Комплект за изписване !!!

  • 3 136
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз май ще съм момичето , което пише за суеверия във форума, но моите приятели не пропускат да ми кажат някое.

Едно от тях е следното:
Комплектът за изписване е хубаво да бъде изпран и огладен от добър човек, така че ако някоя майка не се разбира със свекърва си - да гледа да го изпере собствената й майка.
Е, тва е поредната глупост ,ама исках да се посмеем заедно Laughing

# 31
  • Мнения: 2 897
Всички тези неща си ги избрахме и купихме с мъжа ми от различни места-не в комплект малко преди да родя,а порт-бебето го купи той после докато ние бяхме в болницата,бях приятно изненадана Simple Smile

# 32
  • Мнения: 6 164
Не е традиция, за удобство уж е направено, аз си "сглобих" и съчетах сама комплекта, това, което се предлага по магазините неми хареса. Naughty

# 33
  • София
  • Мнения: 408
И аз не съм купувала от готовите подбрах си сама каквото мислех, че трябва - боди, панталонки, жилетка, ръкавици, шапка и одеалце, а и терлички.

# 34
  • Мнения: 2 197
В повечето комплекти има много излишни неща - примерно не разбирам защо трябва да има гащи при положение, че бебето е с памперс. Но иначе са страшно практични, защото всичко е един цвят, а и както доста хора казаха освен дрешките, които по правило имат кратък живот възглавницата и пелената се използват дълго време. Ние още използваме пелената при излизане, а дъщеря ми е на 6 месеца, предполагам, че още 1 година ще става за завиване. А по отношение на българското - комплектите за изписване почти навсякъде (включително и нашия) са турски. Така че явно не е само българска измислица. И обикновено хората искат като изписват децата им при цялата блъсканица, щастливи роднини и т.н. да изглеждат добре. Не че не може да стане ако си купиш нещата по отделно, но някак си доста време се спестява като си купиш готов комплект.

# 35
  • Мнения: 1 951
Абсолютно нищо не бях купувала преди раждането.Единствено памперси, които ми искаха за родилното.Комплект за изписване не съм си купувала и не са ми подарявали.Беше студено - февруари, и го облякох с гащеризонче, а отгоре с чувалче с уши на шапката  Peace

# 36
  • Мнения: 1 104
Тези комплекти са направени с единствената цел да улеснят този, който прави покупките.Вместо да се чуди какво точно да вземе, какъв размер, какво да се включи и т.н. Но не знам дали е традиция при нас. Просто всеки сам решава дали да купи или не.
От друга страна има комплекти с твърде много части и може би някои от тях са излишни. Аз наскоро разглеждах такива комплекти - има едни с почти 15 части - чоропче, гащи, камизолка, боди, шапка, ръкавици, лигавник, тънка пеленка, дебела пеленка, горна блузка, панталон и още неща. Е такива комплекти наистина са доста богати, но и по-скъпи.Има по-малки и евтини - например боди, чорапки, шапка и горните дрешки - панталон и блузка или гащеризон.

Общи условия

Активация на акаунт