Помагат или пречат бабите?

  • 4 156
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 83
Едната помага с пари когато се наложи,а другата помага когато може и както може и когато се налага.В другите случаи се спасяваме сами.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 320
Майка ми много ми помага, не ми се меша, когато например му се карам.... Не мога да се оплача, голяма помощ ми е! За свеки нещата са на обратната посока, за нея аз си отлеждам детето спартански, а и тя не гори от желание дори и да го вижда от както се е родил не е идвала повече от 10 пъти вкъщи, но пък и за мен е по добре  Mr. Green......
Виж дядото (баща ми),той гори от желание да помага, но и той ми разваля дисциплината по всички параграфи, малкия му се качва на главата! Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 8 917
И двете баби помагат - 100%, а то е ясно, че майчето ми е златно Hug

# 63
  • Мнения: 2 849
Май повече пречат .Или са прекалено загрижени или прекалено заети . Майка ми активно помага първия месец ,като се роди детето и си замина .Чувствам се по-спокойна като си го гледам сама . Peace

# 64
  • Мнения: 819
За щастие свекърва ми е страхотен човек,а поне засега не ми се е месила при възпитанието на детето...за разлика от хилядите досадни приятели и роднини,които просто те заливат от съвети,къде добри,къде не...и НЕ УВАЖАВАТ правото ми на собствен възглед по темата.

# 65
  • Мнения: 1 370
в моя случай и 2 помагат. Свекървами с това, че не иска да гледа синът ми, а майка ми слюбовта, която го гледа

# 66
  • Мнения: 4 451
И аз се чувствам по-спокойна, когато сами с мъжа ми си гледаме децата. И двамата така предпочитаме.
Майка живее далече и рядко идва, но когато се налага тя да гледа децата го прави без да се натрапва, без да налага мнението си, винаги пита и се съобразява с нашето мнение. Докато свекърва ми (живее на "една крачка" от нас) е от този тип хора, които обичат да дирижират положението, да налагат мнението си, да дават непрестанно съвети и са компетентни по всички въпроси. Не признава нашето мнение (като родители на децата) и ако в нейно присъствие се случи да се скарам на дъщеря ми, тя започва да ме сбутва, подръпва и т.н., което определено ме вбесява. Нали все пак ние родителите решаваме кое поведение на детето е добро или лишо?

# 67
  • Мнения: 2 657
В моя слу4ай-пре4ат Peace Twisted Evil
Едната е свикнала да командва и се опитва вся4ески да се налага-ама не става #2gunfire
А другата много дудня/майка ми/-а това що така,а онова......

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И двете помагат. Всяка с каквото може.

# 69
  • Мнения: 6 618
Когато имаме нужда -помагат, а кагота нямаме не се пречкат и налагат.

# 70
  • Мнения: 5 682
FlutterПомагат определено. HugГолямо благодарско    bouquet

# 71
  • Мнения: 5 362
Конкретно за нас-помагат,моята майка имам предвид.Другата се ослушва и идва само ако я извикам.Но определено понякога имам нужда от помощ и бабата е насреща.

# 72
  • Мнения: 2 677
Помагат и още как!  Peace
Понякога направо нямам търпение майка ми да се прибере от работа и да й го "метна" за неопределен период от време.  Mr. Green А свеки винаги е на линия, когато трябва да си хабя времето по университета или с някоя друга бюрокращина.  Hug

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Досаждат със безкрайните си съвети

# 74
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, мога да потвърдя и да гласувам с две ръце за поговорката, че бабата е в основата на развиващата се пазарна икономика в бившите соц.страни hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Без помощта на майка ми не знам как бих се справила. А това лято малката ходеше и при другите баба и дядо за по седмица всеки месец и беше просто прекрасност! Вярно, че малко я лигавят бабите и дядото - той ни е един брой само. Ама не много - съобразяват се с идеята, че не бива да има само безкрайна лигавност.
Така, че аз казвам огромно БЛАГОДАРЯ на бабите и дядовците в моя и на Лора живот!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт