моля ви спешно за съвет

  • 1 147
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 33
Да не би през денят да играе на някакви видео игри.Моят син играеше на "контра" и нощем буйстваше и се биеше.Скрих ги и всичко се успокои.Може да са детски по телевизията.Позамисли се какво прави през деня.Успех.

# 16
  • Мнения: 22 908
И моят син имаше такива моменти като по-малък.Будеше се с писък и започваше истеричен рев.Не искаше никой да му говори или да го пипа.Плачеше така по 40-мин,до час.После отведнъж притихваше и заспиваше.Видях,че е по-добре да не го будя и да му говоря тихо и спокойно,без да го пипам.Премиха бързо.Четох,че е нормално за някои деца и обикновено е свързано с някакво преживяване,което притеснява детето,докато не го осмисли или преживее.Може да минат 6м,докато детето преживее случката,която е провокирала кошмарите.Какво трябва да правим.Винаги да отидем при детето ,когато сънува кошмари,но да не го будим.Да го наблюдаваме,да му говорим леко и нежно,и да го галим.Не се препоръчва да лягаме при него или да го носим в няшето легло,за да не свързва кошмара с креватчето си.Ако детето е много превъзбудено и виждаме,че много изживява,може да се опитаме да го събудим.Да обезопасим къщата в случай ,че детето буйства.Да не затваряме детето в кошара или креватче ,нека спи в легло,за да може да не се плаши,че е затворено и безпомощно.Да не казваме на детето,че кошмара в сънищата не съществуват,а да му обясним какво са сънищата ,и че и мама и тати имат такива кошмари.Добре е да говорим с децата за кошмарите,макар че рядко ги помнятАко случаите са сериозни и продължителни е добре да се косултираме  с лекар.Надявам се да мине бързо.

# 17
  • Мнения: 1 001
На същия огън се печем и ние, даже съм се жалвал тук

Edit: научил съм се да разпознавам нощен страх от нощен кошмар и съответно кога и как да реагирам ... да казвам ли, че снощи имахме и от двете ...

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 16:48 от klisurov

# 18
  • Мнения: 491
И аз съм чела, че е нормално за по-емоционалните деца. Особено при по-интензивно ежедневие, с повече впечатления от деня. Но и аз бих споделила поне с педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт