Как да сготвя патладжан?

  • 15 369
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
Режа патладжаните по дължина, издълбавам вътрешността, не много дълбоко, задушавам лук, кайма, домати,  издълбаното от патладжана и слагам подправки по избор, след това го връщам в половинките и запичам.   bouquet
и аз съм опитвала така и е супер.Освен това го правя на кьопоолу или го пържа.

# 16
Обелвам патладжана,нарязвам го на дълги тънки филийки и го осолявам и да престои поне 30 минути да му се махне горчилката. След това го слепвам с пълнеж от яйце и сирене разбити заедно. После ги панирам. 1-брашно,2-яйце и ги пържа в горещо олио.    Правила съм ладийки  от патладжан с плънка  и други.

# 17
  • Мнения: 1 064
Е, не мога да се меря с Leo  Cry , нейните рецепти са страхотни! Peace

 Hug А недей така , аз обожавам кьопоолуто по твоята рецепта  bouquet

Бихте ли били така добри да ми кажете тази рецепта за кьопоолу?!? Благодаря предварително!  bouquet

# 18
  • Мнения: 215
Аз нарязвам патладжана на филийки, пържа го. Отделно си правя доматен сос подправен с чесън,  лук, пикантен. и нареждампатладжан, заливам със соса и прясно нарязан магданоз поръсвам.

# 19
  • Мнения: 1 117
У дома много не се уважават патладжаните , но като ги направя по тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,177.45.html/ и се консумират бързо Simple Smile

# 20
  • Мнения: 956
Аз пък се научих да ги пека нарязани на тънки и дълги ленти - може на тефлонов тиган на ребра или въвъ фурната. След това ги поставям в лимонов сок, зехтин, сол и магданоз. Който обича по-пикантно мже да добави и чесън. Днес тъкмо това готвих, но вместо печен -много вкусно, го направих сварен на пара. Пак става. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 9 108
У дома много не се уважават патладжаните , но като ги направя по тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,177.45.html/ и се консумират бързо Simple Smile

и това: Бюрек от патладжаниПълнени патладжани, Патладжани със зеленчуци   Мини пици с патладжани

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз не съм фенка на патладжаните, обичам ги само на кьопоолу или панирани.
Миналата седмица бях на гости на моя приятелка, която беше приготвила спагети с патладжани (вдъхновена от гостуването си в Рим, където използвали патладжан почити във всяка паста). Определено много ми харесаха.

Соса за паста беше:
Предварително бланширан патладжан (нарязан на едри кубчета), запържен със зехтин и доматено пюре, скилидки чесън, черен пипер и гъби.

# 23
  • Мнения: 588
Постнах и в една друга тема, ама не мога да се въздържа и тук:

Татко ги прави така:

Нарязват се на филийки 1 см, посоляват се и се оставят да им се махне черната вода.
Пържат се в олио.

След това се слагат да се оцедят от олиото, чака се около час и се редят в дълбока купа така:

1 ред пържени патладжани
всеки се полива с оцет
посоляват се
слага се чесън нарязан на ситно
слага се магданоз

Горното се повтаря докато свършат патладжаните, слага се в хладилника поне за няколко часа

Последният път на морето бяхме няколко семейства от различни държави, решиха да се състезават кой ще направи най - добрата манджа с патладжани, татко спечели единодушно Simple SmileSimple Smile
Надявам се да ви харесат!

# 24
  • Мнения: 7 474
Дени4ka  това кьопоолу се прави само от патладжани, без чушки и домати.

# 25
  • Мнения: 5 577
Аз си правих патладжана с майонеза на Мамица. Обичам те, Мамица.  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 608
Аз пък се научих да ги пека нарязани на тънки и дълги ленти - може на тефлонов тиган на ребра или въвъ фурната. След това ги поставям в лимонов сок, зехтин, сол и магданоз. Който обича по-пикантно мже да добави и чесън. Днес тъкмо това готвих, но вместо печен -много вкусно, го направих сварен на пара. Пак става. Simple Smile

Любими, само че  аз ги завивам с чесъна и магданоза за да станат рулца и ги заливм с горещата марината.

Общи условия

Активация на акаунт