За Светлана от Биг Брадър

  • 11 299
  • 111
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 526
Светлана, доколкото видях от кадрите, май роди с местна упойка. /Поправете ме, ако греша, не съм много веща в секциото, защото съм раждала нормално/. Мисля, че има някакъв лекарски "трик", а и може би са й дали най-добрите лекарства, които съществуват. Но общо взето добре изглежда Светла и се държи. Браво на нея.

Роди със спинална, в Шейново всички, с малки изключения, разждат така.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 230
То май навсякъде е спинална. С епидуралната могат да вливат допълнително обезболяващи, ама защо да го правят, нека се мъчат родилките, както беше писала една мама по-горе. Въобще не мисля, че е невъзможно да се изправи толкова бързо. В Св. София ме раздвижиха късно /влязох в реанимацията в 10,00, раздвижиха ме на другия ден към 8,00  #Crazy/, не дойде физиотелапевт да ни каже какво да правим, как да се раздвижим и т.н.. Знам, че в Шейново при мамите със секцо влиза физиотерапевт и ги кара постояно да се обръщат в леглата, ту на ляво ту на дясно. При мен стана доста гадно, защото ме боляха много бъбреците, ако можех да лазя, щях да го направя Wink Но аз ходех, ту лягах за малко и хайде пак права, въпреки страшните болки в бъбреците, трудното лягане и ставане от хамака, който представаляваше леглото. Операцията почти не я усещах. Момичетата в стаята се изненадаха, че мога да вървя с изправен гръб, как го правех само аз си знам. Най-лошото от моето секцио след като минаха болките в бъбреците беше ставането от леглото-хамак и кихането, заради него ми се отвори единия шев. Сега от едната страна ми е клепнало малко. Ако не бяха последващите неприятности след изписването със съсиреци и спиране на лохиите 1 седмица след раждането,  сигурно много бързо щях да съм забравила, че съм минала операция. Ама оргънизъм, какво да се прави  Rolling Eyes
Да й е живо и здраво детенцето на Светлана. Това е най-важно.
А и другото за което си мисля, е че мамите, на които им предстой секцио, като я видят така добре раздвижена 2 дни след секциото ще са много по-спокойни.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 278
Светлана, доколкото видях от кадрите, май роди с местна упойка. /Поправете ме, ако греша, не съм много веща в секциото, защото съм раждала нормално/. Мисля, че има някакъв лекарски "трик", а и може би са й дали най-добрите лекарства, които съществуват. Но общо взето добре изглежда Светла и се държи. Браво на нея.
Секцио с месна упойка не се прави. Това се води средно тежка коремна операция и просто няма как да стане  Grinning
Моята беше спинална и съм много доволна  Hug

# 78
  • Мнения: 1 877
Абе момичета , не се излагайте!В коя болница сте раждали,че от реанимация са допуснали да се разхождате по-рано от 24-часовия период,който е задължителен?Аз раждах в МД и там не дават да се става по-рано от сутринта на другия ден...

# 79
  • София
  • Мнения: 3 611
Вярно е,че не всички майки са светици,даже се съмнявам,че има такива.В крайна сметка всеки прави това което смята за правилно,но за Светлана нямам думи #2gunfire това нейното на нищо не прилича и като постъпка,и като поведение и това,че го прави достояние на цяла България.Това  е мойто скромно мнение Peace

# 80
На мен също ми е странно как са върнали Светлана толкова бързо в къщата, защото когато аз раждах със секцио чак на 3 ден ни изкараха от реанимацията. А в интензивния сектор не допускаха никого и всичко беше абсолютно стерилно.

# 81
  • Мнения: 46 526
Абе момичета , не се излагайте!В коя болница сте раждали,че от реанимация са допуснали да се разхождате по-рано от 24-часовия период,който е задължителен?Аз раждах в МД и там не дават да се става по-рано от сутринта на другия ден...

В някои болници раздвижват на 7-мия час, в други на 12-тия, в трети на 24-тия, навсякъде е различно, но колкото по-рано, толкова по-добре  Peace

# 82
  • Мнения: 215
Аз също се учудих след секцио,как ходи с тия високи обувки newsm78.
А бебето не е голямо изобщо.

и с тоя разголения корем  newsm78

Това настрана, но имайки предвид как ни излъгаха в ББ2 вече във всичко се съмняваме. Вчера гледахте ли двете гълъбчета Миро и Елена, уж щели да се развеждат ама апартамент стягали, уж подала молба за развод ама датата на делото не знаела, уж не дошла с него , но в неговата кола се качи. А бе за идиоти ни вземат то е ясно  #Crazy

# 83
  • Мнения: 1 951
Абе момичета , не се излагайте!В коя болница сте раждали,че от реанимация са допуснали да се разхождате по-рано от 24-часовия период,който е задължителен?Аз раждах в МД и там не дават да се става по-рано от сутринта на другия ден...

Хич не се излагаме.Мен на 6-я час дойдоха и насила ме накараха да стана и да се разходя.На 12-я вече ходех при бебето, а на 24-я ехеее........сновях напред-назад по двора на болницата.И междудругото не съм била в реанимация, а в стаята в която си останах до последно.

# 84
  • Мнения: 4 621
  Това,че бързо се е възстановила и ходи нормално не означава,че има някаква измама NaughtyПри всеки е индивидуално-...........
Аз също се възстанових бързо и на 5 ден си ходих абсолютно нормално Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз родих нормално,та не мога да се изказвам за възстановявнето след секцио.Пожелавам й да не я боли наистина и да й е живо и здраво детенцето,пък дано и да успее да си подреди живота,който според мене сама е разбила,без някой да я кара,ама както и да е.Но репликата "Дайте ми една цигара,не ме интересува,после няма да я кърмя" не мога и не искам да я оправдая с нищо. Sick #Crazy #2gunfire

# 86
  • Мнения: 592
Аз също съм от тези, които се възтановиха бързо - на изписването търчах като кон, но това беше на 6 ден., а на 3 бях като като пребито куче, въобще не можех да се изправя, защото всичко се опъваше. Даже и да са и осигурили по-добри условия, като операция, упойки пак си е доста странно #Crazy. Но иначе искам да изкажа УЖАСНОТО си мнение за тази жена - абе пълен кошмар. Сега (а и преди) когато имам свое дете знам, че през ада ще мина за да си го запазя. А тя се отрича не само от него, ами от другата си дъщеричка #Cussing out #Cussing out #Cussing out Пълна откачация - хвали се , че не го е убила, а в същото време го оставя да се мъчи - без родители, най-вече майчина грижа, без дом, отрича се от него.  smile3515Казвам ви вчера и бях бясна на тази и сега като видях темата пак побеснях: "...не я интересувало.." - каква безотговорност, какъв егоизъм newsm61 newsm61 newsm61 А тя душичката малка - истинска принцеса - каква съдба, а дано се намери някой да се грижи и обича както заслужават всички наши деца.

# 87
  • Мнения: 8 917
Аз бях секцио с пълна упойка и станах още не същият ден. Следващите 2 дни се качвах на горният етаж да видя бебката си - е, малко ме придърпваше, но след това си "тичках" Grinning Колкото до това, което говори Светлана, не мисля, че е правилно да я нападаме - най-вероятно се намира в криза и определено не вижда светлина в тунела. Все пак са важни действията й по-нататък, а не приказките сега. Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 978
Навсякъде, където съм чела за кърменето и тютюнопушенето се казва, че е по-добре да кърмиш и да пушиш, отколкото да не кърмиш изобщо. А вредата от пушенето е по-голяма при кърменето, отколкото по време на бременност.

Вредата от тютюнопушенето е твърде преекспонирана, независимо дали става въпрос за бременност или за кърмене. И в двата случая говорим за евентуален риск, а не за фатална обреченост. Никотинът, който преминава през плацентата или впоследствие в кърмата, е в незначително количество. /при употреба на до 15 цигари дневно/. Има десетки други вещества със същата степен на вредност около всяка бременна или кърмачка, които обаче не са обект на масови кампании и съответно, на всевъзможни теории. И да, по-добре е да кърмиш и да пушиш умерено, отколкото изобщо да не кърмиш.


Мили момичета, аз пуших по 2 кутии на ден преди да забремениея, но след това ги спрях.
Предполагам, че знаете, че в цигарите никотина е най-полезното нещо.За съжаление цигарите са пълни с всякакви боклуци като  пластмаси, катран и ккаво ли още не. А и никотинът съвсем не е толкова вреден, така, че ако ще пушите пупете пури / не пурети/. Но не мога да се съглася, че всички съставки, които са в цигарите не вредят по време на бременост и кърмене. Информацията ми е от посещения в тютюневи фабрики

# 89
  • София
  • Мнения: 6 363
ако ще пушите пупете пури / не пурети/.

това излиза извън темата, но да ти кажа, че пурите крият друг огромен риск - от рак на езика. много често срещан при пушачи на пури и съвсем определено свързан...

Общи условия

Активация на акаунт