Грешно ли е да давам и от двете гърди

  • 2 421
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 678
И ние се храним от двете  Peace

# 46
  • Мнения: 398
Не е грешно. Аз така правя от година Mr. Green

и не съм имала никакви болки в гърдите или малко кърма

# 47
  • Мнения: 5 178
Аз ако не дам от двете гърди за никъде не сме, много ми е ценна тая течност, дохранваме се и с АМ. Първия месец само кърмех и в крайна сметка за един месец качи само 300 гр, като започнах да дохранвам и нещата се нормализираха. Вече намалих АМ-то и сме предимно на кърма.
Марулка и при мен нещата са същите.. искам само да те питам какви мерки предприе за увеличаване на кърмата

# 48
  • Мнения: 267
Здравейте момичета, аз кърмя от 4 дни н честно казано виждам голям зор!храним се почти час и малката буболечка не ще да пуска и това е Rolling Eyes
Въпросът ми е по колко време държите  бебоците на всяка гърда? дайте съвет че ще откача #Crazy

# 49
  • Мнения: 2 829
Ами, и при мен беше така. По 1 час сучеше и след половин, един час- пак е гладен. Имай турпение, след около 2-3-4 седмици постепенно ще се нахранва по-бързо. За да не откачиш- научи се да кърмиш легнала и взимай бебчо да спи при теб; когато си седнала, сложи го на възглавница, така че ръцете да са ти свободни, чети книга, прави нещо приятно; можеш да опиташ да го кърмиш привързан към теб с кенкуро или слинг- така ще можеш да се разхождаш из къщи; за излизане ти препоръчвам да си носиш шал или пончо, или пелена с която да се покриваш ако ти е неудобно.
Сега е най-трудния период, но ако издържиш после ще ти бъде много лесно, без да се разправяш със миене на шишета и т. н., за бебчо за 5 мин. ще е готов нахранен Hug

# 50
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз ако не дам от двете гърди за никъде не сме, много ми е ценна тая течност, дохранваме се и с АМ. Първия месец само кърмех и в крайна сметка за един месец качи само 300 гр, като започнах да дохранвам и нещата се нормализираха. Вече намалих АМ-то и сме предимно на кърма.
Марулка и при мен нещата са същите.. искам само да те питам какви мерки предприе за увеличаване на кърмата
Най-важното е, че се успокоих, бях много нервна след раждането, кърменето ми беше досада, просто защото шушката не сучеше, а спеше и висеше на гърдата ми, побеснявах направо и като дойдеше време за хранене ме хващаха обриви. З амен кърменето беше отврат Sick! Когато се успокоих и бебка се понаучи да суче, започнах да пия чая на Хип за лактация и хомеопатични дражета на Боарон взимам Ricinus communis. В началото давах АМ по 60 мл след всяко хранене, а сега давам само 60 мл на ден. Вече ми е приятно да кърмя, обичам да си гушкам бебчето и да си изживявам близостта с нея.

# 51
  • Мнения: 267
Yanast,
Ами, и при мен беше така. По 1 час сучеше и след половин, един час- пак е гладен. Имай турпение, след около 2-3-4 седмици постепенно ще се нахранва по-бързо. За да не откачиш- научи се да кърмиш легнала и взимай бебчо да спи при теб; когато си седнала, сложи го на възглавница, така че ръцете да са ти свободни, чети книга, прави нещо приятно; можеш да опиташ да го кърмиш привързан към теб с кенкуро или слинг- така ще можеш да се разхождаш из къщи; за излизане ти препоръчвам да си носиш шал или пончо, или пелена с която да се покриваш ако ти е неудобно.
Сега е най-трудния период, но ако издържиш после ще ти бъде много лесно, без да се разправяш със миене на шишета и т. н., за бебчо за 5 мин. ще е готов нахранен Hug

Благодаря ти!Мислех, че нещо аз не мога да се справя с храненето или че кърмата ми е малко/или незнам си к"во/

# 52
Редно е да суче на едното хранене от едната гърда, а на другото - от другата, за да се е събрало достатъчно мляко между кърменията. Ако имаш много кърма, няма да е проблем.

Педиатърът е прав - ако нямаш достатъчно мляко в гърдата, детето само ще се мъчи да суче и е възможно да се умори и да заспи преди да се е нахранило. Тогава ще се събужда по-често и ще иска да яде.
Аз имах подобен проблем.
Когато кърмата е малко или не е хранителна, трябва да вземеш мерки - АМ.
А има и куп храни и напитки, с които да се храниш ти самата, за да имаш повече кърма.

# 53
Ето още малко инфо, касаещо твоето хранене:

Майчиното мляко се произвежда благодарение на храненето и хранителните резерви на майката. Трябва да ядете от всичко, тъй като количеството витамини в майчиното мляко се променя според това как се храните.

Вашето хранене трябва да бъде балансирано и разнообразно, в частност богато на линоленови и алфа линоленови киселини (тлъсти риби, растителни масла) за да се покрият нуждите на бебето.Увеличете консумацията на млечни продукти, за да не черпи бебето от вашите запаси калций: две закуски на ден на базата на млечни продукти или сирене.

Приемът ви на калории трябва да се увеличи с около 500 на ден, за да достигнете до по-богат дневен прием от около 2500 калории на ден.

Избягвайте да прескачате хранения и преди всичко, не се опитвайте да следвате режим за отслабване, това автоматично ще навреди на качеството на вашето мляко; знайте, че поради кърменето, вашето тяло естествено ще стопи мазнините! Много храни придават вкус на млякото (пр. зеле, чесън, лук, целина...), но не трябва да променяте хранителните си навици; напротив, тези храни, които дават мирис на млякото ви, ще позволят на бебето да открива нови вкусове.

Внимание: Ограничете кафето и чая, тъй като кофеинът и теинът преминават в млякото. Не пийте алкохол и забравете цигарите: алкохолът и никотинът също преминават в млякото и е пределно ясно, че са вредни за бебето. И най-накрая, не взимайте никакво лекарство без да сте се посъветвали предварително с лекаря или фармацевта си, защото лекарствата преминават в майчиното мляко.

Не забравяйте да пиете много. Нуждата от вода по време на кърмене нараства, тъй като млякото е съставено предимно от нея (75% от състава му), затова трябва да пиете около 2 до 3 литра на ден (вода, плодови сокове, билкови отвари, супи)

# 54
  • Мнения: 329
Благодаря за информацията , мисля че ще бъде полезна на всички. Днес бяхме отново на консултация, на 3 мес. сме и сме 6.600 кг., педито каза, че вървим едрички и за това като го храня от едната гърда, да му давам към 50 гр. АМ , аз давам все още двете и някой път наистина нервничи или не му пуска достатъчно и се дразни или си е гладен?!

# 55
  • Мнения: 2 829
Моя син на 3 месеца беше 7.100 кг, 66 см. Изключително кърмен и до сега, 3м. и 10 дни. Точно преди 10-15 дни почна пак един от трудните периоди- нервен беше, дразни се като суче, понякога плаче и се дърпа от гърдата, или е гладен, но не иска да засуче....
Имаше дни в които суче само ако съм права и се разхождам докато суче. И това отмина и още си се кърмим успешно.
Важно е да си спокойна и уверена че даваш най-доброто на детето си. Ако му даваш да суче винаги, когато е неспокоен няма начин да не му стига! Hug
Успех, и според мен не бързай с добавката, особено щом върви едричък, значи вече си доказала че имаш достатъчно кърма, все пак не е станал 6.600 от въздуха, нали?

# 56
  • Мнения: 200
На мен ми препоръчаха да кърмя  по 10 мин. от всяка гърда. newsm78

# 57
  • Мнения: 2 829
И защо? За да се отбие по-бързо сигурно?
И това- кърми от едната гърда, за да го ограничаваш, пък ако е още гладен-дай му ам- НАПРАВО Е АБСУРДНО!!!
Нали точно това е една от причините за кърмене-да не затлъстяват децата, а педиатъра съветва АМ да му се дава!!!
А на maripossa педиатъра откъде пък изчисли че точно 10 мин. трябва да суче? Моя бебок първия месец сучеше по 1 час, понякога и по час и половина, сега суче по 5 мин., но когато е за приспиване може и 30 мин. да изкара. Отдавна спрях да гледам часовника, и като резултат- спокойно, здраво бебе, никога не е плакал повече от минутка, спи, смее се, наддава повече от добре (на 3 месеца 7.100 кг и 66 см) и суче на поразия, през половин час, през 3 часа, както дойде Grinning

# 58
  • Мнения: 1 043
аз давам по колкото и когато иска, от двете гърди ако ми умалее едната ръка  Mr. Green , но иначе имам достатъчно кърма - още ми е в повече даже но не изцеждам нацяло че с каката бях като за млеконадой - по два литра на ден допълнително цеих  #Crazy ама сега си знам урока - само ако ми се напрегнат гърдите цедя или в банята понякога че от топлата вода теквам като фонтан  Crazy, според мен е правилно да се дава и от двете иначе гърдите ти - едната пълна едната празна

# 59
  • Мнения: 3 092
И аз давам от двете гърди.Не смятам че е грешно. Naughty
По повод дохранването с АМ - мисля че ако детето наддава достатъчно не е нужно да се дохранва , а при по-големите паузи в гърдите не се събира повече мляко, а дават сигнал че е в повече на мозъка и млякото намалява.
За 10-те минути не ми се коментира. NaughtyСамо се чудя точно кой и как засече че това е времето newsm78

Общи условия

Активация на акаунт