Уртикария по време на карантина..

  • 551
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Моля, помагайте!!! От снощи 6 годишната е отново с уртикария, която този път не се повлиява от Ксизал и Ериус. Личната ми каза само капки да давам и да я сложа на диета. Изпълняваме казаното, но започна и по лицето да се разпространява, а не можем да мръднем от нас, защото сме с Ковид. Споделете домашни лекове или поне облекчение на сърбежа от уртикарията.
П.п: Може и някоя рецепта за диетата, защото съм зациклила.

# 1
  • Мнения: 462
Според мен няма лек,който да облекчи сърбежа.Щом детето спазва диета и е изключен евентуалния причинител на алергията,би трябвало да мине до няколко дни.Все пак следете да не започне да отичат крайниците и лицето.Ако имате възможност,помолете някой да ви купи урбазон инжекция,да си имате за всеки случай.Бързо оздравяване ви желая

# 2
  • Мнения: 4 701
Сигурна ли си , че е уртикария? Имаш ли представа какво я е провокирало?  Възможно ли е да е шарка, че в преходните сезони се среща по често.
 Аз съм с невродермит и мога да кажа за него - при мен сърбежа беше на тласъци през денонощието- вземах хладен душ , мажех се със спирт , че се усеща охлаждане , но на детето му е нежна кожата и не знам дали е ок.
Диетата трябва да е стриктна и поне 10-15 дни , за да се изчисти организма  - ориз , картофи, хляб, солети, най-обикновени бисквити, без консерванти, пържено, оцветители, без млечни( може обезсолено сирене) , без бобови, без подправки. Може препечени филийки без масло с обезсолено сирене и билков чай- шипка, липа   с подсладител, картофки/ ориз на фурна с морковки и чушки  . Ябълки, краставици, моркови, чушки, без цитруси.

Общи условия

Активация на акаунт