Birdie благодари на всички и желае успех...

  • 4 380
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
клисуров, мерси!

Бърди е той, обаче... Странно е, че обича да говори за себе си в трето лице. Показателно е в някои случаи.

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
ееее, бан чак сега?  Mr. Green
а къде беше Банъ-т когато се плюехме тук с Бърди толкова жестоко, ама толкова просто, че идея нямате просто. някой може и да помни, ама тогава Бан нямаше.
та ние с Бърди директно се псувахме тук без рестрикции.

сега нещата са различни, но питам се, защо нямаше Бан тогава, когато с Бърди се обиждахме толкова директно, че по-директно нямаше как да бъде, обиждахме е много меко казано.

но Бърди е такъв какъвтно е, и смятам, че тогава трябваше да има Бан, повсеместен, ама сега е смешно просто, на мен ми е смешно, защото не знаете за какво идеше реч навремето.

така ли беше, Бърди, така беше,
е, сега пак казвам, е друго Wink сега сме лИбоФ Sunglasses

# 32
  • Мнения: 2 171
Просто нямам думи Shocked! Има доста потребители, които си позволяват далеч по-остри и груби изказвания и то съвсем неоправдано. А Бърди е помогнал на толкова много майки , че макар и временен, наложеният му бан ми се струва много обиден както за него самия, така и за всички майки, които се допитват до него и се интересуват от мнението му. Много жалко наистина Cry

# 33
На този пост от "авторитет":

"В наредба №15 на МЗ от 12.05.2005 г. за Имунизациите в РБългария е описано точно и ясно кой лекар какво прави и кога го прави.
В приложение 10 към чл.20 в същата наредба, параграф ІІІ "противопоказания за имунизация с ДТК", т.2 и подточки 2.1. (епи) и 2.2.(ДЦП) са изброени състоянията, които заплашват Вашето дете, вероятно???

След като прегледаме основно детето относно налична неврологична симптоматика и координационни отклонения в позата и движенията ще решим дали е здраво или дори и ходещо е някаква форма на ДЦП. Надявам се да не е!!!!!
Специално неврологът ни, който се занимава и с ЕЕГ, ще прецени съгласно ЕЕГ-то става ли въпрос за епи или е нещо друго и дали има нужда от лечение, след което ще пише диагнозата.

С тези документи ще отидете при вашето GP и само и единствено той ще направи график за изпълнение на имунизационния календар на детето Ви. Ако това не му е ясно, му цитирайте горната наредба, а ако почне да се .......мае........просто го сменете.

Успех."

Отговорих така:

"ДЦП и епилепсия никъде по света не са абсолютно противопоказание за ваксинация. Посочете дори един източник, който да ме оборва. Разбира се ако правите ДТК (който никой, никъде вече не ползва) или я правите "в гръбчето", ще видите и рецидив на епилепсията и друг "букет" странични реакции.

КОЙ ПРОИЗВЕЖДА ДТК,КОЕТО ПРАВИТЕ НА ДЕЦАТА? И ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ...

Време е да се информирате коректно и да съдействате за промяна на тези "наредби" издаващи некомпетентност.

Ваксинациите и ваксинационните практики навсякъде са прерогатив на педиатъра. Няма какво да се "консултира", защото изброените състояния не са противопоказание. Безсмислените Ви "наредби" не могат да бъдат оправдане Бг деца да бъдат третирани некомпетентно и непрофесионално.

Четете за Бога! Ако не знаете езици-научете!

Арогантността Ви:
"Ако това не му е ясно, му цитирайте горната наредба, а ако почне да се .......мае........просто го сменете."

е обяснима. Тя е продиктувана от огромните "дупки" в професионалната Ви квалификация. Те не могат да се запълнят, когато третирате другите като подметки или като собствената Ви прислуга. И педиатърът какво ще прави? Ще се възхищава на Вашата гениалност? Наивни неща...

Май е време Вас да сменим.
Развивайте си чувство за реалност и не се бъркайте в неща от които и понятие си нямате.


Втори мой отговор:

"Да, то по българското "законодателство" и "нулевият" прием полио беше ок.
И ДТК "в гръбчето" също...
Наше морално задължение е да се борим срещу всички шизофренични практики, които са пряка опасност за децата ни.
А не да почиваме на "законодателството"...
Апропо, в коя страна ( и има ли такава) със "закон" се уреждат теми от ваксинационно естество?"


Груб ли е отговорът ми? Да, груб е!
За майките и децата им кой мисли?
За детето страдащо от неправилни ваксинации или тъпо отношение кой мисли? Никой... И експлоатират родителите до безкрай...

# 34
  • Мнения: 1 942
Oooo хайде Бърди, не се прави на "искрено учуден" за бана си! И не мисля, че цитата ти е коректен....  А сега с тази тема искаш да инциираш мамински комитет "включете Бърди пак" ли?  hahaha hahaha Нали все за демокрация и равни права се борим? А когато правилата се прилагат за всички започва хленчене "Ама защо точно за него..."  Cry Помолиха те да се съобразяваш как и с какъв тон пишеш, но ти напоследък май си се позабравил  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 46 526
... Помолиха те да се съобразяваш как и с какъв тон пишеш, но ти напоследък май си се позабравил  Rolling Eyes

Интересно ми е тези, които поставяха титлата му в кавички, дали също са баннати за 2 дена и дали въобще са предупредени за тона си? Наистина ми е интересно ...

# 36
  • Мнения: 7 821
Честно казано струва ми се че излишно драматизирате  Shocked , чак пък толкова. Предупредителния бан на Бърди е наложен за обида към друг потребител и спор с модератор.
Аз съм фен на Бърди, но правилата са за всички!
Няма да давам линкове, знаете как да си намерите мненията на Бърди и можете да разберете кой и защо е обидил и то нееднократно.
Бърди,
Надявам се да продължиш да пишеш, но смекчи малко тона  Peace , все пак тук сме за да си даваме съвети, а не да се обиждаме и караме.

АМА КАК ТАКА????????????????????????  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Моля въпросния модератор да дойде и да ни обясни, защото ИМАМЕ ПРАВО ДА ЗНАЕМ ЗАЩО Е БАНнат БЪРДИ!!!!!!!  Sad

Не че съм голям фен на Бърди, но все пак мисля, че е необходимо и наложително да се дадат обяснения, когато се забранява достъпа на някой, на който много хора имат доверие!

Модератор, който и да си, моля да бъдеш така добър и да кажеш две думи, за да се изяснят нещата на всички и от двете страни!  Peace

Иначе Бърди - съжалявам за станалото! Мисля, че твоят глас беше полезен тук и даваше още една полезна насока в обсъжданията ни!

Поздрави и бъди здрав!  Wink
Shocked За първи път чувам, че някой е длъжен да дава някакви обяснения на друг освен на потърпевшия. Струва ми се, че бъркате свободата на словото със свободията. Форума си има правила и това, че някой не ги е чел не значи че няма да бъде санкциониран, ако не ги спазва! Споровете с модератори и/или администратори са нежелателни, а меродавно е мнението на модератора! Може това и да не ви харесва, но е изрично записано - къде, ами потърсете и ще намерите!

# 37
  • Мнения: 1 030
Много жалко! Може ли и на мен координати: mousy@abv.bg
Поздрави

# 38
  • Мнения: 1 753
...и спор с модератор.


АМА КАК ТАКА????????????????????????  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

.... ИМАМЕ ПРАВО ДА ЗНАЕМ ....

Shocked За първи път чувам, че някой е длъжен да дава някакви обяснения на друг

Къде пише, че за спор с модератор се налага бан?

Моля те да четеш правилно - не съм писала, че някой е длъжен да обяснява на някой...., а че все пак имаме право, като редовни потребители, да знаем какво се случва.... Ние сме си едно мини-гражданско общество и сме длъжни да имаме свобода да изразяваме мнение, нали?

Ели, знам, че постинга ти е от куртоазия, но признай - не съм ли права? Не желая да споря с теб, да не вземе някой да да ме банне...  Rolling Eyes

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Сега, да не речете, че модераторското войнство нарочно се е сбрало в тази тема  Mr. Green

Но истината е, че Елипр е права.

Цитат
Политика

1. Потребителите могат/биват предупреждавани максимум 3 пъти за спам, обиди, расова дискриминация и др.
 
Ако се наложи 4-то предупреждение то ще последва и временен бан (забраняване на достъпа до форумите за определен период от време).

2. Споренето с и/или обиждането на Модератор или Администратор по повод предупреждение е недопустимо.
Потребители, които смятат, че са несъобразно или некоректно предупредени от Модератор, трябва да се свържат с някой от Администраторите.
Ако Администраторът счете, че потребителят е бил предупреден неуместно (от Модератор), то Модераторското предупреждение може бъде отменено.
Последното мнение имат Администраторите.

3. Всеки опит да се заобиколи временния бан (регистрация на нов прякор, влизане като Гост и др.) ще бъде последван с окончателен бан.

Допускат се изключения на правилото за 3-те предупреждения в случай, че даден потребител тормози, обижда или използва вулгарни изрази към други потребители, Модератор или Администратор - това може да доведе до постоянен и незабавен бан.
...
и тъй нанататък.

Страна не желая да вземам, т.к. съм пристрастна в случая, но и аз мисля, че това е излишно драматизиране на ситуацията, до голяма степен предизвикана от самия потребител с тази тема.

# 40
  • Мнения: 1 089
Меко казано съм възмутена от случващото се.....

Не зная дали Birdie се е държал грубо, но зная че доста пъти ми е помагал, когато лекарите тук са били безучастни и незаинтересовани. Зная, че доста пъти ми е давал надежда и съвети и ценна инфорамция..., а както вижда не само на мен...
Мисля, че по-важни в случая са неговата безкористна и безвъзмездна помощ, загриженост и всеотдайност...

# 41
@Sillveto

Радвам се на всички, които ми пишат и искат да споделят.
Не си организирам "фен клуб".
Просто искам да знаят, че не мога да отговоря не защото не искам или защото пренебрегвам някого.

Отделям голяма част от времето си да участвам без нищо да искам в замяна-не давам телефони, не искам клиентела, никой не знае името ми (и няма да го узнае).
 
Защо пиша тогава?
Защото съм глупак...затова.
Защото мразя да използват някого, лъжейки го.
Защото ми е жал за децата, когато с толкова малко може да се направи толкова много за тях.
Защото някога родителите ни работеха тази медицина по друг начин.
Защото нищо не остана от тази специалност в Бг.
Защото... съм глупак. Затова.

Както и да е... (въздишка).

# 42
  • Варна
  • Мнения: 439
Birdie продължавай да пишеш моля те!

# 43
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Банът е за два дни както е казала колежката. Сложен е заради нарушаване на правилата. Бърди е предупреждаван нееднократно за тонът с който се вихри във Форум деца с увреждания. Ако имаше начин да му забраня достъпа само до този форум бих го направила. Банът е наложен след многократните забележки за грубия език и категоризирането на друг потребител и отговорът му, че според него тонът му е уместен и не смята да го смекчи, коментира решението ми за предупреждение отново- всичко това против правилата. Нищо лично нямам против него- нека помага. Но ролята на Месия и последна инстанция дори по въпроси, по които не е компетентен нямат място в моя форум. Ако иска да пише, ако не иска да не пише. В моя Форум правилата са правила. Комфорта на родителите, пишещи в него ми е много скъп- всеки един от тях преживява достатъчно тежко проблема на детето си, за да търпи императивния тон на някой, който многократно е приканван да се представи.
Бърди, преди да пуснеш тази тема на многостраделец и преди да се сбогуваш така драматично просто трябваше да провериш за колко време е бан-а. С тази тема нарушаваш още едно правило на форума- заобикаляне на забрана за писане. Писах ти да прочетеш правилата- явно не си.
Аз наистина не разбирам този драматизъм по отношение на временен бан на потребител.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 3 034
Банът е временен.
На когото е било нужно са дадени обяснения.
Няма смисъл от излишни драми.

Общи условия

Активация на акаунт