Брутално разстройство, МОЛЯ СПЕШНО

  • 8 286
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Аз съм нова тук и имам страшен проблем с моето 15 годишно момче. В понеделник той вдигна 38,5 градуса температура. Дадох му Нурофен и нещата се стабилизираха. Във вторник сутринта се оказа че има и сериозна диария. Отиде два пъти до тоалетната да ака супер рядко(буквално вода) преди да тръгнем за лаборатория Рамус да му направим пср тест за ковид. Като се върнахме звъннах на личната лекарка и тя ми каза да му давам ентерол(във формата на хапче) и активен въглен. През деня е отишъл около 10 пъти до тоалетна. Вечерта пср тестът излезе отрицателен поради което стигнахме до заключението с мъжа ми и личната лекарка, че синът ни страда от летен стомашен вирус. През нощта е ставал четири пъти до тоалетна. А от 8 часа до 12 часа днес(Сряда) е отишъл още 4 пъти. Личната лекарка задължително каза диета, обаче се чудя какво да му давам понеже в различните сайтове има различна информация относно храните, които може и които не може. Лекарката каза сирене, сухари, печени ябълки. А почти навсякъде пише, че сирене не може да се яде, а може кисело мляко. И пише, че печените ябълки се ядат, когато детето вече е със здрав стомах. Наистина не знам какво да правя и се паникьосвам! Моля ви дайте съвети от ваш личен опит или каквото знаете относно храните при разстройство и някакви хапчета!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 016
Ентерол няма да помогне. Това е пробиотик и е доста слаб. Бих препоръчала Смекта или някое от другите по-силни лекарства като Имодиум например. За да не се обезводни може да му вземете и от прахчетата с електролити които се разтварят на децата. В аптеката знаят.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Препечени филии, сухари, солети, варен ориз, варени картофи.

# 3
  • Мнения: 46 518
Опитайте с Лопедиум.
Ако не се нормализира, вземете контейнер от аптеката и направете изследване.

За диетата лично аз съм раздвоена. Дъщеря ми преди години хвана един летен вирус и я сложиха на препечени филии, ориз и т.н., стандартните препоръки. Положението обаче беше все по-лошо и по-лошо. Беше на 2 г. и за 6 дни буквално се стопи пред очите ми. Потърсих второ мнение и друг лекар ме посъветва да давам нормална храна, като се изключат само храните, които са разхлабващи и пикантни. За киселото мляко каза, че при някои действа положително, при други - отрицателно. Пробва се с малко количество, за да се види как е при конкретния човек. Буквално за 24 часа всичко се оправи. При следващите случаи, в които сме се сблъсквали с този проблем действах по тази схема и всичко минаваше за 2 дни.

Но е важно, ако хапчето не подейства, да се направи изследване, за да се види има ли друга причина.
И увеличете приема на вода, за да не се дехидратира.

Температурата спадна ли?

# 4
  • Мнения: 2
Опитайте с Лопедиум.
Ако не се нормализира, вземете контейнер от аптеката и направете изследване.

За диетата лично аз съм раздвоена. Дъщеря ми преди години хвана един летен вирус и я сложиха на препечени филии, ориз и т.н., стандартните препоръки. Положението обаче беше все по-лошо и по-лошо. Беше на 2 г. и за 6 дни буквално се стопи пред очите ми. Потърсих второ мнение и друг лекар ме посъветва да давам нормална храна, като се изключат само храните, които са разхлабващи и пикантни. За киселото мляко каза, че при някои действа положително, при други - отрицателно. Пробва се с малко количество, за да се види как е при конкретния човек. Буквално за 24 часа всичко се оправи. При следващите случаи, в които сме се сблъсквали с този проблем действах по тази схема и всичко минаваше за 2 дни.

Но е важно, ако хапчето не подейства, да се направи изследване, за да се види има ли друга причина.
И увеличете приема на вода, за да не се дехидратира.

Температурата спадна ли?


Благодаря много! Да, благодарение на панадол, Нурофен и аналгин я поддържаме около 37 градуса.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 236
Ампула Гентамицин

# 6
  • Мнения: 11 344
Здравейте,

В момента доста хора около нас изкараха нещо подобно. Ентерит, който трудно минава само с диета и пробиотици.
Диетата е супички от пиле, варени картофи, ориз, хляб, солети, бисквити. Избягват се млечните, яйцата, пресните плодове и зеленчуци в началото.
Ентерола е много добър пробиотик и не само. Ако смятате, че не помага го сменете с друг, но пробиотик - Waya, Панда или друг детски. Пробиотик трябва да има.
Ако  има болки в червата и корема се предписва антибиотик. Май на всички около нас бе предписан Циплофлоксацин.За дете обаче, не се дава особено. Ще трябва да направите консулт с личната или направо с гастроентеролог.
Минава бавно, въоръжете се с търпение. Лопедиум и подобни при нас не действаха.
Нужно е да се грижите за електролитния баланс и оводняването с чайове, преварена вода с малко захар, сол и сода, много супички.
Болката в червата е индикатор, че не е овладян проблема и трябва да продължите да търсите лекарска помощ.

# 7
  • Мнения: 22 867
Препечени филии, сухари, солети, варен ориз, варени картофи.

Също чай от шипки, от сушени варих, вместо вода. Два дена някъде го пи ММ. И писах вече в някоя от темите, вместо Лопедиум наша близка аптекарка препоръча ДИАРОСТАД. Иначе вкъщи също Лопедиум използвахме преди. Не знам какви са разликите, подейства във всеки случай. Подобно беше и при ММ състоянието, предположиха ковид, оказа се, че не е. Но беше придружено и със силна слабост. Някъде 5-6 дена откара.

# 8
  • Мнения: 29 344
През лятото моя син го хвана същия вирус от морето. Висока Т и диария. ЛЛ каза - ентерол и нещо за температурата. Чак се ядосвам на себе си, че не дадох от първия ден нещо по-силно за диарията като Лопедиум или Имодиум и да се пресече това. Държа го 4-5 дни.
Иначе - оризова вода и/или лъжица сурово нишесте с малко вода, да стане на кашичка.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 14:29 от Soul Free

# 9
  • Мнения: 8 806
Аз карах такава бактериална инфекция през лятото. Имах проблеми 1,5 месеца, като първите 2 дни бяха с жестоко разстройство, което спрях по следния начин:
- първият ден пълен глад, само минерална вода да не се обезводня.
- смекта+ ентерол по 3 пъти на ден

После започнах да ям, но диетата беше сухари(не препечен хляб, а сухар), солети, варени картофи и варен ориз. След 2 дни включих и варено пилешко месо. Диетата се спазва дълго, най-малко седмица, преди да се пробва нещо.

Ако не спре разстройството още на следващия ден, се започва антибиотик - ципринол или флажил.10 дни, по една таблетка на ден, задължително с пробиотик, аз пих ентерол.Аз се забавих с антибиотика и затова карах дълго.
Пп Мислех, че се е махнал вече този гаден вирус, но явно още циркулира. Гастрото ми каза, че това лято било някакъв ужас. Много хора са го изкарали, доста тежко някои.

# 10
  • Мнения: 339
Ако имате познати в чужбина, поискайте да Ви изпратят това лекарство.
Ще спре разстройството за 1-2 дни.

Последна редакция: ср, 22 сеп 2021, 14:12 от kuku_i_pipi

# 11
  • Мнения: 178
На мен ми помогна Хидрасек.Още след второто хапче се оправих.

# 12
  • Мнения: 521
Аз бях с подобен вирус, но не спирах да повръщам и да имам диария. Изпих по 1 опаковка Имодиум и Лопедиум, докато от аптеката не ми препоръчаха Адирекс. Още след първите хапчета спрях с диарията. Държа ме 2 дни вируса и почти не бях хапвала- само солети и вода, иначе веднага бягах в тоалетната.

# 13
  • София
  • Мнения: 971
Хидрасек и Танинал оправят бруталното разстройство. Имодиум, лопедиум и други масовки нищо не правят при брутално разстройство, а имат ефект при леко такова.

# 14
  • Мнения: 46 518
При всяко тяло лекарствата работят по различен начин.
Лично при мен, например, Имодиум и Хидрасек нямат абсолютно никакъв ефект. Лопедиум ми действа на секундата. Никога не ми се е налагало да приемам повече от 1 таблетка.

Общи условия

Активация на акаунт