Страшни истории.Помните ли ги.Разкажете ги

  • 90 440
  • 335
  •   1
Отговори
# 90
  • MUC
  • Мнения: 297
Змей вероятно.  newsm78

# 91
  • Мнения: 14 503

ей това беше.   bouquet

# 92
  • Мнения: 3 886
Не знам дали ми вярвате или не а и не ме интересува,но историите ми са истински.Бях на 13 когато баща ми почина 3 вечери преди смъртта ми заспивах с рев какво ще правя като го загубя??сънувах расо с качулка без лице -една голяма бездна с коса в ръка.вечерта преди да почине ми каза ела да ти разкажа някои неща защото утре няма да ме има.След като почина майка ми една вечер ме вдигна (беше лято)да ми покаже как затворени врати се отварят и тракат сами тогава ми каза ,че някои всяка вечер я завивал и гъделичкал по краката-попита ме дали не съм аз ::Много неща се местеха сами при положение ,че съм сама.В часът на смъртта  пердето само се задвижваше при което кучето ми се изнервяше много изпитваше страх точно от пердето 78.Върхът беше когато външната врата се отвори видя се ,че някой влиза след което старателно се затвори видях сянката на баща си които се  беше подпрял на стената да се събуе и ми каза.СТЕФИКА ПРИБРАХ СЕ ТАТИ .Отворих вратата и видях едно слънчево петно на килима в коридора от там няма как да влезне слънчев лъч.Също  и смъртта на брат си който каза че мъж е виновен за смъртта му но както и да е има още много много истории които просто не мога да си обясня

# 93
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ох,  DIVA_ORHIDEQ , стана ми тъжно.


като почина дядо ми няколко вечери подред по едно и също време около 12 в полунощ у нас започваше да мирише на цигарен дим. всяка вечер в продължение на седмица, две. без никой от нас да е пушил, аз всъшност тогава живеех сама и като ми замирише го приемах като знак  'дай да изпушим по 1 цигара' .тогава излизах на терасата и си 'правехме компания' с дядо.
друго - цял живот дядо ми ми пееше 'аз съм сънчо', обожаваше я тази песен и дори на дърти години ми я пееше. почина точно в 8 без десет...

# 94
  • Мнения: 1 277

Баба Ягодина е в стихията си май....


Има нещо такова Wink. Едно време бях известна с това и редовно ме караха да разкажа "нещо страшно".
Само да не решите, че съм някое злокобно същество, което само разказва страшни истории Laughing.

И поредните истории от мен:
Като деца си разказвахме и за вампирите. През деня се различавали от обикновените хора по това, че погледът им бил насочен към земята и не поглеждали никого.
А ако вечер "те срещнел вампир" можело да се спасиш ако му покажеш кръстче Crazy.

 ДРУГОТО Е ГАДНО!!!

Баща ми разказва, че в неговото село тръгнал слуха, че един наскоро починал човек е "вампирясал". Близките му били принудени да го ексхумират и да забият кол в гърдите на покойника, само и само да затворят устата на съселяните си.

# 95
  • Мнения: 3 886
ох,  DIVA_ORHIDEQ , стана ми тъжно.


като почина дядо ми няколко вечери подред по едно и също време около 12 в полунощ у нас започваше да мирише на цигарен дим. всяка вечер в продължение на седмица, две. без никой от нас да е пушил, аз всъшност тогава живеех сама и като ми замирише го приемах като знак  'дай да изпушим по 1 цигара' .тогава излизах на терасата и си 'правехме компания' с дядо.
друго - цял живот дядо ми ми пееше 'аз съм сънчо', обожаваше я тази песен и дори на дърти години ми я пееше. почина точно в 8 без десет...
ох кофти нали аз така и брат ми предчувствах че ще стане нещо но не исках да повярвам баща ми почина в 6 сутринта почти всеки ден от тогава се будя по това време

# 96
  • София
  • Мнения: 2 099
Пра-дядо вярвал, че е повозил на каруцата си самодива, а тя му е благодарила, че не я е изгонил като сплела плитките на конете.
Това, което съм чела в българските митове и предания е, че самодивите сплитат гривата/опашката на животно домашно, когато искат да направят магия на дома... а не от благодарност.

 newsm78 Не си спомням баба да е разказвала за нещо лошо сполетяло семейството... Rolling Eyes
Но в наше село винаги са тачели много самодивите  Wink. В полето понякога се намират отъпкани кръгове трева. Хората вярват, че това са самодивски хора   Simple Smile

# 97
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Бу, джинове има и в български легенди. Бях на флклорна експедиция (от СУ) в Родопите, в с. Гела. Там има ДЖИНОВ МОСТ, който се намира по пътя между Широка лъка и Гела. Та бабите от Гела са ни разказвали страховити истории за джиновете, които точно както таласъмите - нощем бродели и правели пакости и лоши неща.  А по-интересното е, че в Гела няма мюсюлмани, заради които да са "навлезли" джиновете във фолклора newsm78.
Относно страховитите разкази за гробищата, имам приятел, който е Сатанист (или, по-скоро е анти-християнин)и ми е разказвал, че много често е посещавал посреднощ гробища, но никога нищо страшно не му се е случило. А той специално на лов за страшните неща е ходел там.

И да се включа в темата за градските легенди: Като бях 1ви клас, в квартала се разказваха точно този тип страховити историйки като следната: Не трябва да се спи на отворен прозорец даже и с мрежа, защото нощем бродел страшен убиец с огромна брадва. И мрежата на прозореца не го спирала, защото тоя я разпарял с брадвата тихомълком и изколвал цялото семейство. Е, няма да ви кажа как от тази, а и от подобни други истории спях на светната лампа, на отворени врати с родителите ми... Joy Joy Joy

# 98
  • Мнения: 1 753
... Е, няма да ви кажа как от тази, а и от подобни други истории спях на светната лампа, на отворени врати с родителите ми... Joy Joy Joy

Ужас. Сигурно и моите госпо`ици ще се занимават с подобни историйки тъй че спането в отделна стая... остава мираж....  Laughing

# 99
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Не знам до колко това е страшно, но много, много често чувам гласове на познати хора, които ме викат, много е реално,сякаш наистина някой ме вика. Но когато се обърна - няма никой. Майка ми каза,че знае от баба си,че това е нечиста сила, която те придупреждава за нещо- може да е добро, но може и да е лошо. И ако се обърнеш- значи приемаш това, което ще се случи, съгласна си да ти се случи. Затова в никакъв случай не трябва да се обръща глава в посока на гласа. Майка казва да изчакам да ме повикат и трети път- ако ме павика три пъти- значи е човек. Нечистата сила викала само до два пъти. На мен наистина много често ми се случва ясно да си чувам името от познат глас. Rolling Eyes

# 100
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Боже, тук сме се насъбрали едни кукумицини.... Mr. Green
Дано не четат от жълтата полиция  Crazy
Иначе и аз имам много за разказване, но няма да пиша, че ще ме вземете за по-луда от лудите...

# 101
  • София
  • Мнения: 2 099
Боже, тук сме се насъбрали едни кукумицини.... Mr. Green
Дано не четат от жълтата полиция  Crazy
Иначе и аз имам много за разказване, но няма да пиша, че ще ме вземете за по-луда от лудите...

Давай, давай... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз след малко ще ви разкажа друга история  Wink

# 102
  • Мнения: 1 860
 Аз идвам да посъбера малко страх  Twisted Evil

 Карате ме да настръхвам посред бял ден.

# 103
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Ами моето е сън свързан с баба ми, която ме е отгледала. По стечение на обстоятелсвата не знам къде е гроб й  Confused
Сънувах къщата й, там където съм отгледана винаги когато съм била извън страната. Къщата в съня ми или беше както в детството ми, или в съня си знаех че баба ми е починала, или правех ремонт. Не сънувах баба ми...
Бях вече бременна с малкия ми син, когато сънувах за последен път. Сънувах, че съм си в старата махала и срещам съседа и питам къде е гроба на баба ми. А той казва "Ама как така, тя си е в тях"
И аз тръгнах към къщата й ( бях с мъжа ми ).  Видяхме я на улицата, както я помня като малка.Облечена с хубави дрехи, с обеци и червило, с прическа. Помня деня беше страхотно слънчев. Тя само показа че одобрява мъжа ми и тръгна по улицата надолу. Аз я поптитах "На къде отиваш?" Тя само се обърна, усмихана и продължи.
2 дена след това разбрах, че ще се прибирам в БГ. Малкия ми син е кръстен на нея.
Преживе тя все се притесняваше как ще си намеря мъж ( растях доста висока ) , мъжът ми е почти 2м висок  Wink

# 104
  • Sf
  • Мнения: 808
Ако живееш близо до гробище, поне ще ти е тихо откъм съседи... Не се шегувам.

Имаше един сериал преди време МИ5, та един от британските агенти, живееше в къща точно срещу гробищата. Била с нисък наем и било абсолютно тихо през цялото време Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт