Бебето ми спи непрестанно през деня и нощта

  • 2 482
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! От събота синът ми е болен с някакъв вирус, който върлува в нашия град. Симптомите са: повръщане, висока температура и разстройство. Температурата беше 39,2 и така от събота до вторник. Разбира се бяхме на лекар изписа антибиотик. От вчера вече няма температура и повръщане, но дойде друг проблем. Обрив по цялото тяло, отпадналост и сънливост. Пак го заведохме на лекар каза, че обривът ще мине било някаква бебешка шарка и ни изписа спрей за мазане. Каза че е отпаднал, защото е изморен от температурата. Също така от неделя не се храни, яде много малки количества храна. Забравих да кажа че е на 9 месеца. От както е вдигнал температура постоянно спи, а това е необичайно за него. Когато имаше температура си мислех , че е от нея и нямах големи притеснения, но сега от вчера няма и непрестанно спи, както през деня така и през нощта. Става постои час, но не си играе с играчки, не се усмихва не желае да пълзи, плаче само и след малко пак ляга и спи по 1, 1 1/2. И все пак личната каза, е нищо му нямало бил изтощен и изморен. Е да ама аз се притеснявам. Искам да ви попитам на вас случвало ли ви се е подобно нещо? Дали наистина трябва да се притеснявам или сама съм си вкарала филм в главата?

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 259
Заведи бебето и при друг лекар. Възможно е да е  изтощен, но по- добре да сте сигурни, че всичко друго е наред.
П.п. вирус не се лекува с антибиотик, още повече пък бебешката шарка розеола.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Моят съвет също е да отидете при друг лекар за консултация. Следите ли за обезводняване? Пишка ли детето, кожата топла ли е, като плаче, има ли сълзи?

# 3
  • Мнения: 7
Моят съвет също е да отидете при друг лекар за консултация. Следите ли за обезводняване? Пишка ли детето, кожата топла ли е, като плаче, има ли сълзи?
да пика си, пие вода, не е топла кожата му. Понякога има сълзи да, но понякога бе

# 4
  • Мнения: 4 660
Да това е нормално тяло се възстановяване когато спим.
Не бих водила на друг лекар лично аз.
До 2-3 дни ще се оправи.

# 5
  • Мнения: 6 560
Може детето да е обезводнено. Давайте повече течности, воднисти неща. Електролити изписаха ли ви? Отидете и при друг лекар. Обикновено като спадне температурата, децата живват, а при вас не е така. Не бих го оставила така още време.

# 6
  • Мнения: 160
Потърсете второ мнение ! Аз не бих оставила нещата просто да си минат . За лично ваше успокоение и за доброто на детето ! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 10 601
Разбирам притеснението ти. Абсолютно същото ми се е случвало. Отказва ли АМ или кърмене? Важното е да се хидратира, наистина, щом е гастро вирус. При моя син гастро вирусите отнемат около седмица- десетина дни да се изчистят. Отказва да яде, няма апетит, но АМ или хрупкав плод (ябълка, морков) не отказва. Независимо, че дриска, съм се принуждавала да предлагам такива неща.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Непрестанно давайте течности! Дори и само вода да пие, но да пие, по малко и на често! Ако и утре е вяло детето го заведете отново на лекар! Дете, което се възстановява се държи различно от болничко. Съня го храни, но вода му е нужна!

Общи условия

Активация на акаунт