Дали е алергия или кожен проблем?

  • 4 432
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
dianajs Ама аз няма да спирам много храни, ще започна отзад напред т.е. точно като се появиха като махна тортата, беше сухара.После ще махна банана, въпреки, че той не го хареса и е хапнал около 3 пъти, докато реши, че наистина не му харесва.И накрая месото и граха.Тях ги давам от както съм го захранила и не съм имала проблем, поне така мисля, освен ако не се появава по-късно проблем.Глутен ако имаш предвид, ориз - миииии от около 2/3 месеца, като 2 месеца е било само по един път седмично, а сега от както давам супи всеки ден.
А банановата каша, нали е без глутен тази на Слънчо.Иначе съм я въвела към 6м.А за ябълковото пюре, аз си го правя натурално или и това е проблем?

# 16
  • Мнения: 8 585
"А банановата каша, нали е без глутен тази на Слънчо."
Избягвайте това!!

# 17
  • Мнения: 178
Глутен имам впредвид-всичко съдържащо пшеница,овес,ръж,просо.

# 18
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Абее аз ли съм смотана какво не знам, ама нещо не вдявам newsm78 Embarassed
Може ли да се появи проблем от нещо което го е ял през ден, чак сега?

# 19
  • Мнения: 178
Какво например?Бърди може да каже дали виновника за обривите е глутена.При нас имаше реакция и от страна на храносмилателната система.

# 20
  • Мнения: 8 585
Да-може-особено каши на прах или бурканчета...

# 21
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Попара давам от 7/8 месец.Сухарите са на Пападополу, тези гудис пълно зърнени

# 22
  • Мнения: 178
Бърди, кое имаш впредвид да избягваме-кашата за това че е българска или въобще кашите?

# 23
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Сега значи ще започна с козметиката и с това което описах по-горе и да видим.Да се махнат, че луднах вече.Много ми е мъчно и криво, че се появиха!
Добре, че поне не го сърбят.
Birdie ще ми кажете ли за този направения крем, както и за хидратантния?
Благодаря!

А всъщност, аз забравих да спомена - нашият тати е с сенна хрема появила се преди около 3 години и със себореен дерматит.Майка му твърди, че като дете е имал много проблемна кожа и е бил къпан със сенна вода, каквото и да значи това.
Знам, че е почти задължително да се наследи, но обрива ми е някак странен за алергия.Какво ли разбирам Embarassed

# 24
  • Мнения: 8 585
Производството на детски каши е много сложен процес.
Само 3-4 фирми могат да ги правят както трябва без да слагат вътре "подобрители" или да ползват некачествени съставки
Нестле, Нутриция Йотис имат качествени продукти...

Съни,
има ли детето още от тези обриви по коремчето?

# 25
  • Мнения: 178
Благодаря,Бърди!  bouquet

# 26
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да, има за съжаление.По-малко са, но са си там и някак си са си изменили характера.Сега са малко по-едри и не са така боцкащи като предишните и не приличат като да е настръхнал.Основно около лявата страна около пъпчето/като на снимката/

# 27
  • Мнения: 8 585
Правеният крем би трябвало да се направи по рецепта и да съдържа:

*Еуцерин (или АДерма (хидратантен крем с трици) 20 гр
*Аква- 20 гр
*1 тубичка Бетноват (оргинален, не Дипрогента и такива подобни)->чист Бетноват->Betamethasone valerate  0.10%-15 gr. Внимание-Валерат, а не дипропионат!!

Добри хидратантни кремове са Адерма или Екзомега.

За обривите по коремчето би трябвало да се изпише Зиртек за 5-6 дена . По принцип правеният крем е за краката само...

Защо не консултирате с педиатъра?
Така по Интернет лечения...

# 28
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Мислите ли, че не съм.Така на сляпо никога не бих.В обръщението си съм описала обиколкоте си по докторите.
Нашият педиатър ако ви кажа, че ни каза за Зиртека да го пием по 10 капки на гладно при условие, че сме 10780кг.......и да го пием от 1 до 6 месеца, а Вие ми казвате само дни.

# 29
  • Мнения: 8 585
Пихте ли изобщо Зиртек?
Естествено не на гладно и не 6 месеца... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт