идеи за сладкиш с бисквити?

  • 17 652
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • в къщи
  • Мнения: 467
Една страхотна торта, която обаче се прави само с бисквити "Закуска" - големи бяло - шарени пакети - не може да не ги знаете. Не знам точните пропорции, но мога да питам майка ми - тя я прави и става божествена. Можеш да си направиш огромна за някой специален повод. Трябват ти орехи, маргарин, захар, какао и поизсъхнал хляб, който се стрива на ситно. Топиш бисквитките в прясно мляко и си ги подреждаш. От останалите продукти си правиш еднородна смес и мажеш на гладък и не особено дебел слой  и така докато ти свършат продуктите. Омазваш цялата торта отвън със сместа, за да си стане като торта и си развихряш въображението по отношение на украсата. Ще кажа точни пропорции като ги взема от майка ми. Орехите също се минават през мелничка. Божествено е. Sunglasses
Това съм го правила Peace.Става бързо,вкусно и изглежда добре.

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Много лесен сладкиш с чаени бисквити : слепват се с шипков мармалад ,получава се нещо като руло и отгоре се маже обилно с масло ,което е разбито с мармалад или шоколад, и се поръсва с орехи .Когато стегне в хладилника, се реже диагонално, получават се много красиви резени с шарка на зебра   Hug
Ама бисквитките се топят в компот или мляко, за да омекнат. Или поне така правя аз  Wink
Друга идея - натрошаваш ги, смесваш с масло и някакво сладко, може и какао. Правиш топче, в средата слагаш орехче/вишна от сладко и овалваш в каквото имаш - смлени орехи, кокос, захарни пръчици, натрошени вафли... Малко да стегнат в хладилника и готово - вкусни и лесни бонбонки.
А може и просто да се излапат натопени в топло мляко (любима закуска от близкото минало)

Общи условия

Активация на акаунт