Бойлер за апартамент с ТЕЦ

  • 569
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Препоръчайте ми бойлер за нов апартамент с ТЕЦ. И сега сме в същия квартал и нямаме бойлер, реално не е имало профилактика от 2-3г., може и повече. Като имаше, за една седмица жената си топлеше вода, а аз стисках зъби и така. Мислех да не слагам и в новия апартамент, но строителя е изкарал инсталация и си викам, хайде да сме като бели хора, но ще се ползва супер рядко. Колко литра да взема? 10-30л? Важното е да може да тече 10мин вода 35С.
За дългия период, в който не се ползва, мокър ли стои или се източва? Как се прави по принцип и ще издържи ли повече години след като ще се ползва толккова рядко?

# 1
  • София
  • Мнения: 23 165
ние сложихме 30литров.
достатъчен е човек да се изкъпе нормално, не съм засичала време.
загрява много бързо, за около 10-15 минути може да го ползва следващия желаещ за баня.
стои си пълен когато не го ползваме, за дълго време не знам дали иска особени грижи, ние го имаме от една година.

# 2
  • Мнения: 6 150
Имахме бойлер, който сме ползвали точно 2 пъти. Изкара 10-тина години да си виси така, но вече нямам спомен дали го източвахме. Накрая започна да издава странни звуци ей така от нищото, беше ръждясал, издут ... и замина за скрап. Повече не бих си задръствала банята с такива паметници. От 7-8 години нямаме и не се е налагало, но ако ... най-много да сложим някой нискобюджетен.

# 3
  • Мнения: 12 770
Ние ползваме проточен. По-мизерно е откъм температура, но не трябва никакво време  за нагряване и може да се къпе човек неограничено дълго. Ползваме го от много отдавна,  не изисква никакви  грижи.

# 4
  • Мнения: 6 893
Преди доста години ми се наложи да сменям бойлер в къщата. Тогава ми бяха препоръчали един, но не помня марката, май беше български. Посъветваха ме да гледам качеството на казана, да е добра и здрава ламарина, а не някоя тънка, каквито тогава бяха повечето бойлери. Доволна съм. Не живеем там и го източваме, когато не се ползва. Като съвет бих дала  парата от душа да не бие в него.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 7 794
При нас често се налага ползването на бойлера Sad 80 л., хоризонтален на Теси. Не го източваме, само го изключваме от контакта. Стои в бойна готовност, че нашата Топлофикация е леле-мале.

Общи условия

Активация на акаунт