Проблем със заспиването !!!

  • 1 390
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Искам предварително да се извиня,че използвам темата но ми се струва излишно да пускам нова.
При нас проблема не е със заспиването,а с това,че се буди посред нощ-или в 2 или в4 и иска да играе.Пробвах как ли не,мъча се да я приспивам отново и отново но тя реве и иска да играе...Така е вече два месеца и не знам какво да правя.За да бъда по-точна искам да кажа,че малката ми дъщеря отговаря по развитие на 1г3м и скоро проходи.Преди дремваше около 40мин.сутрин и час и половина следобед.Спрях сутрешното спане-няма ефект.Спрях следобедното-пак същото.Мъчих се да я слагам по-късно вечер да спи но най-късно в 22часа тя заспива права.Според невролога при който ходим е просто период но искам да чуя и вашето мнение.
Имам чувството ,че никога няма да се наспя.
И при нас ситуацията е същата . Ето снощи беше буден от 2 до 4.30 . И аз си мисля че е период който ще отмине и просто го оставям да се наиграе. Така сме от 2 седмици . За мое успокоение и аз съм била така . Mr. Green Ставала съм в 1 и съм играла до 5 сутринта . Не съм искала някой да се занимава с мен , но не съм и разрешавала да се спи. Ако майка ми е затворила за малко очи почвало силен рев. Та сега ми се връща  Laughing

# 16
  • Мнения: 6 461
В къщи още в 21.30 всичко живо е по леглата.В десет най късно са заспали.Създала съм им режим още от мънички и този режим  се спазва .Около осем започвам да ги храня .Към осем и тридесет започваме да ги приготвям за сън изкъпвам ги ,пижамките и към леглата......(при нас е друг проблема малкия по цяла нощ се пробужда иска да хапва мляко ,мрънка )

# 17
  • Мнения: 5 577
Простете ме, но аз не разбирам какво значи проблем със заспиването?

Значи аз от малък слагам Иван в 20:00 в кошарата, излизам, изгасям лапмата, давам мляко и не го питам дали иска или не. Рева първия път половин час, втория 15 мин, третия път не рева. Ако не му се спи си говори нещо, играе си сам ...

Сега ляга към 19:30. Ако реве - не се плаша, това е начина, ще млъкне. Мисля, че проблема е, че някои майки се стряскат от плача на децата. Аз не съм от тях, грам не ме трогват ревливи изтъпления, и затова режима е железен при лягането вечер. 18:30 се вечеря, 19:15 в кревата, ако реве да се самоуспокоява, ако не му се спи да си се забавлява ... никога няма проблем.

Да ми се влачи след 21, 22 часа - че аз няма да го изтърпя. В крайна сметка имам си и дрига работа, немога цяла вечер с него да се занимавам.

# 18
  • Мнения: 551
А колко се буди детето ти?

Опитай да го будиш сутрин по-рано? Ако постепенно изместиш часа на събуждането така ще изместиш часа на лягане да е по-рано


По принцип го будя към 8.00ч и после заспива къв 13.30и спи до 15.00 15.30ч, дотук добре, но после .......
На всичкото отгоре, сега започна да се буди и нощем към 3.00 или 4.00ч не плаче , но иска да си играе /да направя едно уточнение не ходи на градина, така че не е от стрес/

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И ние сме така, заспива към 23 часа чак, но пък спи до към 9 на другата сутрин..... Sad

# 20
  • Мнения: 4 629
По принцип го будя към 8.00ч и после заспива къв 13.30и спи до 15.00 15.30ч, дотук добре, но после .......
На всичкото отгоре, сега започна да се буди и нощем към 3.00 или 4.00ч не плаче , но иска да си играе /да направя едно уточнение не ходи на градина, така че не е от стрес/[/b]


 Ама значи или опитай да го будиш по-рано или както Вергилия тие казала Peace

# 21
  • Мнения: 494
Забелязала съм, че колкото по-малко енергия изразходи през деня - вечерта по-трудно заспива!
През седмицата, когато става рано за градина и там е играл, тичал, беснял - вечерта само докато легне и след 5-10мин. вече е заспал, но в почивните дни гледам да има повече разходки, ритане на топка, каране на любимото му колело - просто да си изразходи енергията на воля - така после си заспива като "къпан"!!!

И ние ходим на градина, но това явно не я мори пак си заспива към 23:00.Четем 3 книжки с приказки и обикновено аз съм заспала преди нея. Голям тормоз с това приспиване, дано да го израсте по- бързо ,че съм луднала. Вечер нямам никакво време за себе си:от работа на печката ,пране, слагане ,прибиране на масата, после да обърна внимание на децата дошло време и за приспиване. И така си караме всяка вечер. newsm50

# 22
  • Мнения: 1 370
Izwiniavam se za latinicata, no kredor-a ne iska da se vkliu4i.
Problemite s kasnoto zaspiwane, zna4itelno namaliaha, kogato zapo4nah da slagam vav ve4ernoto mliako po kapka medec

# 23
  • Мнения: 105
Ние имаме  проблем и с обедното заспиване опитваме с какво ли не ,но не става, когато реши сама тогава си заспива(почти винаги около 15 часа, което оказва влияние и на вечерното и лягане). А ако не е спала следобяд вечер плаче минимум 1 час, мрънка, съблича си нощницата и какво ли още не.

Общи условия

Активация на акаунт