Какво е мнението ви за името Христо?

  • 5 474
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 603
Моята лична класация между трите имена:
1. Кристиян. (Супер масово, но ми е най-красиво от трите въпреки всичко)
2. Христо.
3. Християн.

Ако искате да е Христо, нека е Христо, майката заслужава мнението й да е с най-голяма тежест. Успех и леко раждане.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Като ще кръщавате момче, мислете и какво бащино име, ще излезе от името. Христов звучи добре, но Християнов/Кристиянов .... за мен не е много ок.

# 62
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 141
Надя, щом сте решила да наречете детето на баща Ви, то е ясно, че ще си го кръстите Христо. Лека бременост и раждане!

# 63
  • София
  • Мнения: 5 794
Още повече тогава съм за Христо Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 760
Още повече тогава съм за Христо Simple Smile

И аз.

# 65
  • SF
  • Мнения: 21 505
Надя, вие сте родителя, какво значи "всички в къщи искат"......Това не го разбирам. Да не говорим колко е грозно да се " тероризира" една бременна като си налагат мнението. Утре ще искат да решават кога и как да го кърмите, да го къпете, приспивате..... Вие с бащата сте тези, които взимат решенията за вашето дете.

Лелеее... Чак пък терор. Хората в едно семейство обсъждат всичко и да, съветват се с тях и за кърмене, и за спане, и за цвета на пердетата даже... Вие не правите ли неща, които хората вкъщи искат?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 981
И според мен Христо е много по-хубаво от Християн.

# 67
  • Мнения: 2 074
Надя, вие сте родителя, какво значи "всички в къщи искат"......Това не го разбирам. Да не говорим колко е грозно да се " тероризира" една бременна като си налагат мнението. Утре ще искат да решават кога и как да го кърмите, да го къпете, приспивате..... Вие с бащата сте тези, които взимат решенията за вашето дете.

+100!

# 68
  • Мнения: 2 379
Esmee, възпитана съм да съм силна, самостоятелна,  мислеща, принципна,  да знам какво искам  и защо го искам.  Едно е да се обсъжда,  да се съветва,  да се коментира.  Едно е да споделиш, да дадеш съвет и мнение , друго е да налагаш и изискваш! Да си благодарен  на родителите си не значи да си им длъжен за всичко. Жена, която  носи дете и има да мисли за толкова  много неща, ,последното от което има нужда е  някой нацупен уж зрял възрастен да се налага и да прави фасони.( искрено се надявам да не я притискат и за други неща и да кара спокойна бременност)
Друг е въпросът, че една жена вече омъжена,  създава ново семейство( съпруг,  деца) и трябвя да мисли за тях. ( дори и да са под покрива  на родителите си.....) Да почиташ родителите си не значи,да ги оставиш да мислят и решават  вместо теб. А да си родител  не значи  да не зачиташ мнението  на детето си, защото  си му дал живот и трябва да ти е длъжно за всичко.
И не, не обсъждам всичко  с всички.  Има неща, които се обсъждат  между съпрузи , други  с родителите.
Едно е да направя  бъркани яйца, защото  някой иска, друго е да дам име на детето си и то не това, което искам, защото  някой  така е решил .

# 69
  • SF
  • Мнения: 21 505
Супер, Христа! Не съм изчела темата от-до и съм пропуснала, че родителите на майката й се налагат, изискват и я карат да им е длъжна. Ти използва думата "терор" и аз реших, че това е някаква твоя интерпретация и изразих съмнения за думата.
Аз прочетох, че тя иска да кръсти детето на бага си. Че тя го иска, а не че някой друг.
Всъщност в темата жената не е поставила на обсъждане семейните й отношения, а ни пита за мнение за името Христо.
Да се върнем към обсъждане на името Христо, а ти пусни отделна тема, в която да ни разкажеш за себе си и твоите начини на  общуване в семейството ти.

# 70
  • Мнения: 2 379
Esmee, когато  задаваш въпрос  обикновено  следва отговор.  Та дадох и на твоя въпрос  за " семейните отношения" отговор.  А съм отговорила  и на въпроса на Надя ясно какво ми е мнението за името. Форумът  предполага  комуникацията,  не е анкета.....
ПП Авторката  пише  " всички", това може да предполага свекър  и свекърва, че и други от родата. Да, именно тя иска  да е на нейния баща....стига с жокерите. То четенето трябва  да е с разбиране, кога се  получава, кога не. Добре че са просто мнения на непознати  хора....

# 71
  • Мнения: 5
Супер, Христа! Не съм изчела темата от-до и съм пропуснала, че родителите на майката й се налагат, изискват и я карат да им е длъжна. Ти използва думата "терор" и аз реших, че това е някаква твоя интерпретация и изразих съмнения за думата.
Аз прочетох, че тя иска да кръсти детето на бага си. Че тя го иска, а не че някой друг.
Всъщност в темата жената не е поставила на обсъждане семейните й отношения, а ни пита за мнение за името Христо.
Да се върнем към обсъждане на името Христо, а ти пусни отделна тема, в която да ни разкажеш за себе си и твоите начини на  общуване в семейството ти.
Esmee, възпитана съм да съм силна, самостоятелна,  мислеща, принципна,  да знам какво искам  и защо го искам.  Едно е да се обсъжда,  да се съветва,  да се коментира.  Едно е да споделиш, да дадеш съвет и мнение , друго е да налагаш и изискваш! Да си благодарен  на родителите си не значи да си им длъжен за всичко. Жена, която  носи дете и има да мисли за толкова  много неща, ,последното от което има нужда е  някой нацупен уж зрял възрастен да се налага и да прави фасони.( искрено се надявам да не я притискат и за други неща и да кара спокойна бременност)
Друг е въпросът, че една жена вече омъжена,  създава ново семейство( съпруг,  деца) и трябвя да мисли за тях. ( дори и да са под покрива  на родителите си.....) Да почиташ родителите си не значи,да ги оставиш да мислят и решават  вместо теб. А да си родител  не значи  да не зачиташ мнението  на детето си, защото  си му дал живот и трябва да ти е длъжно за всичко.
И не, не обсъждам всичко  с всички.  Има неща, които се обсъждат  между съпрузи , други  с родителите.
Едно е да направя  бъркани яйца, защото  някой иска, друго е да дам име на детето си и то не това, което искам, защото  някой  така е решил .



Никаде несъм написала че го изискват от мен или си налагат мнението моля прочетете внимателно те го казаха с мисълта че Христо е име от едно време а Християн съвременно никои от семейството ми не се бърка в моите решения и не ми се налага.
Вие ме изкарахте че несъм здраво мислеща едва ли не попитах за конкретно име а не как дасе казва детето ми харесвам името Христо но повечето ми казват че е старомодно и така се раздвоих това е

# 72
  • SF
  • Мнения: 21 505
Добре, добре... Разбрала си нещо, което аз не съм. Не знам на какво казваш "четене с разбиране". Надявам се, че не е да разбираме нещо, което не е написано, а да разбираме това, което е написано. Доукрасяването и предположенията не са в дефиницията на "четене с разбиране", но аз ти предлагам да млъкнем по темата и всяка да си продължи да чете и да разбира това, което може и иска.

Надя Христова, писала си, докато отговарях на предния пост. Сигурна съм, че никъде не си писала за налагане и родителски контрол, кърмене и пържени яйца. Някой е чел с различно разбиране. Спокойно!

# 73
  • SF
  • Мнения: 21 505
Можеш да помолиш модератор да я заключи.

Името е хубаво. Искаш да го кръстиш на баща си, а за късмет, той има хубаво име. Дори не се налага да го видоизменяш и осъвременяваш.

# 74
  • Мнения: 5 603
Тук наистина стана нещо като манджа с грозде и развален телефон.
Надя, бих се радвала да разбера как ще се казва бебчето, но явно няма. Спокойна бременност и леко раждане! Simple Smile И дечко много да те радва, независимо дали е Христо или Християн! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт