Решихме да се приберем в България

  • 5 326
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Вечерница, случва се навсякъде, но само в БГ не се обръща внимание на деца с проблеми -

....Петя, не целя да се заяждам, но това умозаключение от къде е извадено?

Лени, и аз не искам да се заяждам, знам, че си работила в тази сфера, но една птичка пролет не прави, ама това показва действителността - момчето-убиец е било малтретирано, за него не са били системно полагани грижи, къде са били тогава социалните питам аз? агресивно било - ами да, такова ще бъде, то друго не е видяло
или къде бяха в случая с онези дечица, пребити от майка им, когато ги е пребила още първия път, как са реагирали
ето ти началото, след десетина години тези дечица също на свой ред ще убият някого и няма излизане от спиралата
моето дете е на 10год и сравнявам децата тук и приятелчетата му в БГ - не ги оставяхме сами, защото щяха да се избият, правете си сами изводите, аз моите си ги направих
БГ преди 17год беше на едно ниво по отношение на морала, сега ни трябват поне 100год да се върнем на това ниво
аз лично съм песимист

# 91
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
hesitant, вярно е, че западното общество измисля предавания, като Биг Брадър и прочие, но защо българското не се защитава и не допуска да бъде заливано с помия? И да ти кажа холандският вариант няма нищо общо с българския. Аз погледах 5 минути от нашият вариант и ми се доплака що за хора забавляват българинът. Като почнеш от облеклото и стигнеш до отварянето на устите им. Тук БигБ се гледа от една прислойка, която наричаме асоциални. В БЪлгария се гледа масово и от интелектуалци. Ето там е разликата.

Дейността на социлните служби е на много високо ниво и при всеки случай на малтретиране, жестокост и т.н. веднага се намесват. Има и случаи, когато е твърде късно, но след това е такъв скандал, че се чудят какво да правят.

Иначе по темата. Пожелавам успех на авторката на темата. Ако си свикнал на един начин на живот, ще ти трябва време, за да свикнеш отново на другият / по- проблематичният/. Но не е невъзможно. Понеже съм в сферата на образованието, винаги с гордост съм казвала как е в България. След публикуваните статии за това какво става в БГ училищата: нищо не казвам. Оплаквах се от тукашните училища, но те са направо цвете. Всеки един проблематичен ученик се взима под внимание.

# 92
  • Мнения: X
Българското общество не се защитава, защото няма опит. Свикнало е държавата и медиите да се грижат за морала. Само, че и в нашата държава и медии моралът вече е друг -"money makes the world go round".
Обществото ни е още малко дете, което подхожда с любопитство към новия и променящ се около него свят. То още няма механизми за защита, приема открито всичко ново и с много падане и ставане ще направи своите грешки и изводи. За да стане активно гражданско общество с позиция трябва време.

# 93
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Късмет!  Peace

# 94
  • Мнения: 707
Bravo,Rumba,ne si sama. I az sled 6 godini  ( a muja mi -8 ) re6ihme da se vru6tame v Bg. Toi zapo4va biznes, az sum bremenna, imame ve4e jili6te  i t.n. Dano da dadem primer na pove4e hora. V 4ujbina e hubavo,no ne i zavinagi.

# 95
  • Мнения: 964
И ние обмисляхме идеята да се върнем да живеем в България.Даже си отидох с децата на разузнаване за 6 месеца.Резултата:
Върнахме се на 4 месец желанието ми да се върна "У дома" се изпари за винаги,незнайно защо за мен "У дома" е вече тук(САЩ)-може би защото тук наистина можем да имаме дом и да живеем спокойно и щастливо,въпреки напрегнатото ежедневие.
Късмет на всички който са решили да се върнат!

Общи условия

Активация на акаунт