МБАЛ Надежда - тема 20

  • 57 791
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 759
Цената е крайна, включва всичко (и прегледите на бебето). В последствие разбрах, че ако искате ортопед трябва да го заявите, но не съм убедена, до колко е важен този преглед веднага след раждането. В родилната зала сте сама с акушерката/лекаря. Идват да ви преглеждат периодично. В съседните стаи има други раждащи майки, които се чуват Simple Smile

# 721
  • Мнения: 629
Единствно има опция за вип самостоятелна стая, след като родите, не съм сигурна колко се заплаша, но според мен е излишно. В нормалните стаи са по 2 родилки и тъкмо ше може да обмените опит.

# 722
  • Мнения: 1 825
Да, моя опит показа че добре че имах дружка в стаята, но има и опция да изтеглиш късата клечка Joy и все пак се радвам че не бях сама.
Вип стаята чух че струва 800лв оня ден в Парадайс. Последващи прегледи за дете мисля че се заплащат освен ако не са вписани в епикризара на детето. Имате право вие на профилактичен преглед.

# 723
  • Мнения: X
Има опция и за ВИП апартамент- с таткото плюс кухня, който обаче моят опит показа че е доста търсен.
Отбелязвам само, че има и безплатни самостоятелни стаи при желание и възможност- аз и на двете си раждания в болницата исках да съм сама в стая и баня, и на двете уважиха молбата ми.

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 47
Има опция и за ВИП апартамент- с таткото плюс кухня, който обаче моят опит показа че е доста търсен.
Отбелязвам само, че има и безплатни самостоятелни стаи при желание и възможност- аз и на двете си раждания в болницата исках да съм сама в стая и баня, и на двете уважиха молбата ми.

Мисля, че и аз бих искала самостоятелна стая или поне двойна, ако са повече жени не бих се чувствала мн комфортно. А кога се заявява желанието за самостоятелна?

# 725
  • Мнения: 1 554
Ако има ще ви настанят, ако са заети, където има място. Може дори и на друг етаж, различен от родилния. Всичко зависи от това колко е натоварено в момента.
Реално самостоятелната стая е само една, в другата се влиза през тройна стая.

# 726
  • Мнения: X
И с двете ми раждания бях в тази, в която се влиза като минеш през тройната- на мен не ми пречи особено, вероятно само на 3те в другата стая не им е приятно да минавам може би.
Заявих ги като влизах да раждам, защото ВИП апартамента не беше свободен до края на престоя ми.

# 727
  • Мнения: 793
Здравейте, искам да попитам някоя от вас минавала ли е скоро през обгаряне на раничка в клиниката? Как протича процедурата? Цитонамазката ми е 2 група, а след биопсия взета при колпоскопия съм CIN 1...въпреки това лекарката ми предлага обгаряна "диатермокоагулация". Предстои ми 2ри опит инвитро, но с това ще се отложат нещата.

# 728
  • Мнения: 1 261
Здравейте,

Знаете ли дали д-р Михова пуска вече татковците на  самите ФМ и къде паркирате около болницата, защото подземният паркинг и местата отстрани са винаги пълни?

# 729
  • Мнения: 2 210
Само един, два пъти ми се е случвало да няма места на паркинга на болницата и паркирах на другия паркинг, който е от дясно преди да слезнеш за паркинга на болницата, до колкото знам той е служебен, но аз помолих охраната да спра там и му платих.

Здравейте,

Знаете ли дали д-р Михова пуска вече татковците на  самите ФМ и къде паркирате около болницата, защото подземният паркинг и местата отстрани са винаги пълни?

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 47
Здравейте момичета 💓

В събота 36+0 г.с. бях на преглед, шийката е добре 34mm, околоплодните води също са в норма. Бебка е станала 2800 грама. 🧸Контракции имам мн рядко и според АГ няма индикации бебка да не си дочака термина 14.05 или поне да е в началото на май. Надявам се да е така! 🍀

Утре съм на консултация с кардиолог и ако са ок нещата, ще си раждам нормално. Тук обаче не съм сигурна дали искам да съм с епидурална упойка или без, не знам как да взема решение… също така ако при постъпване, кажа че искам без успойка, но не издържам на болките, може ли да ми сложат? Ще се радвам ако споделите опит и мнение. ☺

# 731
  • Мнения: 286
Здравейте момичета 💓

В събота 36+0 г.с. бях на преглед, шийката е добре 34mm, околоплодните води също са в норма. Бебка е станала 2800 грама. 🧸Контракции имам мн рядко и според АГ няма индикации бебка да не си дочака термина 14.05 или поне да е в началото на май. Надявам се да е така! 🍀

Утре съм на консултация с кардиолог и ако са ок нещата, ще си раждам нормално. Тук обаче не съм сигурна дали искам да съм с епидурална упойка или без, не знам как да взема решение… също така ако при постъпване, кажа че искам без успойка, но не издържам на болките, може ли да ми сложат? Ще се радвам ако споделите опит и мнение. ☺

Dacyika, аз в начлото наа март раждах с епидурална. Мога и 10 деца да родя така. Може да промениш мненивто си, ако много те боли, но знай, че епидуралната я слагат до определени см разкритие. Аз отидох с почти 5 см, и беба мн ниско слязла вече и докато оправим документи и ме качат горе в родилна зала, преобличания, клизма и т.н, ми я биха. Забележка - на някой мами им слиза по-бавно кърмата след епидурална. Успех, и само спокойно, слушай си акушерката по време на раждането.

# 732
  • Мнения: 2 000
Също така при започнали вече болезнени контракции е много по трудно поставянето на катетъра за упойката. Ако питате мен, искате упойка Joy
Но все пак като съвет мога да дам, да не казвате, че искате без упойка и да ви поставят катетъра още при приемането, а сама доза упойка вече да решите дали я искате като стане "напечено" положението. И тук вече трябва да се има предвид, че я слагат до определено разкритие, след това няма как.
Посъветвайте се с екипа на място.

# 733
  • Мнения: 629
Аз също съм за епидурална, въпреки че и с нея по време на напъните умирах от болка. На мен ми сложиха също на 5 см, после ми слагаха още, защото бебето беше високо и чакахме да слезе.Като стане време за напъните болката си се усеща, тъй че няма смисъл да търпите и часовете преди това.

# 734
  • Мнения: 70
Здравейте,
И аз да попитам дали вече пускат татковците на ФМ при Д-р Михова?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт