Какво трябва да казва бебето на 8 месеца

  • 3 396
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 898
Баба ти и 2014...

# 31
  • Мнения: 12 352
Баба ми едната е родена 1906, другата - 1897 и те уверявам, че по времето на твоята баба през 1960-1990 децата са гледани със сокове вече и купешки, а преди това и с домашни. Аз също през 2014 давах прясно изцеден сок на моя син, вместо до купувам боклуците от магазина. Виж, човекът реши, че не иска домашни пюрета и хапваше купешки, ама сокове си пише прясно изцедени, домашни, те не са измислени след 2000 година.

# 32
  • Мнения: 15 356
Съншайн ,за това говоря.Майка ми ме е кърмила десет дни и после кисело мляко.Получила е мастит,не е имала нито информация ,нито АМ .И вода със захар и сокчета и т.н. ми е давала,за 19 годишна студентка добре се е справила .Брат ми по същият начин ,той горкия има няколко алергии .Ето тя е баба на моето дете,казала съм й изобщо да не ме поучава за хранене специално.Тя е социален работник,работи с деца и семейства ,има поглед над всичко ,но за хранене не ща съвети.

# 33
  • Мнения: 7 898
Баба ми едната е родена 1906, другата - 1897 и те уверявам, че по времето на твоята баба през 1960-1990 децата са гледани със сокове вече и купешки, а преди това и с домашни. Аз също през 2014 давах прясно изцеден сок на моя син, вместо до купувам боклуците от магазина. Виж, човекът реши, че не иска домашни пюрета и хапваше купешки, ама сокове си пише прясно изцедени, домашни, те не са измислени след 2000 година.
Питах майка ми. По нов време не е имало нито изкуствено мляко, нито сокчета. Кърмила ме е 3 месеца и след това на кисели мляко.

# 34
  • Мнения: 12 352
Аз съм набор 1972 година и имам бегъл спомен за бурканчетата с пюре. Значи съм била около 2-3 годишна. Последните плодови пюрета просто отказах да ги ям и нашите ги изядоха. В бурканчетата от детските пюрета майка ми затваряше сладка или домати за готвене, лютеница. Бяха два размера - 180мл и вероятно 120мл. Със син етикет и главичка на бебе.
За купешки сокове за бебета не знам.
"Хумана" (сухо мляко от марката Хумана) поне 80-те години е имало, но според книгата за бебетата, която майка ми си купила за раждането ми също се говори за изкуствено хранене и сухо мляко, макар че масово се е захранвало с кисело мляко, което пък няма нищо общо с днешното "кисело" мляко.
Млечна кухня също е имало, вземали са ми храна от там. Яслите са приемали от тримесечни, защото платеният годишен отпуск (болничен) за бебе е бил 120 дни за първо дете, 150 за второ и 180 за трето. В тези дни са се включвали и 45-те дни преди термин. След това неплатен отпуск или ясла/ баба. По-късно (може би 80-те) дават майчинство до втората година вече платено и равно на минималната работна заплата за страната. Това се запази до преди около 20 години.
Кърмена съм до 15-месечна възраст, захранена според тогавашните книги на около 4-месечна възраст, като кърменията постепенно се заменят с друг вид храна - каша, пюре, попара, манджички. Пълното отбиване е било на 15-месечна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт