Празниците, които не обичам

  • 2 189
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 215
Аз харесвам Вси светии, може би защото в Лондон не ми се е налагало да ходя по гробища. Даже е много забавно, всички са облечени, маскирани, някои по- малко пияни, други- повече, абе изобщо цари едно такова празнично настроение.... Харесва ми!
Но ако трябва да ходя на гробища, мисля че няма да съм в такова приповдигнато настроение.

# 31
  • Мнения: 2 381
Харесвам всички празници. До един. Взимам си от всеки това, което ми харесва.
Например от Хелуин си взимам оранжевите тикви, веселите духчета, щастливите лица на децата. Не харесвам черното - само една баба Яга забила се по погрешка в дървото или прозореца.
От Коледа взимам светлините и запотените прозорци, топлината у дома и миризмата на хляб.
А пък рождените дни винаги са били специален празник за мен. Вечеря със семейството, някак приповдигнато настроение. Малък подарък и усмивки.
Ако един ден имам деца и тях ще ги науча да помнят тези дати. На всеки рожден ден пращам картичка. Знам, че ще се зарадват. Моят съпруг НЕ знае кога е рожденната дата на баща си. Пред мен пита майка си и за годината, когато е роден. Но много добре помни кога е починал за съжаление  Confused (моля да не коментирате последното изречение. Човек никога не знае защо и откъде ще му дойде на главата)

Всеки празник носи настроение, а то най- много ми допада Simple Smile


# 32
  • Мнения: 295
На 6 декември Католическата църква чевства същия св. Николай, който чества и Православната църква. В Полша има обичай тогава да се слагат лакомства в обувките на децата - естествено в последните години и тук е комерсиализирано - от лакомства подаръците загрубяват, в училище си събират пари, за да си разменят. На Коледа и тук си идва дядо Коледа (на мен и до днес не ми е ясно защо два пъти - може би има точно връзка с Детето Исусово, както по-горе писаха)л Доколкото знам подаряването на подаръците по 6 януари е свързано с празника Поклонението на влъхвите - когато са отишли да се поклонят на Младенеца и са му занесли подаръци. В Полша обаче няма такава традиция. Традицията е тогава да се окадява къщата. Иначе Лени донякъде е права за уеднаквяването на празниците - с цел уеднаквяване моментите на пазаруване. А то от своя страна, според мен, води до изместване на вниманието от смисъла на празника - че си има чисто християнска основа.
Обичаят, който мен ме дразни в Полша е по Великден - на втория ден на Великден (т. нар. мокър понеделник) имат обичая да се поливат с вода. Е, умирам, когато се родата се усети да пръска. Особено ако не е топло... Иначе им харесвам празниците, определено умеят да празнуват! Обожавам, когато по Коледа се събират и пеят коледни песни - едно такова романтично, топло, уютно ти става на душата... Камината бумти, елхата свети, а една китара тихо пее "Тиха нощ". Ами не съм видяла това в БГ.

# 33
  • Мнения: 2 825
Аз обичам всички празници  Party Simple Smile Харесва ми приповдигнатото настроение около мене, което е заразно, поне на мен така ми действа Simple Smile
Хелуин ми е все още чужд, но някой ден като имам деца съм сигурна, че ще ми се наложи и него да го празнувам подобаващо.
Тукашните празници още не мога да ги науча кой кога е и какво се прави на него  Blush , но те са толкова много  ooooh!
Най любим ми е декември месец. В нас е нон стоп празник, като го започнем от Никулден, минем през рождени, именни дни, Коледа, Нова година  ooooh!

# 34
  • Мнения: 3 521
И аz си падам по_праzниците...ужасно съм щастлива, че мога да праzнувам и тукашните(хич не са малко) и нашенските. Laughing...но си държа на националното_мога да праzнувам и националния ден на ЮАР, но да е ясно zащо, а не че е станало модерно.
Виж zвеzди е много права и аz имам да обяснявам zа Крискинд, дядо Мраz, Николаус и дядо Коледа...ама пък нали се дават подаръци кво zначение има кой ги носи? Mr. Green
бтв. За ходенето и оправянето на гробове намирам zа една много добра традиция. Вярно е, че не ги поzнавам, но това са хора, които са zначели нещо zа съпруга ми и това ги прави по подраzбиране важни и zа мен Hug.

# 35
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Вечернице, май не си само ти която не обичаш този празник! Тук въпреки, че не се ходят да се оправят гробове, голяма част от населението и особенно по-възрастните хора не обичат този ден. Не знам в Щатите точно как го празнуват, но при нас костюмите, които се носят, трябва да са страшни! Освен това тази нощ се води и MISCHIEF night  Crazy Аз лично прибрах моята банда, веднага щом видях, че тиинеджърите са наизлезли вече  Rolling Eyes
Ето и кратък репортаж на ББС по случая Halloween night
Ние други години сме имали проблем с подобни младежи, но тази, засега не съм засякла никакви поражения  Peace
Вчера човекът, който ни почиства прозорците мина и си остави отново визитката, ако сме имали проблеми да му се обадим, щял да дойде и да почисти  Laughing
Въпреки тази черна хроника, ние си изкарахме супер! Децата бяха доста превъзбудени и въпреки родителският контрол и те свършиха някоя и друга пакост  Blush

# 36
  • Мнения: 1 363
Не знам що този Халоуийн ми напомня филма Пискък. Аз лично не обичам и се чувствам некомфортно като не мога да видя кой стои зад маската. Миналата година, едни тинейджъри звъннаха на вратата и един от тях подхвърли нещо секси по мой адрес преди да затворим вратата.  Embarassed
 И защо трябва да се празнува, малки деца да се обличат с такива сатанински маски, костюми Confused Кървища, плъхове ядящи пръсти, вампирски истории, стоките, маските които се продават по магазините като, че ли стават все по страшни с всяка изминала година.

Разбирам, че за децата това е един вид събиране на вкусотии, но на мен нещо не ми се нрави този празник. Немогат ли да събират вкусотии по друг повод, като нашите сурвакари навремето.

# 37
  • Мнения: 5 183
И защо трябва да се празнува, малки деца да се обличат с такива сатанински маски, костюми Confused Кървища, плъхове ядящи пръсти, вампирски истории, стоките, маските които се продават по магазините като, че ли стават все по страшни с всяка изминала година.

То4но това не мога да възприема и аз. Ето, например, децата на наши приятели в4ера събираха лакомства, обле4ени като пират и Спайдермен - нормални костюми за 8-годишни мом4енца, а не вещици, 4ерепи и про4ие гадории.

# 38
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
То4но това не мога да възприема и аз. Ето, например, децата на наши приятели в4ера събираха лакомства, обле4ени като пират и Спайдермен - нормални костюми за 8-годишни мом4енца, а не вещици, 4ерепи и про4ие гадории.
Това е и причината много хора да го отричат и да не отварят вратите. Истинският празник е свързан с духове, привидения и лоши сили, а не с героите на Холивуд  Rolling Eyes А тук примесено и с традицията за ноща на белите, става още по-така  #Cussing out
Аз лично се придържам към традицията. Синът ми като по-малък беше скелет, миналата година Дракула, а тази дух на пират  Crazy За малките много харесвам превъплъщението в черна котка или тиква. Не знам дали сте виждали костюмите на малките вещички,  прекрасни са Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт