Неприятна миризма на скалпа

  • 3 294
  • 8
  •   2
Отговори
  • Мнения: 150
Здравейте,
От няколко месеца усещам изключително неприятна миризма на скалпа. Мия косата си през ден, защото миризмата е нетърпима. Чувствам се ужасно, не знам каква е причината. Дори когато е влажна косата пак усещам миризмата. По принцип винаги съм усещала леко специфична миризма, когато косата се замърси, мисля че това е наследствено, тъй като и при баща ми й сина ми съм забелязала, но такова нещо никога не ми се е случвало. Притеснявам се, че се усеща и от хората, моля ако някой има някаква идея и съвет да сподели.
Благодаря предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Защо не минете преглед при дерматолог?

# 2
  • Мнения: 25 615
Миризливи храни? Пиеш ли някакви лекарства? Хранителни добавки?
Само скалпът ли мирише, или и потта?

# 3
  • Мнения: 150
Миризливи храни? Пиеш ли някакви лекарства? Хранителни добавки?
Само скалпът ли мирише, или и потта?

Не. Единствено протеин. Само скалпа да. Не ям месо, но то е от доста време.

# 4
  • Мнения: 6 893
Аз се чудя как усещаш миризмата от скалпа си, той е доста далеко от носа. Помоли някой близък човек, който няма да те разнася после, да ти каже дали и той усеща миризма. Така поне ще разбереш реална ли е, о какво разстояние другите я усещат. Малко нелогично ми се струва само скалпа да мирише, а потта - не.
Да си боледувала от ковид? В темата няколко души споделиха, че след време са се появили и усещат неистински миризми, не само в началото на заразяването.

А ако косата е замърсена и има миризма, това при всеки се случва и човек си я усеща, особено ако не е съвсем къса. Тя лесно поема миризми.

# 5
  • Мнения: 4 407
Или да си слагала някакъв продукт/маска и т.н.?
Примерно, имаше една маска с чесън за косопад. Ехее, след нея как мирише!

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ефекта “мокро куче” 🙃
Имаш ли се себореен дерматит на скалпа?

Пробвай след измиване на косата с разреден оцет. Стои 1-2 Мин и изплакваш. Косата става мека и миризмата намалява.

На дъщеря ми като бебе също миришеше скалпа и й изписаха някакъв шампоан, но беше с рецепта.

# 7
  • Мнения: 150
Ефекта “мокро куче” 🙃
Имаш ли се себореен дерматит на скалпа?

Пробвай след измиване на косата с разреден оцет. Стои 1-2 Мин и изплакваш. Косата става мека и миризмата намалява.

На дъщеря ми като бебе също миришеше скалпа и й изписаха някакъв шампоан, но беше с рецепта.

Благодаря за отговора. Не, мисля че нямам. Ще опитам, мисля да посетя и дерматолог да видим какво ще стане Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1
Здравей, виждам че темата е отдавна. Сподели какъв беше резултатът от ходенето при дерматолог. Аз имам такъв проблем от 2 години

Общи условия

Активация на акаунт