Балкони

  • 4 091
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Доколкото знам миенете на балкони е разрешено само когато вали дъжд.
Да, така е!

# 16
  • Мнения: 3 537
Нашият е 50 квадрата и много трудно се мие.Само с маркуч! #2gunfire




Доколкото знам миенете на балкони е разрешено само когато вали дъжд.
Да, така е!
А през  лятото,когато не вали често? newsm78

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Нашият е 50 квадрата и много трудно се мие.Само с маркуч! #2gunfire

А през  лятото,когато не вали често? newsm78
[/quote]
Олеле, ами трябва май ти да направиш дъжда........ newsm78

# 18
  • Мнения: 3 537
Нашият е 50 квадрата и много трудно се мие.Само с маркуч! #2gunfire

А през  лятото,когато не вали често? newsm78
Олеле, ами трябва май ти да направиш дъжда........ newsm78
[/quote]


А ,аз нямам проблеми с миенето,защото водата се стича директно в улука.Даже килимите си постилам на терасата и ги пера през лятото.Въпросът ми е към тези,на които е забранено миенето,освен при дъжд. Rolling Eyes

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.....................

А ,аз нямам проблеми с миенето,защото водата се стича директно в улука.Даже килимите си постилам на терасата и ги пера през лятото.Въпросът ми е към тези,на които е забранено миенето,освен при дъжд. Rolling Eyes
Ами......не ги мием......само забърсвам с мокър парцал след прахосмученето........

# 20
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Аз ги мия по всяко време! При нас няма такива правила за миене и дано скоро не въведат, че ми е най-хубаво да люркам кофи с вода на терасите! Иначе стълбището го мия с гъба моп!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 816
Според мен е редно балконите да се мият така ,както си миеш пода вкъщи. Crossing ArmsИмах доскоро една съседка над мен,която всяка събота си миеше и двете тераси.Не се съобразяваше изобщо дали от долу играят деца,минават хора,а пък да не говорим,че след нейното миене прозорците ми ставаха на г.з. #Cussing outИ един ден ми писна,разрових се в Интернет и принтирах наредба на общината,в която се забранява миенето на балкони и коли с питейна вода.Закачих го на таблото на входа и от тогава не съм имала проблем. Wink

# 22
  • Мнения: 1 233
Ох това ми е болната тема. Първо мета, после бърша с препарат. Но не може да се почисти хубаво така.

# 23
  • Мнения: 525
Ние сме на втори етаж, а точно под нас има заведение чийто стълби са точно под моята тераса. Ужасно е защото не винаги мога да си измия балкона. Лятото висят до сутринта на сладки и досадни приказки, а все пак когато излезеш да си простреш дрехите тази прах от балкона влиза вътре. По принцип ги дебна когато няма хора вечерно време да измия, а когато вали дъжд не пропускам тази възможност.    newsm78

# 24
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Първо минавам или с метлата, или с прахосмукачката и после с гъбата и препарат ги почиствам.

# 25
  • Мнения: 8 917
Не знаех, че е позволено само при дъжд Rolling Eyes Преди , като не ни беше усвоен балкона го миех късно вечер.

# 26
  • Мнения: 1 065
И мен тази тема много ме вълнува.Ако го почиствам ,както чистя в къщи все си мисля ,че не е достатъчно чисто.Ние сме на последен етаж и над нас няма никакво покривче,но на мен така ми харесва.Не пропускам по няколко пъти на ден  да поседя на открито(Преди да се пристрастя към БГ Мама редовно си пиех кафето на балкона ,но сега съм пред компютъра.)Мия го с поливане на вода от кофата и измитане с метлата,но всеки път проверявам ,защото съседката под нас пере по една редичка дрехи ,които и стоят от вън докато изнесе да простира следващите .Общо взето голямо дебнене пада ,но се справям.Обичам да ми е чисто и мъжът ми се шегува ,че хабя повече вода за миене на терсата,отколкото хаби перлнята за пране.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 035
Измитам ги, а после с моп. Когато вали дъжд и имам желание да се намокря  Laughing лисвам кофи вода.
Имаме съседи, които си мият балконите денем или по всяко друго време, без да се съобразяват дали има простряно пране или не. Да не говорим и че се чува кой си и мие балкона.  Twisted Evil Това за мен е висша форма на несъобразителност, да не кажа нещо по-грубо. Close
Често прането не се вижда, поне моето е на сушилка вътре в балкона, но това не пречи да не ми го окепазят.
Според мен е редно балконите да се мият така ,както си миеш пода вкъщи. Crossing ArmsИмах ..........И един ден ми писна,разрових се в Интернет и принтирах наредба на общината,в която се забранява миенето на балкони и коли с питейна вода.Закачих го на таблото на входа и от тогава не съм имала проблем. Wink
Искам я таз наредба и аз!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 035
http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=71 или
НАРЕДБА
ЗА ПОДДЪРЖАНЕ И ОПАЗВАНЕ НА ЧИСТОТАТА И  УПРАВЛЕНИЕ НА ОТПАДЪЦИТЕ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА
Приета с Решение № 137 по Протокол № 73 от 09.03.2006 г. на Столичния общински съвет
.....
ГЛАВА ШЕСТА
ЗАБРАНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
1. изхвърлянето на  всякакъв вид отпадъци на местата за обществено ползване;
2. изхвърлянето и натрупването на отпадъци от селскостопанска дейност, оборска тор и трупове на животни и птици в съдовете за битови отпадъци и на местата за обществено ползване, а също и край пътища, пътеки, граници между имоти, кариери, речни корита и дерета и всички комуникации, свързващи отделните имоти;
3. замърсяването на местата за обществено ползване с животински фекалии. След дефекация собственикът на животното е длъжен да почисти замърсеното място;
4. приютяването на бездомни кучета и котки във входовете и прилежащите територии на сградите;
5. транспортирането на строителни материали, земни маси,  селскостопанска продукция, вторични суровини и други в транспортни средства с неуплътнени каросерии и без предпазни мрежи или чергила;
6. струпването на обработен  сняг с луга и/или пясъчно-солни смески в непосредствена близост до стволовете на дърветата;
7. извършването на смяна на отработени моторни масла на места, които не са оборудвани за тази цел;
8. изхвърлянето на отработени моторни масла, отпадъчни нефтопродукти и на употребявани мазнини с хранителен произход в повърхностните води,  в канализационната система и на места за обществено ползване, както и директно върху почвата;
9. промяна на дъждовната канализация и включването в нея на битови отпадъчни води;
10. изхвърлянето на отпадъци и заустването на отпадъчни води в речните корита и дерета;
11. изхвърлянето на отпадъчни води  от изгребни и септични ями извън определените за това места;
12. излизането на транспортните средства на уличните платна с непочистена  от кал ходова част;
13. миенето, гресирането и ремонтирането на моторни превозни средства на улиците, тротоарите, паркингите, площадите, зелените площи, междублоковите пространства, местата за отдих и край поречия и водоеми;
14. тупането и изтърсването, изхвърлянето на  отпадъци  и изливането на вода от балкони и прозорци;
15. заемането на тротоарите и уличните платна с амбалаж и/или стоки,  извън необходимото технологично време за извършване на товаро-разтоварните работи;
и т.н и т.н до номер 41

Thinking
Доста забрани, ама кой да ги спазва! 

Общи условия

Активация на акаунт