Дъжд навън вали - по вода да ни върви!!! 23.10-29.10

  • 14 364
  • 325
  •   1
Отговори
# 270
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз поемам ангажимента, ако в нашия квартал Лагера чуя за панелка, а зимата купиха хора за 42 000 евро голяма - ще кажа. Това е хубаво че от рано се сещате, защота както на вас ви трябва време, така и на тези, които продават.

# 271
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
може да ме считате за претенциозна ама ако ще се купува жилище аз държа да има много неща и не малка част от това е - кой живее в квартала
Младост  е селски квартал в сравнение с Белите брези, но пък е 100 пъти по-добре от Надежда и Люлин
затова аз бих предпочела нещо малко по-малко в Младост отколкото в др квартали

но това е лично мое мнение
щото не ми е все тая с кого /евентуално/ ще играят децата ми и какви са условията за игра
аз като се изместих от Белите брези щях да умра - но пък открих чистия въздух и по-свободните пространства и въпреки, че тези панелки не са като тея в Белите брези - там е съвсем друго строителството и като качество и въобще, ама пък поне тук където съм си имам всичко - Била, Хит, Кауфланд,
А и нали съм расла на село през ваканциите - свиква се с леко селския манталитет.  Wink

п.п.моля за селкия манталитет някой да не се обиди -  в крайна сметка и баща ми е от село  Laughing

# 272
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Моля, моля, да не се обиждаме на квартали  Crossing Arms Ние сме в Обеля, и честно казано, може да е на края на града, ама не е село - селото е до нас, има и квартал и село  Laughing Друг е въпросът, че какви къщи има в селото, шапката ще ви падне, то си е направо вилна зона, но карай...
Ами като се замисля, пред Обеля не предпочитам нито Младост, нито Бели Брези, най-малко пък Люлин. Беше зле откъм инфраструктура, но започна да се облагородява. Има хипермаркети в близост, магазини, малко куца откъм кафета и детски площадки  newsm78, но пък е чисто. Аз по-чист квартал не съм виждала. Мъжът ми се майтапи, че това било така, защото тук работели всички от чистотата  Crazy Е, има цигани, но то пък къде ли няма вече... Да не говорим за метрото, има трамвай, има рейсове, маршрутки... Въобще откъм транспорт сме доста добре, ако пък си с кола е съвсем близо до центъра. Обаче цените в Обеля отдавна скокнаха, със сигурност са по-високи от Левски Г...
Между другото преди да дойдем тук живеех в Центъра, до пам.Левки... Е, Центърът си е Център...

# 273
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ето една туристическа обиколка на местата които харесвам за живеене.
Някой чувал ли е за кв. Гевгелийски. Аз не бях- преди да ида да живея там. Неоправдано ниски цени на жилищата. Мястото е перфектно. Затворен квартал с 15 блока. Прекрасна гледка от всякъде.- от едната стравна се намира Западния парк, от другата гледа към Витоша. Площадки детски, детски градини, училища, Болница- трета градска е на 5 минути от квартала - всичко има наоколо. Метрото е на пет минути също. Има Т- маркет, има чистак нова страхотна бирария. Населен е с млади хора, и бол баби, които можеш да наемеш за някой друг час да ти гледат детето. Не знам Наде на кое викаш селяния, но то прости хора има навсякъде- и на пъпа на София има- то простотията не е географско понятие. Много ми беше мъчно като трябваше да напуснем Гевгелийски. Сега съм в Красна поляна. Зад блока ни има каре, заградено от блоковете там няма коли- оформено е като детска площадка. Спалнята ни гледа натам. Спалнята ни е най- тихото място в София Laughing И тук ми харесва. А и Мая е тука Mr. Green Опитва се да ми бяга, но не можа много надалече.
Живяла съм също в Сухата Река и в Стрелбище. Ми не ми харесва толкова колкото Красна Поляна и Гевгелийски.

# 274
  • Мнения: 313
Е, Центърът си е Център...

Вярно е...а центърът на София е като помийна яма  Laughing

Преди живеехме в Лозенец...като облека бяла блуза и тръгна през парка (на чист въздух) към НДК за 300 м блузата става сивокафява  Crazy

Краси, ако се местите в София, защо не помислите за някоя къща в селата наоколо. Така или иначе човек навърта поне по 30-40 км на ден в задръстванията, за да отиде на работа - нищо не пречи да прави още 15-20, докато влезе в лудницата...а чистотата, тишината и спокойствието не са никак маловажни.

# 275
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Е, Центърът си е Център...

Вярно е...а центърът на София е като помийна яма  Laughing

Преди живеехме в Лозенец...като облека бяла блуза и тръгна през парка (на чист въздух) към НДК за 300 м блузата става сивокафява  Crazy

Краси, ако се местите в София, защо не помислите за някоя къща в селата наоколо. Така или иначе човек навърта поне по 30-40 км на ден в задръстванията, за да отиде на работа - нищо не пречи да прави още 15-20, докато влезе в лудницата...а чистотата, тишината и спокойствието не са никак маловажни.

абсолютно вярно - стига се по-бързо дори ако ще е откъм работат
аз от Белите брези до орлов мост стигах за 40-45мин -сега от Младост 3 до Белите брези стигам също за 45-50мин!

Вале, селяния имам в предвид ама наистина такава - тук са преселвали от село и да ти кажа за 20г живот - не знам защо - може би поради затворения начин на живот на квартала до скоро - се е запазил тоя манталитет
Тук са фамилни нещата - баба, нейните деца, техните деца, първи/втори/трети братовчеди2, лели, чичовци... Има и хубавите и лошите страни на селото. Още свиквам....
Не че Белите брези дето познавам само съседа от страни и то бегло е по-добре, ама като не си свикнал на нещо - трудно е да свикнешщ.
Напр. мен са ме учили, че не е възпитано да зяпаш съседа по маса, пейка и въобще минаващия човек. Че не е хубаво да даваш мнение без да са те питали... Едни ейтаквиз дето им викаме "селски работи", но честно казано в моето село в русенско - няма таквиз неща... МАй тук нещата се деформират и придобиват нов облик - селската съседска загриженост става месене в чуждите работи, добросъседските отношения - в клюкарски истории - и тем подобни неща1

# 276
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Селският манталитет го има навсякъде, в градовете по-често дори, отколкото в селата  Laughing И няма значение къде живееш, на простотия винаги можеш да попаднеш. Преди да се оженим поживяхме малко с майка ми в Зона Б 5 Уж, елитен квартал - е по-голяма селяния не бях виждала, мятаха си боклука през прозорците  #Crazy, някакъв кошмар...
Под Център визирам точно този район около пам.Левски, до парка Заимов, там са предимно къщи и кооперации. Тихо, спокойно, а може би понеже детството ми е минало там, за това да съм пристрастна  Wink
Краси, идеята на Живко за къща е много добра, може да попаднете на нещо наистина хубаво, все още има райони около София (те са си направо в София), където не са надули много цените... Ще трябва доста да потърсите...

# 277
  • Мнения: 1 001
Ех софиянци, захванахте една тема ...  ooooh!
Аз съм роден ето тук, живял съм дълго време на пазара Кирков (жилището на самия Женски пазар още си е наше), сега живеем ето тук, но най-много ми харесва Света троица (жилището го отстъпихме на родителите ми). Просто, макар и в панелка, Александра и Никола се родиха там, до ЦУМ са 3 км, озеленено е (Западния парк в на десет минути пеша а там е и Гевгелийски  Wink, има добри транспортни комуникации, детски градини, училища, денонощни супермаркети и т.н. Вярно, че сега сме по-близо до центъра и в доста по-голямо жилище, но на мен Света троица си ми остава любима ...

# 278
  • Мнения: 3 743
Ние сме в Гео Милев и тук ми харесва много, като изключим транспорта.  Покрай нас освен един автобус, който е ужасно нередовен няма друг транспорт Confused.

# 279
  • Мнения: 3 504
Ние пък сме в ЖК Тракия в Пловдив. И тук е страхотно, всичко си имаме, всички големи хипермаркети са около нас - Метро, Кауфланд, ТехноМаркет, ЕВропа, Зора... заведения, транспорт, кино, поликлиника, пазари, много по-спокойно и красиво от колкото в столицата Joy пък и с боклука нямаме проблем Peace
Да не се обидят някои хораааа, нищо лично.. bowuu

# 280
  • Мнения: 816
Приятели, ама каква съм късметлийка да ви кажа Wink да ми се падне за интеграцията на децата със слухови нарушения в България. Ей, чак и за проекта за рекламната кампания разказах Wink - аз ще се изуча благодарение на познайнството ми с вас  bouquet
И разбира се отличния резултат веднага цъфна в книжката ми Embarassed

Квартал  Гевгелийски ми е вече ужасно любим. И аз не бях чувала до скоро, но се запознах с една страхотна жена, майка на три дечица, която живее там със семейството си. И съм й  ходила на гости няколко пъти, като разбира се сме се разхождали в страхотния парк зад влаковата линия.  А един път, като се връщахме от Сандански й се обадихме да гледат влака в който се возихме ние. И те с едно фенерче ( понеже беше вечер) ни мигаха от прозореца, докато влака префучаваше. Беше много вълбнващо изживяване.

Относно жилищата - дочух, че  в нашия блок се продава апартамент над 100кв. за 70 000Е. което не знам но ми се види малко. Ние сме точно до Нова ТВ и басейн Диянабад.
  bouquet
Благодаря още веднъж за стисканите палци. Следващия ми изпит за аутизма ще е на 25-ти ноем. пак ще моля за стискане на палци. Wink

# 281
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..........този район около пам.Левски, до парка Заимов, там са предимно къщи и кооперации. Тихо, спокойно, а може би понеже детството ми е минало там, за това да съм пристрастна  Wink
...

  И аз съм пристрасна към този район, особено към парка - там съм проходила. На фонтана с голата леля  Mr. Green Сега в жилището, което е точно до парка, живеят баба ми и дядо ми. Само дето е доста шумно - в ляво трамваи, в дясно влакове, отгоре самолети..., но се свиква  Wink

# 282
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Биб Бам пропусна тролеи и автобуси, а един приятел който е там казва, само от корабна сирена не се събуждам.

# 283
  • Мнения: 480
Дано не ви притеснявам ама да се оплача.След седмица пиене на АБ кашлицата така и не спря и още по-лоша стана.Личната ни лепна диагноза пневмония но аз категорично отказах болница щото хич им нямам доверие на нашите доктори.Ходихме вчера до СТ.Загора-там ни казаха-бронхит с астматични спазми..Вече повече от година откакто не ни се беше случвало и си мислех,че сме приключили с това ама не било.И тъй сега сме на два вида АБ плюс инхалации три пъти на ден,добре че лекарката ни даде един ел.халер от кабинета си ,че ги правим у дома.За яденето бедна ви е фантазията как става.
Не помня кога последно съм се наспала и ми се ще да се гръмна...

# 284
  • Мнения: 3 537
Лесно ви е на вас,като си живеете в София ! Mr. GreenНа мен тези квартали нищо не ми говорят. newsm78Ще чакам да се върне сестра ми от Франция,да видим тя какво ще каже.
А това с къща на село,нещо не ми харесва. Crossing ArmsАз както казах съм била само в Красна поляна и имам хубави впечатления от там.Детето по цял ден си играеше на една площадка с децата,ходихме до центъра,до зоопарка ,имаше удобен транспорт.Другите квартали не ги знам.

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 20:54 от Eis

Общи условия

Активация на акаунт