Дъжд навън вали - по вода да ни върви!!! 23.10-29.10

  • 14 347
  • 325
  •   1
Отговори
# 315
  • Враца
  • Мнения: 871
Ееееех тези болести,защо само по нашите деца.  ooooh!
На нас  с Криси ни се появи и друг проблем.Аз и в предни постове споделих ,че Криси ходи и тича странно,някак патраво.Всички около мен  малко ме огорчаваха,казвайки ,че съм се вманиачила.Но от вчера той започна да си влачи едното краче и не го сгъва като ходи и тича.Много бях притеснена ,защото той се роди с усложнение и имаше частична пареза на крайниците,не ги движеше,чак към 10 ден се нормализира,затова можете да си представите как се чувствах,като гледах как си влачи крачето.Днес бях на работа и тати го заведе на бърза помощ.Там са му открили плоскостъпие ,но за вляченето нищо не могли да кажат.Предположили са ,че е от антибиотика който пи преди 10 дни..дало е отражение на крачето му.Това беше Оспексин , а той е пил много по-силни антибиотици и затова се страхувам дали е истина.Предписали са му ортопедични силиконови стели  и нурофен за крачето.Сърцето ми се къса като го гледам.На всички отгоре и това.Дайте ми съвет какво да правя.Ще търся конултация с ортопед... и не зная още какво.Силна съм ,но съм на ръба....

# 316
  • Мнения: 2 543
Марги, представа си нямам какво може да е това с крачето! Но щом са ви дали лекарство, вероятно очакват от него да се повлияе. При всички положения, консултирайте се с ортопед. Ако трябва, елате тук. Може да го съчетаете с някое от идванията ви до Военна болница. Доколкото знам и там има някакъв популярен ортопед - Драганов, който аз лично не познавам, де. Може някои майки да са го посещавали и да кажат дали са доволни! Стискаме палци всичко да се нареди и краченцето да се оправи! Hug

# 317
  • Враца
  • Мнения: 871
Че ,ще бъде консултацията в София е повече от сигурно,видях хала на врачанските доктори...докъде ни докараха...Мислихме на 2-3 ноември да ходим до София за настройки  и да го съчетаем с консулта с ортопед ,но нашето джипи не ни дава направление.Имало само 10 за месеца и не можело да ни даде..не било спешно и важно...  #Crazy Затова умуваме как да го направим.Силно се надявам да е навехнато..но той си го сгъва и кляка и това ме плаши.Докато чакаме направление ,мисля все пак да го прегледа и наш лекар,дано пък да случа на кадърен.Сигурна съм,е има ,но ние като се опарихме ,нямаме доверие много на нашите.А за плоскостъпието някой може ли да ми даде съвет ..възможно ли е да се оправи с масажи ли, нагревки ли и аз не знам какво вече..

# 318
  • София
  • Мнения: 4 412
Марги, спокойно, най-вероятно го е навехнал. Мисля, че д-р Алексиев от Горна баня дава консултации във Враца, беше писал в една по-стара тема.
Плоскостъпието доколкото знам не се лекува, но е толкова разпространено..., аз нямам лични впечатления, но според мен всеки 3-ти има и с него хората си водят нормален живот

# 319
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Марги, все пак пишеш че ще идвате след 1-ви, значи на първи настоявай за направление. Кажи на джипито да си планува.

# 320
  • София
  • Мнения: 215
Здравей Марги, аз лично водих Калина при Драганов и съм доволна, още преди 10 години водих и Сашо при него, когато приемаше в 14-таполиклиника. Сега той приема в поликлиниката на ВМА, моб. телефон е 0898503010 и 048980784 Успешна седмица и дано всичко е било фалшива тревога  bouquet

# 321
  • Мнения: 774
От плоскостъпието може до го боли крачето,но не и да го влачи.Стелките са много важни помагат за болката.Синът ми ги носи вече две години.

# 322
  • Мнения: 13
Марги, пиша ти и тук, въпреки че вече ти пуснах лично съобщение, но нека и другите майки да имат информация.
Д-р Алексиев е ортопед от Детската ортопедична клиника в Горна баня в София.
Това е телефона му - 0889/238190 - неговия GSM, а това е и неговия сайт: http://www.einet.bg/~alexiev/
Преглежда във Враца един път месечно доколкото знам. Тази седмица ще идва на 03.10.2006 г. - петък. Освен това преглежда и в други градове, но знам за Благоевград, а други кои точно - не зная.
Препоръчвам и проф. Владимиров - той е Завеждащ Детската ортопедична клиника в Горна баня и всъщност той е лекувал и двете ми деца - едното с дисплазия - беше със стремената на Павлик, а другото оперира преди малко повече 1 месец от тортиколис.
Смятам, че в тази клиника специалистите са най-запознати с детските ортопедични проблеми.

За плоскостъпието имах много хубав сайт, но сега нещо не мога да го намеря. Това, което знам, лично казано ми от горецитираните лекари е, че не може да се говори за плоскостъпие преди 5 годишна възраст. Дотогава - всички деца го имат физиологично. И това определено не би трябвало да ви е проблем в момента.
А в този форум се коментират по-скоро типа обувки:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … amp;view=&sb=


Надявам се тази информация да бъде полезна за всички.

# 323
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Марги, доколкото знам, за плоскостъпие се говори след 3 год. До тогава краечто е пухкавко от подкожна мазнина.
За стягне на свода е полезно да се ходи бос, да търкаля разни неща с краченца - слагаш в една тава царевица и да я търкаля с краче, също и шишарки (от продълговатите) Стелките умързеливят мускулите. Когато ходи на боцкава повърхност, се стяга краченцето и се повдига свода.

# 324
# 325
  • Мнения: 4 585
   Има да се продават масажиращи чехли в санитарните магазини, но не знам колко най-малки номера се предлагат. Точно на това място имат специфичен релеф. Носет ги мед.сестри които по цял ден работят прави.

Общи условия

Активация на акаунт