За любовта към животните - истинска ли е?

  • 1 741
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 875
разбира се, че обичта ти е истинска. аз лично съм вегетарианка, но познавам месоядни приятели, които обичат и милеят за животните повече от някои вегетарианци.

# 31
  • Мнения: 532
Изкарахме една мишка от капана, в който я хванахме, щото се разхождаше из селската ни къща. Беше си заклещила главата в една дупчица, мъчейки се да излезе. Синът ми плака, когато разбра, че не се знае дали мишката ще оцелее ранена, навън на снега. В същото време имаме котка, която редовно си хваща гризачи и птички за закуска.
Пуснах паяк-кръстоносец навън, съхранявайки живота му. В същото време не се двоумя и гълтам по-обикновените му събратя с прахосмукачката.
И аз се питам - обичам ли животните. Отговорът ми е - ДА, поне не ги хапвам.

# 32
  • Мнения: X
аз плаках за прасето, което свекърва ми закла преди години - за  мен то беше супер интелигентно, абе мъчно ми беше
аз обичам животните и не бих заклала за месо животно, за което се грижа, ако имам прасе, ще бяга по поляните с панделка на ушите
веднъж на село заклаха агънце - майка му щом влезе в двора, разбра, плака, не яде ... животни били, без чувства, как не
а прасето зи знаеше, че ще го колят още от предишния ден, усети ...

# 33
  • Мнения: 295
Нормално е човек да обича животните, този вид обич, привързаност са заложени у него. Само че нека в тази си привързаност да не забравяме, че животните нямат душа. И че са само животни, затова нека не им приписваме човешки качества.
За природозащитниците, на които може и да не им хареса моето изказване - в къщи също си имаме домашни любимци, които наистина много си ги обичаме, но мястото им остава на домашни любимци, а не на членове на семейството.

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Само че нека в тази си привързаност да не забравяме, че животните нямат душа.

Това как го установи  newsm78

# 35
  • Мнения: 532
И аз щях да попитам същото като secretgarden   Thinking
 

# 36
  • Мнения: 822
Не исках и аз да задавам този въпрос,защото темата малко се измества...Според някои религии и учения животните също носят душа и примерно прераждането на човек в животно се счита за слизане на много ниско ниво...Зависи и от вида животно де...
Но това сякаш вече е off-topic

# 37
  • Мнения: 875
Само че нека в тази си привързаност да не забравяме, че животните нямат душа.

Това как го установи  newsm78

и аз това се питам  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт