Спешно търся уролог за разбиване на камък в бъбрек

  • 1 150
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!
Нуждая се от спешно разбиване на камък в бъбрека ми. Той е с размери 10 мм и е подвижен. Наскоро ми сложиха стент за по-лесно премахне в болница в Шумен, но се нуждая и от операция. Имам номера на няколко специалисти, но не съм получила никаво мнение относно тях, а тъй като ситуацията, в която се намирам е специфична, ми е повече от нужда да разбера, къде и при кого мога да си направя операция и в същото време да бъда в сигурни ръце, защото повярвайте това нямаше да се случи със сигурност, ако лекуващият ме лекар не беше толкова нехаен.
А относто това как попаднах в тази ситуация: в края на юли получих бъбречна криза, която изкарах доста тежко, но и след която разбрах за камъка с тези размери... направо "невероятно", след като  някъде месец преди това бях на преглед, при лекарят, пти който аъм диспансирезирана, тъй като другият ми бъбрек е атрофирал от 15 години...
Много, ще съм благодарна, ако наистина можете да ми предоставите информация. Благодаря !

# 1
  • Мнения: 6 893
Преди доста години ММ имаше камък и хидронефроза , заради него. Разбиха му го с лазер, май беше, в урологията на Александровска. Вече не помня името на лекаря, при когото ни пратиха, но всичко мина много леко и изхвърли малките камъчета след разбиването. До колкото зная, там са добри, но нямам идея сега как е положението. Заслужава си да провериш, според мен.

Желая късмет и всичко да мине по възможно най-добрия и лек начин!

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 35 101
Преди месец ми разбиха камък 21мм с уретрална литотрипсия в Доверие при д-р Семерджиев.
Отделението беше пълно с хора от провинцията...

# 4
  • Мнения: 8
Преди месец ми разбиха камък 21мм с уретрална литотрипсия в Доверие при д-р Семерджиев.
Отделението беше пълно с хора от провинцията...
И аз съм от провинцията. Но искам мнение за самият лекар, не за хората в отделението Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 35 101
Ами, завеждащ отделение, с голям опит в урологията и милион специализации.

За тях рутинна процедура - на конвейер.
Разбиха ми камъка и ми поставиха стенд, месец по- късно го махнаха и сега съм нов човек.

И по здравна каса се плаща - доста.

Последна редакция: пн, 16 авг 2021, 17:36 от Ms.Gorgeous

# 6
  • Мнения: 6 893
Когато разбиваха на ММ, казаха, че лазерното разбиване е по-щадящо от ултразвуковото. Нищо не са му слагали после.

# 7
  • Мнения: 8
А някой знае ли, има ли мнение за уролозите от Варна, тъй като града ми е далеч по-близък, пък и това което разбрах е, че и там са надежни, но не разполагам с много мнения за някои конкретен лекар, разбиващ камъни в бъбреците.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 79
Дали някой е разбивал камък в Доверие по-скоро , за да сподели цена ?

# 9
  • София
  • Мнения: 35 101
Аз - към 2800 с литотрипсия, престой, скенер, стенд, махане на стенд и втори престой. По здравна каса - толкоз.

Общи условия

Активация на акаунт