Превенции- витамини- болести - деца

  • 3 607
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 1 262
При нас искат документ от личния лекар на детето, че има направени всички задължителни имунизации, за да го приемат в градината. Това поне беше добре.

  bouquet

# 16
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
...имам чувството, че нормалното състояние на малко дете тук е да е болно


Аз пък ве4е съм не 100 ами 1000%убедена в това. Confused
Много лошо впе4атление ми направиха педиатрите на дъЩеря ми(аз ги сменям непрекъснато),заЩото в прав текст ми казаха,4е профилактиката е лиготия. Shocked
Витамините били самовнушение,а болестите организма си ги лекувал сам... Mr. Green
Друго,което ме шокира беше,4е в нито една градина на нито едно дете не поискаха имунизационен календар.Нито пък картона му,т.е.ако някое е опасно за другите няма как да се знае.
И при вас ли е така?

така е и тук, може би предполагат, 4е вси4ки са си направили задължителните ваксини.
Мъ4а се да си спомня как беШе преди 10 години... ама ми се струва, 4е и тогава ниЩо не са ми искали  newsm78

# 17
  • Мнения: 148
Това е болната ни тема Tired.
До 3 годишни ги гледах в къщи с надеждата, че като попораснат няма да боледуват толкова. Но уви... Малкия получи астма, а каката ни кара бронхит и ларингит ( шарки и скарлатини не ги броя...) И ние так все гърди чисти и все кашлят, особенно вечер докъто спят, ми те не спират  ooooh!... Давам Мултивитамини- Саностол, на Тайс, Киидс ( редувам ги) Рибено масло от черен драб на акула, Актимели пият всеки ден ( уж повишават естественият имунитет)... И все са болни милите... Вече незнам какво... Доктора ме успокоява, ще отраснат- ще преминат всички болежки, ама до тогава  ooooh! Всяка нощ като се разбухат ги гуша и ги изпавям гушнати докъто се поуспокой кашлицата и заспят... Е оплаках се, ако някой се е преборил с този проблем ще се радвам да прочета!
Да са ни здрави всички сладки дечица!


Аз бях в същото положение почти, само без астмата и шарките, но бронхити, ларингити и пневмонии, колкото искаш. Дъщеря ми имаше един период, в който кашля 60 дни без да спре. И започнах с хранителни добавки. Искам да споделя, че при нас имаше страхотен ефект. Мога да заявя, че само това ни помогна. Вече повече от година въобще не е болудувала, а малкия също намали драстично настинките. Само като го усетя в началото, му давам засилена доза и тушираме нещата. Нашият педиатър ни посъветва да ги използваме и съм много доволна.

# 18
  • Мнения: 1 526
Bluebird, би ли споделила моля, какви хранителни добавки даваш, имена? Плс!

# 19
  • Мнения: 3 367
дано имат ефект за някого,но да кажа че няма научни данни че която и да е хранителна добавка помага категорично ,дори у големи хора;
при деца подобни изледвания се правят много рядко и доста сложно,пак няма данни и аз лично не бих експериментирала,особено ако детето се храни балансирано..

# 20
  • Мнения: 7 091
мен пък ми се струва много тъпо да се връЩат деца с хрема. Те като тръгнат на градина, първата година са си все хремави, какво толкова?  newsm78 Имунитета така се създава, ина4е като тръгнат на у4илиЩе вси4ки знаем, 4е е по_кофти да се разболяват постоянно и да пропускат 4асове.
И за антибиотика съЩо, ако детето не е заразно и е жизнено, не виждам никаква при4ина да си седи в къЩи.

А за бг детски грдадини, хайде да отидем да видим в "наШите деца" какво им е дереджето.

(А дали не ги връЩат хремавите деца не заради доброто на другите, а за да им е по_спокойно с по_малко деца? Twisted Evil)

По темата, тук за деца не се използват нито имуностимуланти, нито витамини, първите дори ги няма по аптеките. Аз правя превенция с хомеопатия, но не знам дали напоследък сме обЩо_взето добре заради хомеопатията, или просто ве4е има някакъв имунитет  newsm78

Така си мислиш, защото детето ти не се е разболяло сериозно. Тогава въобще нямаше да ти се струва тъпо.
Пратих си абсолютно здравото дете на градина ( 3 пъти в седмицата) и благодарение на другите родители, на които имс е струваше тъпо да си прибират децата като са болни и ги пращаха дори и с бронхити, шарка и чревни инфекции, нищо че майките си седят в къщи ( за да "прихващали" имунитет!! Sick), детето ми за 2 месеца достигна до положение в което беше 40 дни на 3 антибиотика, направи синузит, който ще си влачи цял живот, искаха да му слагат тръбички в ушите защото беше направил такова възпаление, че започна да не чува и имаше вероятност да си загуби слуха!
Така че "тъпо" им е на родителите, на които децата им не боледуват сериозно.

# 21
  • Мнения: 1 526
мен пък ми се струва много тъпо да се връЩат деца с хрема. Те като тръгнат на градина, първата година са си все хремави, какво толкова?  newsm78 Имунитета така се създава, ина4е като тръгнат на у4илиЩе вси4ки знаем, 4е е по_кофти да се разболяват постоянно и да пропускат 4асове.
И за антибиотика съЩо, ако детето не е заразно и е жизнено, не виждам никаква при4ина да си седи в къЩи.

А за бг детски грдадини, хайде да отидем да видим в "наШите деца" какво им е дереджето.

(А дали не ги връЩат хремавите деца не заради доброто на другите, а за да им е по_спокойно с по_малко деца? Twisted Evil)

По темата, тук за деца не се използват нито имуностимуланти, нито витамини, първите дори ги няма по аптеките. Аз правя превенция с хомеопатия, но не знам дали напоследък сме обЩо_взето добре заради хомеопатията, или просто ве4е има някакъв имунитет  newsm78

Така си мислиш, защото детето ти не се е разболяло сериозно. Тогава въобще нямаше да ти се струва тъпо.
Пратих си абсолютно здравото дете на градина ( 3 пъти в седмицата) и благодарение на другите родители, на които имс е струваше тъпо да си прибират децата като са болни и ги пращаха дори и с бронхити, шарка и чревни инфекции, нищо че майките си седят в къщи ( за да "прихващали" имунитет!! Sick), детето ми за 2 месеца достигна до положение в което беше 40 дни на 3 антибиотика, направи синузит, който ще си влачи цял живот, искаха да му слагат тръбички в ушите защото беше направил такова възпаление, че започна да не чува и имаше вероятност да си загуби слуха!
Така че "тъпо" им е на родителите, на които децата им не боледуват сериозно.

Съгласна съм с Tandoori  Peace.
Моят син 3 пъти прави фибрилни гърчове на Т- 39`С. При все че когато съм го изпратила на градина е бил здрав без темп.
Отделно, от честите инфекций на дихателните пътища разви детска астма, а и двамата вече имат хронични бронхити.
Миналата седмица беше на АБ цяла седмица в къщи, оздравя сега 4 дни ходи тази седмица и сега преди час пак премерихме, че има 38.4  ooooh!, така че почва се от хремата и отива към другите инфекций...

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
мен пък ми се струва много тъпо да се връЩат деца с хрема. Те като тръгнат на градина, първата година са си все хремави, какво толкова?  newsm78 Имунитета така се създава, ина4е като тръгнат на у4илиЩе вси4ки знаем, 4е е по_кофти да се разболяват постоянно и да пропускат 4асове.
И за антибиотика съЩо, ако детето не е заразно и е жизнено, не виждам никаква при4ина да си седи в къЩи.

А за бг детски грдадини, хайде да отидем да видим в "наШите деца" какво им е дереджето.

(А дали не ги връЩат хремавите деца не заради доброто на другите, а за да им е по_спокойно с по_малко деца? Twisted Evil)

По темата, тук за деца не се използват нито имуностимуланти, нито витамини, първите дори ги няма по аптеките. Аз правя превенция с хомеопатия, но не знам дали напоследък сме обЩо_взето добре заради хомеопатията, или просто ве4е има някакъв имунитет  newsm78

Така си мислиш, защото детето ти не се е разболяло сериозно. Тогава въобще нямаше да ти се струва тъпо.
Пратих си абсолютно здравото дете на градина ( 3 пъти в седмицата) и благодарение на другите родители, на които имс е струваше тъпо да си прибират децата като са болни и ги пращаха дори и с бронхити, шарка и чревни инфекции, нищо че майките си седят в къщи ( за да "прихващали" имунитет!! Sick), детето ми за 2 месеца достигна до положение в което беше 40 дни на 3 антибиотика, направи синузит, който ще си влачи цял живот, искаха да му слагат тръбички в ушите защото беше направил такова възпаление, че започна да не чува и имаше вероятност да си загуби слуха!
Така че "тъпо" им е на родителите, на които децата им не боледуват сериозно.

Съгласна съм с Tandoori  Peace.
Моят син 3 пъти прави фибрилни гърчове на Т- 39`С. При все че когато съм го изпратила на градина е бил здрав без темп.
Отделно, от честите инфекций на дихателните пътища разви детска астма, а и двамата вече имат хронични бронхити.
Миналата седмица беше на АБ цяла седмица в къщи, оздравя сега 4 дни ходи тази седмица и сега преди час пак премерихме, че има 38.4  ooooh!, така че почва се от хремата и отива към другите инфекций...

Малката ми дъЩеря миналата година направи 3 пробивни отита за 2 месеца, веднага след като тръгна на градина. ИмаШе предложение за целогодиШна АБ превенция, така 4е моля, може да не е сериозно за вас, за мен си беШе съвсем сериозно. Но въобЩе не съм си помисляла да обвинявам хремавите деца в градината. Хремата не я смятам за болест, а за нормална реакция на организма към вирусите, които дали в градината, или в парка, или в къЩи си ги има и естествено, малките деца, които нямат никакъв имунитет, са постоянен им обект.

Не смятам, 4е голям 4овек, или дете може да е винаги абсолЮтно здраво... освен ако не живее в стерилна обстановка и изолация. ( а тогава се притеснявам за психи4еското му здраве)

а Що се отнася до конЮктивит или Шарка, смятам 4е съм написала, какво мисля за заразните болести (въпреки 4е Що се отнася до разните Шарки и те не са 4ак такава беля и по_добре да се карат като малки, отколкото като подрастваЩи или възрастни).

Единственото неЩо, среЩу което сериозно протестирам, са децата с въШки, на които не знам как родителите им все не са се усетили. Sick

# 23
  • Мнения: 11 314
Гледам, че сте го обърнали на панаир за и против болни деца в градината.
Ако ви кажа що дискусии се водеха в Здравния по тая тема - свят ще ви се завие.
Има лабилни деца и такива дето нищо не ги събаря.
Всяка майка си знае своето най-добре.
Моите са от "здравите" нищо, че са ми карали отити, бронхити, скарлатина и чревни инфекции. Чукам да дърво (упс на глава)!
Нищо не давам. Храня здравословно. Спят на студено на отворен прозорец. Най-малко час навън всеки ден - без значение дали вали (площадката им на двора е покрита, пък има и дрехи за дъжд).
Гледайте си децата както мислите за най-добре и не спорете "Ама аз така, пък вие защо така" Безсмислено е.
Децата ви да са здрави, другото не е важно.

# 24
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Гледам, че сте го обърнали на панаир за и против болни деца в градината.
Ако ви кажа що дискусии се водеха в Здравния по тая тема - свят ще ви се завие.
Има лабилни деца и такива дето нищо не ги събаря.
Всяка майка си знае своето най-добре.
Моите са от "здравите" нищо, че са ми карали отити, бронхити, скарлатина и чревни инфекции. Чукам да дърво (упс на глава)!
Разбира се, 4е са от здравите и без кави4ки... детските болести вси4ки си ги минават...кой по_леко, кой не...  Peace

Нищо не давам. Храня здравословно. Спят на студено на отворен прозорец. Най-малко час навън всеки ден - без значение дали вали (площадката им на двора е покрита, пък има и дрехи за дъжд).

На мен това за здравословното хранене ми е болен проблем, ей, днес имам пове4е време, та си го признавам.  Sick Ще излезем ли много извън темата, ако попитам теб и другите майки, които хранят здравословно как го правят номера.  newsm78
ЗаЩото аз и мъжа ми ядем вси4ко, много плодове и зелен4уци, винаги на всяко ядене. Голямата ми Щерка (тя е от тия дет хи4 не боледуват пу пу) яде 3/4 неЩа на кръст, по4ти никакви плодове и зелен4уци... не желае дори да опита... Rolling Eyes
Малката допреди 2/3 месеца поне опитваШе, а и похапваШе салата, краставица, домат... но плодове и тя не Ще. Напоследък отказва и тя да опитва...
Уто4нявам, 4е 4ипс, Шоколад4ета и пр. в къЩи по4ти не се завъртат...


Гледайте си децата както мислите за най-добре и не спорете "Ама аз така, пък вие защо така" Безсмислено е.
Децата ви да са здрави, другото не е важно.

дааа, аз съгласен  Laughing

# 25
  • Мнения: 11 314
Фейам, с удоволствие.
Малките ядат плодове неспирно. Ако има начин само това ще ядат  hahaha
Любят много зелени салати, запарени зеленчуци (гонят ги с вилицата и пада един смях)
Хапват само пълнозърнест хляб или такъв с много семки (как се гонят кой по-напред ще изчопли семките отгоре - няма да ги казвам).
Супи готвя - много обичат крем супи, отгоре с крутони и някакви семки (тиквени, слънчогледови, соеви, бадемови).
Като им правя сандвичи - гледам да им дам нарязана краставичка, домат или чушка. Бият се за червени чушки  Joy
Месо им давам да ядат - пуешко, риба, телешко. Най им харесва рибата.  Laughing

Това стига ли ти? Щото мога до утре да пиша  Mr. Green

П.П. Като ги къпя - изполивам накрая със студена вода. Изсушени ги пускам да тичат голи из стаята си, лятото на отворен прозорец. Ходят на сауна.

# 26
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Фейам, с удоволствие.
Малките ядат плодове неспирно. Ако има начин само това ще ядат  hahaha
Любят много зелени салати, запарени зеленчуци (гонят ги с вилицата и пада един смях)
Хапват само пълнозърнест хляб или такъв с много семки (как се гонят кой по-напред ще изчопли семките отгоре - няма да ги казвам).
Супи готвя - много обичат крем супи, отгоре с крутони и някакви семки (тиквени, слънчогледови, соеви, бадемови).
Като им правя сандвичи - гледам да им дам нарязана краставичка, домат или чушка. Бият се за червени чушки  Joy
Месо им давам да ядат - пуешко, риба, телешко. Най им харесва рибата.  Laughing

Това стига ли ти? Щото мога до утре да пиша  Mr. Green

П.П. Като ги къпя - изполивам накрая със студена вода. Изсушени ги пускам да тичат голи из стаята си, лятото на отворен прозорец. Ходят на сауна.


ei sega otivam da se gramna. Confused Sick

iasno mi e men kakwo triabva da se iade... problemat e kak da gi nakaram... kato niamat jelanie...  newsm78

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Витамините били самовнушение,а болестите организма си ги лекувал сам... Mr. Green
Друго,което ме шокира беше,4е в нито една градина на нито едно дете не поискаха имунизационен календар.Нито пък картона му,т.е.ако някое е опасно за другите няма как да се знае.
И при вас ли е така?
Ама то навсякъде май така са подковани лекарите. Още баткото като се роди се чуваха теории за витамините, че не били само полезни, но тогава бяхме в БГ и там масово се дават. А ваксините тук не са задължителни, така че имунизационен календар не е необходимо да представяш в заведението.
Е моята не ходи на градина и въпреки това тази есен все хремава и с кашлица се мъкне. Чувствам се като безотговорна майка, не можеща да предпази детето си  Rolling Eyes а яде плодове и зеленчуци доста, даже ми се наложи да скрия фруктиерата от масата, защото ходеше и се самообслужваше. Изгризе половин ябълка и я захвърли някъде, после някоя праскова започне, съдържанието на бананите го изсмукваше през люспата  Crazy само портокалите и мандарините и се опираха.
Тук нали от 4 години започват училище, моят непрекъснато боледуваше и аз не го пусках докато не се излекува напълно. Да обаче лекарят ми направи забележка, че не може само заради една хрема да го държа в къщи  Thinking От тогава и аз така процедирам хремав, не хремав меша се с другите деца.

# 28
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Моят син е същия: цял ден може да яде само плодове и чушки Heart Eyes - всякакъв цвят, като казвам че яде много плодове - един кг. ябълки го оправя за един ден, наред с бананите и други работи. Хляб със семки също обича. Laughing И лимон все ми иска да си ближе Shocked, и много мед яде - понеже неговия любимец Мечо Пух яде мед и той като него Wink Wink....да не говорим че му давам и комбинирани витамини отделно, че малко ме гони параноята напоследък с тези болести. И така...салата никога не отказва...не мога да се оплача, яде си детето всичко, че и допълнително ми иска много често

Но например мляко не обича да пие, а от плодовете хапва 1-2 лъжички и го оставя

поздрави
dezita

П.С. Много е интересен: знае кое е полезно и кое не - човек да не си изяде един чипс, че ще му проглуши главата с: "Това не е полезно, не го яж, мамееее" Joy Joy

# 29
  • Мнения: 3 098
Моята дъЩеря зелен4уци не хапва,освен тези,които готвя.Напълно я разбирам,заЩото и аз не ги ям сурови.И как ина4е Щом съм правила изпитание_с домати и киви тук може да се играе тенис,ако си загубиш топката.Толкова са корави и сухи,4е не се цепят и ма4кат.
Плодове,тати носи от Франция и Германия или пък ако ми се губи времето в зелен4уковите магазини,мога да по4акам 1 4ас,за да купя неЩо по_добро.
Най_предпо4итаните й плодове са банани,ябълки,мандарини и портокали.Вси4ко друго трябва да го пасирам,за да не си с4упи зъбките.
С прясното мляко е по съЩия на4ин не го иска и това е,казва 4е е гадно.
Киселото го яде.
Много е добре това,4е 4ай не отказва,лимоните ги яде с корите даже,ако я оставя,а меда докато го купя и свършва.

Общи условия

Активация на акаунт