Раздяла с властна жена

  • 4 697
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте. За първи път пиша нещо подобно и то тук. Има ли и други, като мен с властни жени контролиращи ви изцяло живота? Преди 12г започна всичко лудо влюбен в нея постепенно с времето я спечелих и от 9г живеем заедно в чужбина. Аз не съм от този тип хора търсейки щастието някъде далеч и трудно излизам от зоната ми на конфорт, но заради нея тръгнах. Напуснах хубава и сигурна работа в София оставих родителите ми, приятелите целия познат живот за да съм до нея. Не съм мързелив, знам как се ползват прахосмукачката, пералнята и печката, покривах всички разходи през последните 8г за семейното жилище, технически грамотен съм (знам как да ремонтирам колата си, къщата си и тн), не твърдя, че разбирам от всичко, но, ако имам проблем гледам сам да си го оправя, работил съм над 250 часа месечно за да имаме нужното, знам как се сменят памперси и знам кога и за какво едно бебе плаче. Представяте ли си какъв глупак съм? Постепенно навлизаха фрази на абсолютно недоволство от всичко, а от всичко имам предвид  найстина всичко. Защо съм направил това, защо другото, защо трето и пето са така, а не обратното, защо съм ял шоколад в колата, като съм бил на работа... Защо съм излизал да пия бира, да съм взел и децата. Постоянно сравнение с другите мъже и бащи как простирали, как си гледали къщата и семейството...?!?! Секс разбира се нямаше и всякаш трябваше да се моля за това, което беше абсурдното... Имаше и други изрази "само на нея съм разчитал, нищо не съм правил вкъщи и по принцип, щяла да бъде по- добре без мен да си ходя... Бил съм мамино синче, тя не ми била майка и тн и тн. Какво се случи ли? Тръгнах си оставих я буквално сама да се оправя с всичко, но това не реши проблема. Започна се с другите фрази "каква е твоята отговорност към децата, какво правиш ти за тях, имат нужда от това, кой ще ги взима от училище," . "ти си комплексар" беше използвана в момента, когато истината не й харесваше, а този момент беше постоянно. Минаха се 7 месеца и аз празноглавеца с кой акъл й говоря да си поговорим, да се оправим, да сме семейство . Ами не, същото си е пак съм комплексиран и пак съм виновен за всичко и пак се опитва да контролира всичко. Относно децата имаме доста различия и разбирания за възпитание. Например аз обичам всичко да е в ред ставане в 7 миене на зъби и тоалет, игри, занимания и тн лягане най- късно в 9. Но не тя не е съгласна били са ваканция могли да спят и да стоят до късно - да съгласен съм, но това се повтаря и през периода в който са на училище... Искам да се чете повече, майка им пък им бута таблетите и турските филми по родните телевизии.
От известно време съм решил просто да си тръгна и да не поглеждам назад. Ще си взема багажчето и всичко, което съм купил за нашата къща и никога няма да се обърна назад, но как, като си обичам толкова много децата как.... Не говорим или, ако говорим то е с зареждане от нейна страна, живеела гаден живот според нейните думи. Нямам психическа сила вече да търпя това отношение, но сърце не ми дава да си оставя децата...

# 1
  • Мнения: X
Много си обичаш децата, обаче като си вземеш багажчето да си тръгваш, ще вземеш и нещата, които ТИ си бил купил за ВАШИЯТ дом - тоест ще развалиш комфорта на децата, който е създаден?! Нищо мъжко не виждам аз в това, да ревеш за кухненският килим, ножовете за риба и телевизора в спалнята. Ама ти си знаеш - щом те са ти важни... давай, действай!

# 2
  • Мнения: 13
Какво имате предвид под "нищо мъжко не виждам"?  Само това ли успяхте да прочетете? Не, не съм за няколко броя телевизори, таблети, плайстейшъни и други благинки за децата. Яд ме е, че даден човек не оценява това, което има. Яд ме е на мен си, защото през цялото това време съм гледал за тях и за нея, защото тя е имала трудно детство, проблеми с баща си, липса на пари и като цяло труден живот. Също така има на разположение нова кола, която оставих при нея (когато си тръгнах) за да може да кара децата на училище и да няма главоболия относно тези неща, но не недоволството и мрънкането продължава.

# 3
  • Мнения: 46 518
Щом имате големи различия и не издържаш, разделете се. Но не си го изкарвай на децата, т.е. тръгни си, но се обръщай за тях. Взимай ги редовно, плащай им половината разходи и участвай активно в живота им.

Тя преди бременността работеше ли? Никакви доходи ли няма и не е имала?

Цитат
Постоянно сравнение с другите мъже и бащи как простирали, как си гледали къщата и семейството...?!?!
Тези неща са нормални за всички възрастни хора. Ти не ги ли правеше?
А от "знам как се сменя памперс" до "сменям памперси" има светлинни години разлика.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 104
Ти ще се разделиш с нея, не с децата.
Кое не разбираш?

Като ще си взимаш багажчето го взимай - дрешки, тоалетни принадлежности и бай.
Не вилици и юргани, че си ги купил ти.

# 5
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
След време хората просто понякога спират да се обичат и всичко , което прави или не прави другия започва да ги дразни. Според мен от там и идва постоянното мрънкане.
Тръгни си щом не си щастлив, но не взимай нищо освен дрехи и лични вещи, остави домът такъв какъвто сте го създали за децата. След като си работлив и умен няма да имаш проблеми да се справиш и започнеш отначало.
Бъди добър баща и продължавай да обичаш и да се грижиш за децата, само те са важни !

# 6
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Ти сега да не очакваш на колене да ти падне, за да се върнеш.

В тази история има нещо, което не ми допада. А именно - ти обичаш да се движиш по план, опитваш се да го наложиш на другите, те упорстват, щото не обичат да стават рано и да следват твоята рутина. После те командвали. В колко други ежедневни неща се проявява това?

# 7
  • Мнения: 18 504
Пуснах сълза там, където лирическият герой пише как оставил родителите си, за да живее с жена си...

После обаче историята се разми - първо пише как тепърва ще я оставя и ще си вземе "всичко, което съм купил", след това - че вече си е тръгнал, но ѝ е оставил колата.

# 8
  • Мнения: 6 145
Пич, за тва се гледа преди да се жениш, или поне преди да направиш дете.. Нищо не можеш да направиш, децата ще останат при нея и нищо няма да стане от тях. Поставил си нещата така от начало- да слугуваш и да угаждаш, естествено е претенциите и съответно недоволството с времето да нарастват. Можеш да се стараеш да угаждаш все повече, но това с гаранция няма да промени отношението и, защото жена ти не знам до колко е властна, но определено е принцеса с безброй претенции. А ти си просто един слуга, който никога няма да е на нивото и в нейните очи. Съвети- разделяш се и я оставяш да се оправя, стараеш се за децата до колкото е възможно, но е много възможно да започне да ги настройва срещу теб. Такъв тип е, не те очаква нищо добро в никой от възможните варианти пред теб.

# 9
  • Мнения: 13
Правя всичките тези неща от изброените по- горе(пране, готвене, чистене) явно не четете добре или не съм се изразил правилно и то на равно със служебните ми задължения. Никога не съм бягал от мръсен памперс или рев за мляко в 3 сутринта. Да, имах предвит лични вещи и тези, които ползвам лично аз(инструменти и тем ти подобни) Не не очаквам никой да пада на колене или да се моли, очаквах, че ще каже едно "благодаря" или нещо подобно, а не "за какво си ми, мога и без теб" "виж го съседа, как разбира от всичко" а самата тя не вижда аз какво правя и не го оценява. Нали за това се казва "първите 7 години" лошо ли е да бъдат създадени навици на децата от съвсем елементарно естество, като тоалетна, баня, използване на таблет или друго устройство? Лошо ли е, когато дете на 2г има изграден навик за сън в 1 на обяд до 3 - 4 този навик да му се нарушава? Аз ли бъркам нещо? Защо трябва да си лягат в 23:00 след, като сутрин не могат да се събудят в 7 за училище и всичко се прави в последния момент сутрин?

# 10
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Пуснах сълза там, където лирическият герой пише как оставил родителите си, за да живее с жена си...

После обаче историята се разми - първо пише как тепърва ще я оставя и ще си вземе "всичко, което съм купил", след това - че вече си е тръгнал, но ѝ е оставил колата.
Абе, поредният НАЙ и "всички други са боклуци".

... Можеш да се стараеш да угаждаш все повече, но това с гаранция няма да промени отношението и, защото жена ти не знам до колко е властна, но определено е принцеса с безброй претенции. А ти си просто един слуга, който никога няма да е на нивото и в нейните очи.
Що бе, това го правят и безброй много жени, които ходят наравно с мъжете си на работа. Грижил се е за семейството си, защо да е слуга?

Последна редакция: чт, 19 авг 2021, 15:05 от Вяра

# 11
  • Мнения: 46 518
Лошо ли е, когато дете на 2г има изграден навик за сън в 1 на обяд до 3 - 4 този навик да му се нарушава? Аз ли бъркам нещо? Защо трябва да си лягат в 23:00 след, като сутрин не могат да се събудят в 7 за училище и всичко се прави в последния момент сутрин?
За кого да е лошо? Всеки родител има различни разбирания и всеки прави това, което смята за най-добре за детето/децата си. Двамата с жена ти, без значение дали сте заедно или разделени, трябва да приемете, че вашите виждания са различни и трябва да намерите общ език, нещо по средата, за да не обърквате децата.  

Иначе за мен лично, слава богу и мъжа ми, е лошо. На 2 г. искахме детето да расте напълно свободно, без часовници и команди. Лягаше около полунощ, ставаше по обяд, беше си изградила неин режим и се чувстваше перфектно. После цял живот ще тича по план, няма нужда и на 2 г. да е като в казарма.
Вече е на 17 г.. Никога не е имала проблеми със ставане и спазване на режим за градина/училище.

Но пак казвам, това си е решение на всеки родител, ние бяхме на едно мнение и не сме имали караници по този повод.

П.П. За домакинството попитах, защото писа, че жена ти те сравнява с други, които правят тези неща. Затова останах с впечатлението, че ти не си. Не виждам логика да каже защо не простираш като Иван, ако ти простираш.

# 12
  • Мнения: 1 847
Аз не разбрах колко са големи тези деца. Ти си тръгнал или не си обърках се.
Децата са си отговорност, не само да бачкаш по 250 часа на месец и толкоз, жената работи ли?
Като сърдито детете от детската градина си-тя като ме обижда се се оправя сама, оставил съм и нова кола да ги води на училище.
Наемаш си жилище наблизо, водиш вземаш децата, направи график кой ден тя кой ти, тия деца не са само на майката а и твой доколкото разбирам...
много е лесно като видиш проблем и да избягаш....и да я оставиш да с еоправя сама...тя ще се оправи не я мисли, ама ти помисли за себе си...не може да контролираш хората и мислите им, разбиранията.

# 13
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 886
С този свръх контрол.... Май разбирам жената защо е недоволна. Донякъде разбирам, защото май и авторът твърде не може да си обясни някои неща, камо ли да ги пресъздаде като мнение.
Много объркано и объркващо разказваш.
И нещо прекалено бял се изкарваш, пък нея чисто черна. Сигурна съм, че истината е някъде по средата.

# 14
  • Мнения: 12 790
Сега в чужбина ли сте? Ти реално вече си се изнесъл, нали така. Значи си си решил въпроса,  ако разбирам правилно.

Добре де, тази жена кога стана властна? Ти като се бореше да я спечелиш, сигурно е била по-сговорчива. Имало ли е някакъв преломен момент, как така от любов и рози стигнахте до - по-зле простираш от Иван?

Общи условия

Активация на акаунт