Маслото

  • 1 638
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 819
Скъпи мами,моето детенце е доста злоядо(е,от вчера леко се промени положението,ама да не ме чуе Дяволът!).Обаче обожава да яде чисто масло и като види буцата,почва да рови в нея и реве,ако я огранияа в количеството.Какво можете да ми кажете за маслото при  храненето на децата?  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Маслото е полезно, но все пак не трябва да се прекалява  Naughty
Аз всеки ден давам на Калина - било в попарата, било намазано на сухар или пълнозърнест хляб, но гледам да не купувам българско масло, защото повечето пъти е примесено с растителна мазнина.

# 2
  • Мнения: 819
да де,ама моята Ани като го намажа на филия,го  обира отгоре с пръстче,а хлябът го плюе или ми го дава да си го прибера tantrum

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
да де,ама моята Ани като го намажа на филия,го  обира отгоре с пръстче,а хлябът го плюе или ми го дава да си го прибера tantrum

Добре, де, остави я да си хапне, като й е вкусно, но гледай все пак да не е по много  Thinking

# 4
  • Мнения: 25 603
Е, колко масло може да изяде едно дете?  newsm78
Не вярвам да се стигне до злоупотреба. А че е полезно, спор няма. Дано да става въпрос за домашно масло, щом каза буца - тогава давай на корем. Но все пак, не е зле първо да се намаже на филийка, да не му стане лошо на детето.  Laughing
Оп, видях, че облизва филията... Ами пък както й е сладко. Предполагам, че в момента, в който спреш да се притесняваш и тя ще се насити на масло.  Wink Laughing

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
да де,ама моята Ани като го намажа на филия,го  обира отгоре с пръстче,а хлябът го плюе или ми го дава да си го прибера tantrum

И моят го прави същия номер - изяжда маслото, а хляба ми дава да му намажа още Grinning. И как яде масло все едно е сладолед. Оставям го да хапне малко и после прибирам.
 

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и ние с дребен си гребем с масло масълце...  bowuu Grinning
Не мисля, че има нещо притеснително, ако не се прекалява с количеството, де.
Май може да се разтрои  Rolling Eyes

# 7
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И нашето масло е на дупчици.  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 4 867
И нашето масло е на дупчици.  Laughing

имаш ли си капан за мишки?

# 9
  • Мнения: 446
Спомних си, че и аз обожавах масло като малка. Вкарвах майка ми в потрес, защото можех да изям цяло пакетче... Имах го за топъл несладък сладолед. И сега мога, ама не трябва. Не вярвам да й навреди/тук диетолозите изпадат в ужас/. Все пак, сменяй го от време на време с топено сиренце, или го разбърквай с пасатора с извара, така можеш да й дадеш направо с лъжицата да хапва /ако не се усети обаче/.

# 10
  • Мнения: 8 917
 Mr. Green Не знаех за дечица-почитатели на чистото масло....странно...Гери няма такива предпочитания, но си купуваме само немско. От години БГ-маслото е аут от дома Sick

# 11
  • Мнения: 1 893
И аз като малка съм го ближела като сладолед,но сега въобще не ме съблазнява-от години не съм яла.

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Все още много обичам масло (само не онова бг масло, дето мирише гадно).
Елина явно го е наследила.

Минутка  невнимание и маслото е наръфано зловещо.
Не и забранявам много, защото знам че ефект няма.
Най-много да се изхитри да ползва нож за прикриване на следите (баба ми така и не разбра. Мислеше, че ми е минало и вече не ям масло...).

# 13
  • Мнения: 1 520
Полезно е.
Аз на моето му давам - филите гледам с масло да мажа, готвя му с масло, но пък досега не е проявявал такова желание, чак така да си куса.  От подобно го ограничавай колкото може, все пак е мазнина.


 

# 14
  • Мнения: 6 461
Като че ли е вярно това ,че малките деца много обичат масло.Моят Тошко е същият.Редовно иска масло .Аз му давам да си хапва по малко,както и на филийка. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 948
Нищо полезно няма в маслото - нито за деца, нито за възрастни. Колкото за вас е вредно, толкова и за тях. Маслото не съдържа "добрите" мазнини като ядките и зехтина - само наситени мазнини. Ограничавайте ги...

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Нищо полезно няма в маслото - нито за деца, нито за възрастни. Колкото за вас е вредно, толкова и за тях. Маслото не съдържа "добрите" мазнини като ядките и зехтина - само наситени мазнини. Ограничавайте ги...

 Съдържа Вит. Д и е полезно за разтежа, когато е в умерени количества.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Нищо полезно няма в маслото - нито за деца, нито за възрастни. Колкото за вас е вредно, толкова и за тях. Маслото не съдържа "добрите" мазнини като ядките и зехтина - само наситени мазнини. Ограничавайте ги...

 Съдържа Вит. Д и е полезно за разтежа, когато е в умерени количества.

Съдържа и витамин "А".
Маслото е вредно само, когато е препържено, защото става много трудно смилаемо.

# 18
  • Мнения: 948
Точно така, имат нужда децата от пълномаслени храни (мляко, протеини, и т.н.), ама масло с лъжица не си е работа...

Ето ги двата списъка (в САЩ дават фъстъченото масло на децата, например, не че много съм му фен)

- наситени мазнини (холестерин...): масло, бекон, сланини, пилешка кожа, кокосово масло

- зехтин, ядки, фъстъчено масло, зеленчукови масла

# 19
  • Мнения: 819
Ура,успех...масло с филия!!!!!!! smile3501
Май детенцето искало филията да е препечена!!!!
Дано спре да иска само и само чисто масло!!!!

# 20
  • Мнения: 3 447
Аа, и наш'то масло е със следи от зъбки Simple Smile Но общо взето не му позволявам да се развихря много, за да не му стане тежко.

# 21
  • Мнения: 25 603
Спомням си, че като дете не съм яла масло от пакета, но пък обожавах сирене "Крема". Изяждах си с кеф по 1 пакетче, така, както вие описвате за маслото.
Ако не са го развалили и него, защо не го предложите на децата си като заместител на маслото (т.е. за близане)?

# 22
  • Мнения: 1 734
Маслото е полезно за малки деца и подрастващи. За възрастните е вредно, но не знам кое е по-вредно маслото или маргарина (говоря за възрастните, за децата е абсурд)  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Спомням си, че като дете не съм яла масло от пакета, но пък обожавах сирене "Крема". Изяждах си с кеф по 1 пакетче, така, както вие описвате за маслото.
Ако не са го развалили и него, защо не го предложите на децата си като заместител на маслото (т.е. за близане)?

Това е много добра идея. Понеже Калина ми е доста капризна, та съм се видяла в чудо вече с нейното хранене, изпробвах какво ли не. Има едно сирене крема, което продават в Била - Exquisa Der Sanige. Божествено е и Калина много го обича.

но не знам кое е по-вредно маслото или маргарина (говоря за възрастните, за децата е абсурд)  newsm78

Аз съм върл противник на маргарина - и като вкус изобщо не ми харесва, а и като погледна на опаковката от какво е направен и колко Е-та съдържа... Naughty По-добре масло в малко количество, отколкото маргарин  Thinking

# 24
  • Мнения: 486
Точно така, имат нужда децата от пълномаслени храни (мляко, протеини, и т.н.), ама масло с лъжица не си е работа...

Ето ги двата списъка (в САЩ дават фъстъченото масло на децата, например, не че много съм му фен)

- наситени мазнини (холестерин...): масло, бекон, сланини, пилешка кожа, кокосово масло

- зехтин, ядки, фъстъчено масло, зеленчукови масла


Фъстъченото масло отдавна не се препоръчва за деца под 3 години, тъй като е силен алерген. Проблемът с алергиите към ядки явно е толкова голям, че много детски градини и училища (поне в нашия район) са peanut-free, т.е. не само че в училищния стол не се предлага храна съдържаща фъстъци, но е и забранено внасянето на такава отвън.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа също обича да яде масло с вилицата направо. Изобщо не я ограничавам, като й стане гадно сама спира  Mr. Green

Маргарин и БГ масло не купувам от години, само Президент.

Веднъж пък яде Филаделфия ли или как се казваше това бялото дето е като масло, но в кутия /купила го бях по погрешка мислейки че е сирене Rolling Eyes/ и от него й стана гадно и спря.

И кетчуп яде с лъжица /кара ме да й го сипвам в паница/, че го яде заедно с плодово кисело мляко.  Sick Тази вечер взе една чаша с портокалов сок и една с прясно мляко и пиеше подред ту едното, ту другото...

Надявам се да се очовечи с времето.  Thinking

# 26
  • Мнения: 1 881
Още го давам под формата на намазана филийка с филе или кашкавал, и запечена, не е проявила интерес, но ако иска, нека си хапва, не виждам нищо лошо, едва ли ще изяде едно пакетче Flutter

Иначе и аз предпочитам масло, мразя изкуствения вкус на маргарина. Но купуваме само немско, много развалиха българското, какво ли не пробвах, да подкрепя българското, ама ниц!!! Ако сте открили някоя марка, която се доближава до немските, свиркайте Party

# 27
  • Мнения: 1 734
Ако сте открили някоя марка, която се доближава до немските, свиркайте Party
От скоро купувам маслото от `Верея`, харесва ми, не мирише гадно и най-важното - малчо също го харесва. Пробвай го ако искаш, аз лично останах доволна

# 28
  • Мнения: 819
Май само веднъж се излъга да го яде с филия.
Благодаря ВИ!!

Общи условия

Активация на акаунт