Кога и как махнате нощното пиене на мляко?

  • 1 578
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 679
Сам се отказа от нощното хранене,от сутрешното в 6.00ч и сега и от млякото преди сън Sad
На мен ми се искаше по- дълго да го пие,но....
Сега наваксвам с млечни хитринки през деня Mr. Green
Съвет за спиране на нощното хранене незнам какъв да ти дам- може би с по-обилна вечеря както са казали другите,но не непосредствено преди сън

# 31
  • Мнения: 5 103
Сама се отказа Peace

# 32
  • Мнения: 2 936
в началото на 2-ия месец започнах да и го заменям с вода,защото имаше ужасни колики...за около седмица се отказа да се буди.
да наистина е нужно и търпение,но е време да го откаже....въпроса е че не е толкова гладна,колкото това и е станало навик за заспиване и когато се пробуди нощем търси шишето с мляко  Hug

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 561
Когато беше на месец и половина- започнах постепенно да намалям количеството и за около 2 седмици спря да се буди !

# 34
  • Мнения: 1 264
В момента се мъчим да махнем яденето в 3ч. Давам чайче вместо мляко. Ако успеем, ще се заемем с храненето в 12ч вечерта.

# 35
  • Мнения: 27 524
Няма аз да го махам, когато той реши. На 14 месеца и още пие. Племенникът ми пиеше до 6-годишен  Laughing

# 36
  • Мнения: 1 101
Все още се храни през нощта. Нямам никакво намерение да го отказвам, когато сам реши  Peace

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 537
До преди месец пиеше мляко вечер, аз се стараех да и пробутам вместо 3 шишета вода - 1 шише мляко и 2 вода. Изведнъж тя сама отказа, първо млякото, а сега забелязвам, че от седмица и водата нощем! Peace

# 38
  • Мнения: 355
Аз мисля ,че децата си знаят от какво имат нужда и затова не съм й махала нощното хранене. Опитах естествено да заменя млякото през нощта с вода, но тя се будеше и плачеше, а като си изпие млякото се успокоява и си заспива кротко. И до сега е така. Дори от няколко дни ми отказва вечерното мляко. Вчера в 18.00 яде и 21.00 не искаше мляко, а в 24.00 се събуди, дадох й и пак си заспа. Към 5.30 пак се хранихме. Голяма е вече, но само така е спокойна. Защо ми е да я мъча, да я отказвам насила, като явно е гладна. Изпива водата и все е неспокойна, аслед млякото веднага заспива.

Няма да я отказвам. Тя сама ще се откаже някой ден.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Сам го отказа на годинка и половина Peace

# 40
  • Мнения: 391
В началото на седмия месец сама се отказа от нощното хранене .Към този месец вече нямат нужда от нощно хранене ,по-скоро им е приятно мама да им подаде топло мляко в нощта и да ги гушне. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 271
Абе, момичета, не са ли малко големи дечицата за нощно хранене. Имам предвид тези над 6 месеца, за годинка да не говорим.
Моят Гого се отказа сам още в края на втория месец. Ако не иска само, пробвай да му даваш водичка и да го гушкаш. Може да изкараш няколко безсънни нощи, но е за негово добро.

Общи условия

Активация на акаунт