Аспирин във водата

  • 1 055
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами тъй като бебка настина малко и е хремава ми казват да сложа аспирин в водата но не знам дали може да и стане нещо от аспирина тя е на 2 месеца вие как мислите?

Последна редакция: пт, 13 авг 2021, 21:36 от bubanka

# 1
  • Мнения: 416
Здравейте мами тъй като бебка настина малко и е хремава ми казват да сложа аспирин в водата но не знам дали може да и стане нещо от аспирина тя е на 2 месеца вие как мислите?

Кой дава този съвет? За бебе на 2 месеца - съвети само от педиатъра!

# 2
  • Мнения: 1 686
Кой Ви го каза това, предполагам, че не е лекар? Аспирин на бебе НЕ.
Ако бебето е болно, веднага го заведете на лекар, който да го прегледа и да му изпише адекватно лечение.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
НЕ, НЕ, НЕ! Аспирин не се дава до 16-годишна възраст! Бебе на 2 месеца се лекува от педиатър, а не от майка му (освен ако не е педиатър, разбира се).

# 4
  • Мнения: 2 170
Не, не може да слагате аспирин във водата на двумесечно дете. Ако няма нищо сериозно, слагайте физиологичен разтвор и почиствайте нослето с него. Безвреден е. За останалото се консултирайте с педиатър, който наистина разбира от работата си.

# 5
  • Мнения: 46 517
Детето ви е много малко, не прилагайте нищо, особено градски легенди. Няма да помогнат, но могат сериозно да навредят (не визирам само конкретната, а всички).

Консултирайте се с педиатър и следвайте само неговите съвети. На тази възраст не можете да рискувате със самолечение.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 570
Кой умник е дал такъв съвет? Детето няма ли педиатър?

# 7
  • Мнения: 3 730
Това бебе педиатър няма ли?

# 8
  • София
  • Мнения: 13 151
Този акъл свекървата ли го даде?
Аспирин и деца в едно изречение не бива да има.
Обади се на педиатъра и той ще каже.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Ето малко информация за авторката, да разбере колко важно е да не се дава чист аспирин или като добавка в комбинирани препарати на деца до определена възраст, която варира според източниците (в западния свят се счита поне до 16, а в някои публикации и до 19 години):
https://www.alexandrovska.com/bg/%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81% … 0%D0%B5%D0%B9-178

Общи условия

Активация на акаунт