За успокоение на нас, дебеличките

  • 2 726
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 298
Първият калкулатор дава границина нормата - нормално е да се широки. При това ИТМ показва здравословно тегло, а не манекенско, т.е. който е под или над тези граници е вече нездравословно пълен, има опасност теглото му да навреди на здравето. Иначе, естествено, че при един и същ ръст 10-20 кг нагоре и надолу са нормални. Хората трябва да са различни, точните норми всъщност са НЕнормални. Става ясно и това, че човек с ИТМ 19 е слаб, а такъв с ИТМ 23 закръглен, но и двамата са в здравословното, нормално тегло.

Моят ИТМ е 19. Намирам, че изглеждам много добре. Висока съм (ниска съм, всъщност) 155 см и тежа 48 кг. Вторият калкулатор на tialoto.bg е абсурден. Трябвало да бъда 43 кг. Не мисля, че 43 кг е нормално тегло за когото и да било над 16 години и 145 см. Сигурна съм, че и менструация няма да имам, ако стана 43 кг, да не говорим за цици, или акъл Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 6 743
 hahaha hahaha hahaha
Ей, мижи да те лъжа е това кантарче  Joy

# 32
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Първият калкулатор дава границина нормата - нормално е да се широки. При това ИТМ показва здравословно тегло, а не манекенско, т.е. който е под или над тези граници е вече нездравословно пълен, има опасност теглото му да навреди на здравето. Иначе, естествено, че при един и същ ръст 10-20 кг нагоре и надолу са нормални. Хората трябва да са различни, точните норми всъщност са НЕнормални. Става ясно и това, че човек с ИТМ 19 е слаб, а такъв с ИТМ 23 закръглен, но и двамата са в здравословното, нормално тегло.

Моят ИТМ е 19. Намирам, че изглеждам много добре. Висока съм (ниска съм, всъщност) 155 см и тежа 48 кг. Вторият калкулатор на tialoto.bg е абсурден. Трябвало да бъда 43 кг. Не мисля, че 43 кг е нормално тегло за когото и да било над 16 години и 145 см. Сигурна съм, че и менструация няма да имам, ако стана 43 кг, да не говорим за цици, или акъл Mr. Green


Много точно си го казала, също видях тази разлика между двата "кантара", според мен също са много важен фактор годините. Аз съм 172 см още от студентските си години, не помня точно колко кг бях тогава, май 57-58, даже и 55 съм била за кратко (18-23 години), след 25 години, към 28 може би, когато ходех на работа тежах 60-62 кг. ( но работата ми е свързана с ходене по планината и изминаване на много километри, биолог съм), навярно е свързано с увеличаване на мускулната маса. На 30 г. родих първото дете, на 33 - второто. Теглото ми варира между 76 и 86 кг (лято-зима), което е видимо много. Та както казах по-нагоре 65 ще е идеално за мен (на 35 г.), но ще съм много доволна и ако стана 70 кг.

# 33
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Аз видях и първият- готиния Mr. Green, и този на Гери калкулатори- парадоксът е, че са от един и същи сайт... широки, широки граници, ама по единия съм идеална на 78- те си кила...   Joy , а по другия трябва да сваля 24 кг., за да стана 54 кила- на ръст 167 и на 39 години  ooooh!

А иначе- присъединявам се към мнението на simka и Меги - аз бях 58 кила в 8- ми клас, на 21 като забременях с първата бях 60 кила, родих 70, после на 31 като забременях  с втората , пак бях 60 кила и родих 73, а на 37, като забременях с третата , вече бях задържала около 70 кг. и родих 83.. сега се боря бавно и славно, на кг. няма голям ефект, но на обиколки си личи...
Но 54 кила- това вече е прекалено! Joy Joy Joy

# 34
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И какво сега по първият калкулатор съм пирфектна но по вторият  #Crazy newsm45 трябва да сваля 30 килограма за да съм с идеално тегло  smile3511.
Няма начин да не стане аз толкоз не съм била даже и като ученичка ами си се движех точно 60 кг.
Трезвото ми решение е да гледам само първият и за втори даже и не съм чула1 Sick

Общи условия

Активация на акаунт