Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 40

  • 25 575
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 715
Да похваля съпружието - за два месеца и десет дни на режим е свалил 17,5 кг.
. Какъв режим?
Както са отговорили момичетата. Яде всякакво месо, зехтин, краве масло, гхи, свинска мас, яйца, всякакви сирена, пресни зеленчуци, ядки, кисели краставички и моите печива Joy Единственото, за което дава отпор, са безалкохолните на Грийн със стевия. Поне нямат аспартам...

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 26 586
Браво!
Спортува ли?

# 62
  • Мнения: 19 715
Абсурд. Не мога с топ да го помръдна.

# 63
  • Мнения: 32 282
Момичета, според вас кой е най - удачния вариант за хранене с моите резултати:
Да се върна на кето или да мина на ВМНВ?

Записах си час при ендокринолог, но е чак след 30 дни и искам да започна промяната още сега.
Не искам и отново да загубя цикъл.
Интересното е, че хормоналните изследвания са добре и единственото, което ми препоръчаха ендокринолозите преди два месеца е да пия иногинол и да ям въглехидрати.

Преди една година точно реших на своя глава да пусна трикратно измерване с глюкоза и всичко беше наред.
Тогава не съм спазвала правилото да ям въглехидрати преди да го пусна. Бях на кето.
Пуснах го, защото мислех че имам ИР с този нередовен цикъл - имах цикъл на 2-3 месеца веднъж.
Тогава всичко беше наред, но сега?

Обмислям преди да отида на ендокринолог да с пусна изследвания, но какво да тествам?
НОМА индекс, за да не пия отново ужасната глюкоза?
Витамин Д, витамин Б12, желязо, триглицериди, чудя се и за липиден профил? .
Даже незнам дали ще изчакам месец, за да ги пусна. Много се притесних.

Благодаря ви за съдействието и мненията.

Кетото не подходящо за дълго време.
По-добре ВМ-НВХ

# 64
  • Мнения: 14 166
Цикълът ти е спрял заради липсата на мазнини, а не на въглехидрати. Преди доста години братовчедка ми отслабна много и цикълът й изчезна. Тя  беше с анорексия тогава, само броеше калории и направо си гладуваше. Когато качи някой и друг килограм, цикълът дойде. Започни ВМ-НВХ, зарежи кетото, явно не е за теб.

# 65
  • Мнения: 85
Здравейте, завръщам да следя полезната тема. Предишната я пропуснах съвсем съзнателно Simple Smile

Понеже е сезонът на приготвяне на зимнина, да ви питам няколко неща.

Споменахте, че варените домати не били ОК. Аз готвя доста неща с доматен сок - как точно влияе на инсулина, някой знае ли?

Карфиолът - имате ли някаква добра рецепта за приготвянето му на туршии, която не включва захар и подобни? Вкъщи се яде карфиол като за световно - основно замразен, запечен със зехтин и малко куркума за златист цвят. Искам обаче да имам и консервирани количества, защото не ми стига камерата на хладилника. Всички идеи ще са ми полезна.

# 66
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Gadina_Malka, а защо не "проста" туршия със сол и вода? Вкъщи това си е традиционната саламура за всичко - от зеле до диня Satisfied На килограм зеленчук 30-40 грама морска сол. Съда да НЕ се затваря плътно, че ще има мяу!

leia2015, няма да се оправи положението с прием на въглехидрати. Ако редовният цикъл зависеше от тях, ехееее... Щях да съм най-редовната. Уви, точно обратното. Не е нужно да си на кето, спазвай си НВ-ВМ и си свиркай.

Cristi , браво на мъжа ти. Те мъжовете обикновено са благословени с друг метаболизъм... Моя само спира шоколада и бирата и за седмица вади чифтето плочки. А аз спазвам режим от години и имам... Една голяяяяма мазна плочка LaughingLaughingLaughing


Оф едно леко офтопик мрън - пак ми се обостри алергията. От днес съм на локален кортикостероид, стиснете по едни палци да не се стига Флостерон ПАК, че вече ще си метна въжето... Писна ми. И съм адски гладна заради студеното време, съответно съм много зла Imp

# 67
  • Мнения: 27 759
И аз такива туршия правя 😁 Само не знам как могат да се стерилизират, аз съхранявам в хладилника.
Кой и кога е казвал, че варените домати не са ок? Припомнете ми...🤔

# 68
  • Paris, France
  • Мнения: 14 274
Цикълът ти е спрял заради липсата на мазнини, а не на въглехидрати. Преди доста години братовчедка ми отслабна много и цикълът й изчезна. Тя  беше с анорексия тогава, само броеше калории и направо си гладуваше. Когато качи някой и друг килограм, цикълът дойде. Започни ВМ-НВХ, зарежи кетото, явно не е за теб.

За съжаление удебеленото не е вярно. При мене увеличаване на мазнини, протеини, калории не помага. Имам цикъл само когато ям 200+ грама ВХ дневно. При някои хора става дума за липса на витамини, минерали. Пробвала съм да се храня ВМ-НВ с около 50-100 грама ВХ дневно и цикълът ми не идва. От началото на лятото съм пак без цикъл, като в някои дни не е достатъчно.

При всяка жена е различно. При някои помага намаляване на спорт, при други малко повече мазнини, при трети повече протеин, при четвърти само ВВ режим.

Аз съм отслабнала рязко преди 25-30 години и стигнах тегло, по-ниско от сегашното. И тогава спрях хляб, картофи, ориз, но си имах редовен цикъл. Дъщеря ми отслабна рязко тази пролет без да и се промени цикъла. Значи не е само до ВХ и калории, нито до мазнини.

Трябва да се пробва смяна на хранене и спорт, но и да се разбере къде е проблема. Ако Т3, TSH, LH са и под норма, вероятно ще трябва да мине на ВВ хранене, като ще трябва да махне мазнините за да не си влошава ИР и да гори с ходене всички изядени ВХ. Така направих аз. Само дето сега нямам време за толкова ходене по 2-3 пъти дневно и предпочитам да ям кето.

# 69
  • Мнения: 27 759
Домашното ми филе е готово...май 🤔 Не мога да преценя, за първи път правя и гадаех дали фурната е на 50 градуса...Как мислите? На снимките излиза влажно/сурово, на живо е по-скоро като шунка, но се реже по-трудно. Малката дегустаторка му даде оценка 15 000 (въпросът беше от 1 до 10 😅):
Скрит текст:




Явно е имало замацано на камерата...Най-смешното е, че сложих двете парчета филе в 2 кутии от лидълски шоколадов сладолед 🤣 От 1,080 гр свинско контрафиле получих 850 гр готово филе. И си викам, луди ли са в магазините да продават филета по 30-40-50 лв/кг?! Месото го купих за 6,15 лв...+ 1 кг едра морска сол за 0,40 лв...

# 70
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Долче, това сурово сушено филе ли е? Суровото се суши до момента, в който ти хареса. Моите съхнат повече, но пък и ги суша на въздух като падне температурата под 15 градуса трайно.

# 71
  • Мнения: 1 433
Невена,
Явно и при мен нещата са такива. Добре де, ако ям вв и ходя и спортувам ще подобря ли кръвната захар? С вв явно че я вдигам, но пък за сметка на това имам цикъл.

Не знам кое е по - доброто решение - кето и нв без цикъл или вв и с висока захар. Sad

# 72
  • Мнения: 179
Запис да следя Simple Smile бъдете здрави

# 73
  • Мнения: 1 011
Здравейте Simple Smile, на морето не си взех хапчетата и се възползвах от паузата и вчера пуснах нови изследвания - желязната добавка явно бързо е наваксала липсите - беше ми 4 или 5 желязото. Месец и половина съм пила IronSense. Не знам дали подобрението в КЗ и Инсулина е добре за 3 месеца режим - ям около 60 гр. въглехидрат дневно, горски плодове и/или зеленчук. Имам хипофункция(в референтните), но не пуснах щитовидни, защото нямам още час за ендо. Спрях да броя калории, но ми се струва, че ям по-малко, та ще започна отново, поне да не падам под 1200. Имам още тлъстини в корема, но поне ми се махнаха от ръцете и бедрата. Всъщност не знам колко трябва да ми е теглото - имам някакъв спомен за ръст минус 110, но не съм сигурна.
 
Иначе от май знам за ИР, при мен 60 минута е показателна (инсулина стига до около 90, 120-тата мин е около 20). На гладно КЗ ми беше 4.8, а инсулина 7. Новите са по-долу. Не знам трябваше ли да ям въглехидрати в седмицата на изследването и на вечерята преди него (не съм яла) или това се прави само при натоварване. Гликиран не пуснах, защото не знаех имам ли още анемия, другия път ще пусна. Успех и здраве за всички Simple Smile

# 74
  • Мнения: 32 282
Невена,
Явно и при мен нещата са такива. Добре де, ако ям вв и ходя и спортувам ще подобря ли кръвната захар? С вв явно че я вдигам, но пък за сметка на това имам цикъл.

Не знам кое е по - доброто решение - кето и нв без цикъл или вв и с висока захар. Sad

Карай НВВМХ. Пробвай прим ойл добавката. Не е изкуствен хормон, а билка, която също така е и за ИР.
Също и петте тибетци.
Като бях с много кила и аз имах проблем с цикъла. Когато започнах петте тибетци започна да ми идва.

Общи условия

Активация на акаунт