Да опознае иска всичко ДЕКЕМВРИйчето самичко!!!

  • 9 998
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
mamita, zdrasti! nadiavam se vsichki sa ponosimo dobre:)!
ne moga da nameria kirilitzata. gore mi pishe samo kredor bez butonite za smiana na shrifta, idei??
izvinete otsastvieto sled uspeshno zadadenia leksikon - schupih laptopa. taka go tresnah ot yad, che e star i se zapava, che umria hard drive-a. sega vzehme pak nekva troshka, no pone imam vrazka.
v obshti linii vsichko varvi nared - rada se opitva usileno da hodi i da izsledva vsichko. luda e po kucheta, pileta i kateritzi!!
minalata sedmitza digna 40C  :crazyeyes:za edna nosht, no uvi ne posledvaha zubi, ami na slednata sutrin drupna varhu sebe si edin darven stol i si premaza prasta. hodihme v burza pomosht i ot 7 vecherta do 1 sutrinta otkarahme. imashe fraktura na prasta i napraviha dupka na nokatia, che mnogo beshe poduto...gorkoto. sega e oshte sinichka, no ne spira da besnee. hili se kato pacha, no vse si e s 2ta zuba.. slojih snimki tuk  Joy http://www.snimka.bg/album.php?album_id=72876
celuwki i do skoro (dnes ne znam zashto v 5 sutrinta si legnah i razbira se nashata hubostnitza stana v 6...Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 897
Милото зайче SadДано да му мине бързо PeaceКак си издържала...радвам се,че е по-добре Grinning
Снимките са супер,много сте хубави Simple Smile
Да се оплача-не е безобидно това с Бобчо SadТемпературата му се покачва,става кисел...
На обед хапна добре,после спа повече от два часа и половина,но следващото хранене...с триста зора изяде около 120 грама...нослето и бузките му са порозовяли,няма сополи-не и в големи количества и са с по-гъста консистенция...
Ех,как се надявам да е зъбче,а не поредната настинка...

# 17
  • Мнения: 799
Хотмама, страшни са снимките   bouquet
Бързо оздравяване на всички болни малки мишки  Hug
Ето и малко магарешки снимки: www.snimka.bg/album.php?album_id=72876 и http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=72883

# 18
  • Мнения: 728
Hi,hi!
Как са бебешорковците?Слушат ли?Правят ли белички? smile3503
hotmama73 малеее,горкото,дано бързо се оправи! SadИ аз така един ден Иви дръпна покривката на масата и аз гледам да хвана вазата,да не падне на главата му,а то-падна стола,но ние се разминахме с малка цицинка!И снимките ви са много хубави,голяма сладурана е!
 smile3521Zorie дано да е зъбче!И ако е,да излезе бързо и да не го мъчи много! smile3503
Сега ви казвам Чао и лягам,защото снощи стоях до мнооого късно и днес беше малък кошмар!
Лека нощ на всички мами,момиченца и момченца!И бебчовци-да слушкате... bye lovekiss

# 19
  • Мнения: 195
Zorie, ami homeopatic  neshta polzvash li? Za zubite mnogo uspokoiavat. Inache za T to iavno mu se bori teltzeto..Az vse gledam purvo da se pobori sama, i posle lyukarstva, ama ako e sriozno pitai doftor newsm78
Oo, Pachi kak si dusha nezemna s magareshki snimki  Laughing! Goliama sladost e manekenkata!
A niakoi ima li ideia za niakakva narodna medicina - ako padne nokatia na rada, kakvo da pravia> te v ER imaha edna begla ideia da go vadiat, shtrukna mi kosata na 90'!!
dremla

# 20
  • София
  • Мнения: 529
Добра вечер!

Първо искам да благодаря за поздравленията и милите пожелания!   bouquet  Да ви се връща!!! Simple Smile

Разгледах снимките - ама страхотни са сладурчетата!   Heart Eyes

Леле, Хотмаме, милата ти.  ooooh!  Душичката Рада, дано не я боли вече.   Hug Аз имам едни книги с бабешки рецепти, обещавам да погледна дали там пише за нещо подобно. Той синът ми наскоро ритнал асфалта по време на игра на футбол, та и неговият нокът е пътник, но поне казва, че не го боли (сега).  Confused Стискам ти палци, дано всичко се оправи и забрави!!!  Praynig

Много хубава неделя желая въпреки прогнозата за развалящо се време!
 Grinning
Лека нощ!

# 21
  • Мнения: 799
Хотмама, не знам бабешка рецепта за падане на нокът, но аз си смачках пръстта преди 2 години много зловещо, 3 месеца ходих със син палец, чак тогава нокътя тръгна да пада. Не беше болезнено, но го усещах постоянно как мърда и беше доста неприятно на външен вид. Крепих го с лепенки, докато един ден след миене на чинии като смених лепенката нокътя падна.
Така че малката Рада да не се ослушва, ми да хваща чиниите  Mr. Green
Не ти бях особено полезна, но дано съм те успокоила малко, че не я боли. Според мен няма нужда от медицински интервенции.
Да нацелуваш малката мишка по болното пръстче  Hug
Зори, на мен тези симптоми ми приличат на зъб, но нали знаеш - най-сигурно е доктор да го види  newsm78
Мимиска, бърз и безболезнен нокът и на твоя футболист  Hug
По въпроса за губещите се: освен Мъни, ми се губят Лилит, Ланг, Цветеслава, Виктория. Отдавна не са се мяркали Санимама, Женимама, Дема, Аниташон, Стела, Нуша, Салай, Алис, Дейнс и много други  newsm78

# 22
  • Мнения: 191
Милички,а аз имам едно друго питане,вашите деца обрущали ли са се от проходилките си?Онзи ден Криси 2 пъти се обърна и слава Богу не се удари много сериозно.При толкова много място вкъщи тя каква стана:(Интересно ми е дали няма някакъв вид проходилка,която да няма толкова голяма долна основа,за да се не закача по ръбовете.......... newsm78

# 23
  • Мнения: 191
Zorie ние сме със абсолютно същите симптоми от вчера и за моя най-голяма изненада ни пробиха още 2 зъбчета..........вече са 10.......направо се чудя тези зъби никнат като гъби.(ха и рима има)....но подкрепям  pachikrak само лекар може да каже какво му е на Бобчо.....лек ден и умната със вашия вот за президент на България мили мами.

# 24
  • Мнения: 80
Дами привет!

Отново с лоши новини. Да му се незнае!!! Как да пиша като предходната седмица беше кошмар и завърши не по-малко зле. С други думи: Нюничка в понеделник започна да плаче, вечерта кам 19ч. В 22 вече сърце не ми даваше нито разум да го гледам и слушам. Заведохме го в спешния кабинет, където след преглен на око казаха, цхе нямало нищо и ни отпратиха с рецепта пълна с тежката артилерия. На следващия ден вдигна 38.3 още сутринта и го заведох при педито му. Същият повърностен преглед, заключение "от всичко може да е" да изчакаме 3 дена или щял да се влоши или да му мине! Е 3 дена Т варираше между 37.3 и 38, давахме Панадол по 4 пъти дневно, плачът продължаваше,а нощем беше през 1ч. На 3 ден отново се обадих на педито, за да споделя за състоянието и тя каза да изчакам още 2 дена, вероятно зъби ( изникнаха му 4 зъба за 2 седмици). Ама какви зъби за бога! Детето пищи не може да спи, такива глупости за зъби не искам да чувам през живота си повече! Едно е неспокойство, лигавене, киселост, но аз съм му майка, познавам го и това състояние за мен е болестно, болка. В петък го заведох в болница Вита, педиатърът го прегледа, и уши също, било ок, евентуално хрема, от нея не можел да спи. Не е вчрно, хремата не беше толкова силно изразена. Направихме кръвна картина и какво да видим: отклонение във всички показатели, дори единиат беше мнооооооооого в отклонееие. Дадоха веднага АБ, аугментин. Имало възпалителен процес. В петък спа без пробуждане след първия прием АБ, но на сутринта едното уше течеше с гной и бистра течност. Човекът имал отит и то гноен, защото никой не му прегледа ушите, само ме питаха дали си ги пипал. АМИ НЕ СИ ГИ Е НИКОГА ПИПАЛ ИЛИ ДЪРПАЛ!
Сега трябва да пие АБ, от него получава диария (така пише и на опаковката в графа странични ефекти). Весел е, бодър, моето детенце каквото беше. Всеки знае колко боли ухо,а то е малко, не може да каже и цяла седмица се е мъчил, докато тъпанчето се е спукало и сега изтича насъбраната течност Sad
Здравеопазване ли - нямам коментар, за пореден път Sad
Не зная кой педиатър да избера, препоръчайте ми някой, моля.
Преглеждайте ВИНАГИ и ушите на дечицата, та това им е задължението.
Т повече от 3 дена не е безобидна, това и аз го знам от обща култура, особено такава преходна.....
Доверявайте се на инстинкта си и това безумие за зъби и неразположение е твърде спекулиран мит. Едно е леко неразположение, друго е бебешка истерия.

Извинете твърдия ми тон, никого не искам да обидя. Беше редно да споделя, за да има човек 1 наум.

Поздрави за новодошлите.
Снимките ви: Пачи, Правде и Хотмаме са великолепни. Все се каня да изтипосам и аз ходещото си човече - дано сколасам:)
Хубав ден желая Simple Smile

# 25
  • Мнения: 600
Мале, Ланг, това е било направо кошмар  Cry Аз не съм доволна от нашата педка, както писах по-горе, но редовно преглежда ушенцата на детенце. Та нали уши, нос и гърло са свързани и ако едното не е добре, то може да се разпространи и по другите две. Та при нас почне ли хрема или има ли червено гърло педито гледа и ушенцата. Пу, ще излезе че я хваля, ама и аз вече на никого вяра нямам. Човек май трябва главно вътрешния си глас да слуша, но защо ли вместо него слушаме главно лекарите и им се доверяваме. Е имам си отговор - все на някого трябва да имаме доверие. Оф... повече без коментар.
И Радунка сладунка  и  Хотмама (супер снимки Хотмамче  Hug) са преживели много  Sad Дано мине по-бързо, че направо страшно звучи от разказа ти Хотмаме.
Зори и ти пиши как е Бобчо. Дано бързичко да се оправи.
За нас нямам какво толкова да пиша. Само че вчера майка ми дойде и й оставихме Сиси и излезнахме да пазарим. Ама то нали си знае мама милото поиграло с баба, поиграло и в един момент се огледала и като не ме открила и като ревнала.... Майка ми в чудо се видяла. Прибирам се и от вратата слушам едни ревове, едни чудесии. Като ме видя почна да се протяга. Вкопчи се в мен и се успокои. Маймунчето на мама...

# 26
  • Мнения: 2 897
Здравейте!
Lang,споделям мнението ти за здравеопазването!Всички са станали като вълци,нямат грам съчувствие и съпричастност,отзовават се само ако им дадеш някой друг лев SadСамо се моля да сме здрави,че тези лекари ще ни довършат съвсем no
Миличка,съчувствам ти и стискам палци малкият сладур да се оправи скоро fingerscrossedНагушкай го от мен Hug
Момичета,не съм мигнала снощи CryБобчо вдигна много висока температура-над 39 градуса.Нослето и бузките му бяха почервеняли.След като изяде около 100 грама плодово пюре на вечеря(друго не искаше) спа от 21.30 до 00.30,тогава всъщност беше с най-висока температура,тежко му беше,не плачеше,но стенеше...Понеже се задави,върна значителна част от вечерята си...Дадохме му Нурофен(педиатърът ни беше казал да ги редувам с Панадола),най-тревожното беше,че нито вода искаше да пие,нито да суче...По някое време заспа,по главичката му изби силна пот.В четири през нощта  му дадох Панадол,а като се събуди към осем нямаше температура вече.Не яде много на закуска,но повечето си изяде,преди това го кърмих и водичка пи.Ака си нормално.Зъбче няма.По-скоро тази избила пот ме кара да мисля,че това си е чиста настинка ThinkingДано да се разминем с АБ Praynig
Е,хубаво я почнахме тази тема,дано да няма повече лоши новини Peace

# 27
  • Мнения: 728
Здравейте!
Ходихме на разходка и малкия се умори и спинка,а мама седна да ви види! Grinning
Като гледам има доста болнички... Cry-оздравявайте бързо,че идват рожденни дни!Ние днес нямаме сополки,ама не се знае...
Здравеопазване ли?Ха-такова нещо нямаме ние бе...всеки ти обръща внимание ако си платиш-това е!Няма смисъл да го коментираме... Close
  Zorie ,Lang дано на миличките да им мине скоро!
 smile3518
nadia_krisi и ние на няколко пъти да се обърнем,ама все успявам да го хвана навреме!Но вече не иска да стои в проходилката,а прав пред нея и така да я бута! smile3503
Dani_na_Sisi Иви е същия,оставя ли го и ме търси!С майка стои и не ме търси,но със свекито-не е така!Играят малко и почва да се оглежда и после-рев! newsm45Даже усеща като се приберем и се събужда да го гушна и като легна-заспиваме спокойно! smile3524
Аз искам да ви попитам,има ли някой като мен да спи с бебето си?Ние от 3-я месец спим двамката,защото имаше много колики и като го гушнех се успокояваше и така до ден днешен!Прабвах да спи в кошарата,но пича е свикнал да се върти на където иска и му идва тясна и се събужда като неможе да се обърне и...пак при мама на голямото легло!Всички казват,че било лошо,щял да спи с мен до 8 клас,ама какво да направя,и той спи,и на мен ми е удобно и аз спя! newsm12
Лек ден на всички и нацелувайте бебешоците от нас! 55

# 28
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
    Здравейте   мамчета!  wavey       много  ама  много  време  не съм  писала,   но  иначе  редовно  ви  чета.  Днес  Марти  навършва   10  месеца    bigdance2      и точно  тази  сутрин  направи първите  си  5 ,  6  крачки  сам.  имаме  вече  8  зъбчета.  и сега да ви споделя  най-лошото   от  около  3  месеца  се  мъчим  с  една ужасна хрема , която ту отшуми , ту се  появи отново   в  крайна сметка  отидохме на специалист  УНГ ,  след  дълги увещания  мои педито да ни даде  направление за  специалист..........и  направихме  изследване  на  носен  секрет  и  се оказа  това  за  което  се съмнявах -  стафилококи  които наи- вероятно си ги носим от родилното.  сега малкото  мъниче е  на  инжекции  и  на мен ми е толкова мъчно............. Sad      но трябва да направим  всичко  възможно да премахнем  тези  гадости....... #2gunfire                  Пожелавам на  вцички болни дечица бързо  оздравяване...... Praynig   и  много поводи  за радости  bouquet      спирам , че Мартин  ме дърпа отзад   да  играем ........по-късно  пак  ще  се  включа........прегръдки  от  нас.... Hug

# 29
  • Мнения: 728
ЧЕСТИТИ 10 МЕСЕЦА НА МАРТИ!
      baloni       baloni       baloni

bella-dani да ти е живо,зраво и весело детенцето и много да ви радва!Всичко най-най!

Общи условия

Активация на акаунт