Моля ви дайте ми съвет

  • 1 219
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
На 10г - това 3ти клас ли прави? 4-ти?
Бих му дръпнала един бой, и после ще си запаля да се успокоя. Въобще  няма да отказвам цигарите от солидарност с него.  Ми той утре може секс да прави...на 11...и аз кво - да откажа секса и аз ли? Или да му разреша... няма да стане тази.
Докато са непълнолетни никакви такива, после да си троши главата ако иска.
Сравнението със секса не е удачно.
dreems, най-влиятелен е личният пример, както други го казаха.  Naughty

# 16
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Днес си взех Табекс и съм решила да ги откажа тези цигари.Опитвах в началото на годината ,но издържах 2 месеца.Сега заради него ще е окончателно.Започнах да пуша в 1 курс или както е сега 9 клас,  сега ми е останал само навика.С баща му сме разведени от 8 години,а и той почина тази година ,така че не мога да разчитам на друг да го вкара в пътя.Много ми допадна идеята за събирането на парите и да ги харчим заедно.Далеч съм от мисълта ,че няма пак да пуши като голям,но се надявам сега да го убедя че не е правилно,и  да не си трови организма от сега.Знае че аз знам за това че пуши.Той сам си каза всичко след около половин час разговор.Много ме слушат и двамата докато съм с тях,но в момента в който ми видят гърба са свободни и правят каквото искат, след като си изпълнят задачите които съм им поставила. Благодаря за съветите.

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 22:33 от dreems

# 17
  • Мнения: 25 655
Поговорете си по въпроса, като при всеки подходящ случай, съвсем естествено вметваш, че в днешно време пушат само жените/момичетата, че пушенето е женска мода и т.н. На тази възраст са чувствителни на тази тема.  Wink Laughing
М/у другото не е лъжа - момичетата пушат повече от момчетата, също и сред познатите ми жените по-трудно отказват цигарите от мъжете.
Успех!!!   Hug

# 18
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Не мога да му кажа това,защото имам и дъщеря ,която е по голяма  Simple Smile.По този начин ще и разреша да пуши .Тя е на 12 и сега навлиза в пубертета ,вече се започнаха разговорите за гаджета и цитирам "ебане",колкото и вулгарно да звучи.Инсталирала съм на компютъра шпионин и всичко което правят аз го знам.Това са им темите за разговор на шестокласниците

# 19
  • Мнения: 1 840
Аз също съм ЗА личния пример, защото, първо, когато пушите пред децата, колкото и да им обяснявате, че са вредни, няма да ви повярват и второ, демонстрирате им колко ви е слаба волята, колко сте безхарактерни. Така те имат приимущество пред вас, лишавате се от правото да ги порицавате. Вярно е, че личният пример не е определящ фактор, защото много често децата на непушачи пушат. Но все пак, първо, трябва да дадете пример, след това много да им се говори за вредата (не, че много ще хванат вяра, но трябва), трето - при издънка, ако трябва да има и някакво наказание (примерно спиране на джобни, или лишаване от комп. или нещо подобно - вие си познавате децата най-добре и знаете от кое лишение най-много ще ги заболи). Трябва да мобилизирате всичките си сили и изобретателност, за да се преборите с проблема, защото сами знаете колко трудно се отказват цигарите, по-лесно е да не се започват. Войната срещу цигарите е много трудно начинание за всеки родител, защото децата се крият много умело, но не бива да се отказвате. Мъжът ми много пушеше, но когато се роди първото ни дете, отказа цигарите точно заради личния пример - много му беше трудно обаче и вече 6 години от както ги е отказал -  още му се пуши.

# 20
  • Мнения: 6 206
Пуши е силна дума
Ами и аз съм опитвала цигара на седем, и брат ми и много мои познати.
Вие не сте ли?
Всичко забранено е сладко.
Това че си е дръпнал от една цигара, не значи че пуши.
Виж ако повтаря и го прави всеки ден, тогава има проблем.
Но никое 10 годишно дете не върви по улицата и просто да си запалва цигарка.
В случая има някой гъзар, който го учи какво и как.
Намери го този хубостник и направи сигурно, че няма да се събира с момчето ти повече, но го направи деликатно без да разбира, ако може.
Друго, ако искаш не спирай цигарите, но просто не пуши пред него.
И мисля, че темата за цигарите е доста преекспонирана - аз пуша по една, две, никога повече от три цигари на ден. И това е. Нито съм пушачка, нито непушачка.

# 21
  • Мнения: 705
... Моля ви дайте ми съвет какво да направя, някой сблъсквал ли се е с този проблем? ...

Това не е проблем, пропушването му е решение на проблем. Какъв проблем е решил? Не чакам отговор, само помисли, че може и да е така.

# 22
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Стигал е до 10 цигари на ден.Това си е доста  за него.За това че може да има проблем не съм мислила.

# 23
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами ти хем му обясняваш колко е вредно, хем пушиш, много противоречиви сигнали за едно дете. Сега е малко късно за обяснения.

Абсолютно съм съгласна, спри цигарите и можеш да имаш по голям ефект в обясненията и обежденията.

# 24
  • Мнения: 4 629
Предложи на сина ти да отказвате цигарите заедно   Peace

# 25
  • Karlovo
  • Мнения: 533
Вече го направих .Той следи да си пия редовно хапчетата и ще събираме парите които давам за цигари и после ще се черпим.

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Вече го направих .Той следи да си пия редовно хапчетата и ще събираме парите които давам за цигари и после ще се черпим.
Да - личния пример е най-важен според мен!

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Вече го направих .Той следи да си пия редовно хапчетата и ще събираме парите които давам за цигари и после ще се черпим.
Да - личния пример е най-важен според мен!

Браво добър стимул. Добре за теб, добре и за него.  Peace

# 28
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Dreems хубаво си решила да отказвате заедно цигарите. Успех!
Не мисля че това с най-доброто разрешение за детето. Освен това е доста трудно за теб. Майка ми и баща ми и двамата много пушат, но нито аз нито сестра ми сме пушачи.

Детето ти е още малко аз бих му дръпнала една хубава лекция, бих показала колко съм недоволна и разочарована и бих го записала на 2-3 спорта така че да е ангажиран и да се изморява. После бих го водила и прибирала (или ако е невъзможно-баба, детегледачка, но най-добре мама) и така докато си хареса и се запали по един спорт. В същото време бих обяснявала как се променя функцията на белите дробове при пушачите и как няма да може да постигне потенциала си в спорта.
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт