодаря на разбиращите ме и за отговорите.

От едно изморено майче. 🤯🤪

# 821
  • Мнения: 2 352
Като изключим безумно бързото захранване, жълтък може да се дава от 6м възраст. Аз тогава го въведох.
Не е въпроса да е вкусно и да се заместват хранения. Организма на бебето не може да обработи храната и се затормозява.

# 822
  • София
  • Мнения: 1 701
Интересно майче сте, питате кога това или онова, а в същото време си се оправяте сама, както си решите. Та отговорът на повечето би бил - преценете си сама в такъв случай.. Хах 😄

# 823
  • Мнения: 5 570
Жълтък може да се дава от шести месец. Аз го въведох към седми, като започнах захранване от 5 и 1/2 м. Съдържа много желязо и изключително полезни мазнини, необходими включително за мозъка, та за мен е абсурдно да чакате до 9-ти месец, а същевременно да давате супер силен алерген като ягоди, без които съвсем спокойно може да мине детенцето... Белтък след годинка, кисело мляко след годинката, прясно мляко след годинка и половина (това е според книгите и лекциите на специалисти, някои майки дават кисело мляко и от трети месец, за мен не е правилно, но "всеки сам си преценя" в крайна сметка).
Телешко и бяла риба от месата, доколкото знам и съм чела според различни схеми, може и след осми месец. Свинско, агнешко и такива тежки меса - след годинката.
Успех със захранването.

# 824
  • София
  • Мнения: 3 477
Жълтък още в 6м въведох, белтък 10м. В 8м въведох риба. До 9м имаше и свинско, телешко, агнешко въведени и така всички меса още преди годинката. Подправки още от 6м му включих. Кисело мляко също края на 6м дадох. Прясното също преди годинка (но минало термична обработка, ей така да пие не съм му давала).
Само съвет- наблегни на сезонни плодове и зеленчуци. Останалите са тор или тотално пластмасови както аз ги наричам, иначе друг шанс сега да зреят нямат. Сезонни аз лично бях замразила домашни преди захранването, но и ние ги хапвахме така, че не беше специално за детето. Ягоди/праскови/кайсии хич не им е сезон. В кухнята също се съобразяват кое кога е в сезон и нагласят така менюто.

Общи условия

Активация на акаунт