Лапароскопска операция на жлъчка, пълна с камъни, в София

  • 1 577
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, потърсих из форума подобна тема, но не намирам актуална такава. Предстои ми отстраняване на жлъчка, пълна с камъни, която трябва да се извърши във възможно най-кратки срокове. Моля, препоръчайте коремен хирург за лапароскопска операция в град София. Ако можете да споделите информация за самата операция - престой в болницата, протичане на самата операция, колко време беше възстановяването, имаше ли последващи проблеми и т.н. Всяка информация ще ми бъде полезна.

# 1
  • Мнения: 5 147
Оперираха ММ преди 3 години, в Токуда, при д-р Славимир Лавчев. Нямам идея обаче дали е още там. Също се оказа пълна с камъни, даже два вида.
4 дупки на корема - точно под диафрагмата, две отстрани на корема от дясно и една на пъпчето. Тази на пъпчето му беше с 6 или 8 шева и само тя се вижда доста, но е на такова място, че не прави впечатление, другите се виждат много бегло, но не са фрапантни изобщо.
Прекара 2 вечери там - една преди и една след. С отиването се правят всички прегледи - кардио, ако трябва белодробен, ако имаш специални заболявания някакви, кръвни, среща с анестезиолог. Спират ти храната на обяд и водата към 20ч. Не е имал клизма и други прочистващи дейности. По време на операцията се вкарва камера през разреза на пъпа, през другите се вкарват дрен, инструменти и т.н. надуват корема с газ, за да виждат, какво се случва. След това нямаше реанимация, направо го върнаха в стаята. Веднаха след събуждане го накараха да стане да пишка, защото иначе го чакаше катетър. Дадоха му вода чак на закуска. На обяд го изписаха.
За възстановяването е мнооого индивидуално. Реално коремните ти мускули не работят и имаш чувството, че ще ти изпаднат червата (прости ми израза). Ще усещаш всяка дупка по пътя към вкъщи. Около седмица му трябваше да започне да става нормално, след това вече постепенно си върна тонуса. Не е имал проблеми от тогава, но си спазва хранителен режим. Не най-строгия, но не си позволява свинско повече от 1-2 пъти месечно, не яде варива, освен на Бъдни вечер, не яде спанак и т.н. Органичава се и пие доста витамини.

Няколко неща, които мога да дам като съвет и за които трябва да си нащрек - няма да можеш да вдигаш над 2 кг 2-3 седмици, тъй че си уреди някой да ти помага. Клякане, навеждане, изпъване, за да стигнеш нещо на горния рафт чак след седмица поне и то много внимателно. Гледай най-важните неща да са ти на нивото на взимане без навеждане и протягане Simple Smile Неговите шевове ги махнаха на 2рата седмица, до тогава се къпеше с непромокаеми лепенки.
Вземи си за там, ако можеш, малко куфарче с колелца, ще можеш да си го забуташ, а и ще го позлваш за подпиране Simple Smile сак и раница няма да можеш да вдигнеш.
След като се събудиш от упойката ще умираш от студ, не се стряскай, минава бързо, особено, ако успееш да дремнеш Simple Smile
Махането на дрена е голяма гадост, много неприятна остра болка, но за щастие буквално минава за секунди и след махането му се движиш по-спокойно.
Опитвай в леглото да се движиш максимално, свивай краката, сменяй позиция. Всичко е от полза. А колкото повече ставаш и се движиш толкова по-добре. Една обиколка на леглото, две, до прозореца, по коридора, често и по малко. С всяко следващо ставане е по-лесно.
Говори си със сестрите и там, който е наоколо. Ако ти е лошо и ти се гади казваш, ако те боли казваш.
Препоръчвам да започнеш да пиеш пробиотик предварително, защото там ще те тъпчат с какво ли не. Аз трябваше да спазвам кашеста диета, но моята операция беше по-ниско. Питай изрично дали препоръчват Simple Smile
Хубаво вържи косата, ако си с дълга, преди да отидеш към операционната, да не се пречка. Коремчето ще трябва да е избръснато, те ще ти кажат от къде до къде.
За болницата си вземи зарядно и си го включи още преди операцията в контакта, остави си края на кабела близо, за да не трябва да се въртиш. Вземи си някое лукче, ако ти е гадно на гърлото след операцията, НО чак след като ти разрешат (сутринта). Предвиди по-широчки дрехи за изписването, да не те пипат много-много.
На мен ми правиха лапаро миналата седмица, но за друго и имах зверски болки в рамото докато се усвои газта, но той нямаше такива. Не знам дали при теб ще има, но имай предвид, че може да ти се случи. Има начин за справяне.
Скрит текст:
Взимаш си шише от вода или сок, половин литър, пълниш с вода 1/2-1/3. Взимаш си маркуче или сламка, по-дебела и дълга, аз ползвах две скрепени хартиени. След операцията, ако имаш нужда, си поемаш дълбоко дъх и духаш в сламката, която е поставена в шишето. Бавно, докато не ти остане дъх. Така 10тина пъти, след час или като те заболи пак. Мен ме боля 4-5 дни след операцията, ако не го бях приложила сигурно щеше да е повече. Не знам от какво зависи дали ще имаш боллка или не, оставям го като информация, ако ти потрябва.

Малко разхвърляно, но се надявам нещо да ти е полезно Simple Smile ако имаш някакви конкретни въпроси давай, ако се сетя още нещо ще пиша пак Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 22 950
Мен ме оперира Владов във ВМА преди 4 г. Водят го за един от най-добрите. Престоят ми беше 2 нощувки, през, които не се консумираше абсолютно никаква храна. Бях на  различни прегледи и изследваниа. Не съм имала проблем по време или след операцията. Това ми  беше първата пълна упойка и се събудих със сълзи- чисто физиологични бяха, не съм била разтроена или нещо такова. Като се прибрах вкъщи известно време ме боля рамото, но бях чела, че е от упойката. Само за цената не мога нищо да кажа, защото наистина не помня.
Прочетох коментара пред мен. Изобщо, ама изобщо не съм се чувствала така. Да, имаше някаква болка, но съвсем нормална и приемлива. Особено след секциото ми не беше нищо особено.
За тежкото- така е, бях си извикала помощници, за да не трябва да вдигам детето.
 Аз си бях обръснала корема, но трябвало абсолютно всичко да се обръсне и трябвяше там да се дооправям.

Общи условия

Активация на акаунт