Ужасен рев на 3 годишно дете...

  • 2 278
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Здравейте майчета, синът ми който е на 3 годинки плаче ужасно много, когато баща му или баба му излязат от стаята до тоалетна примерно, реве с часове тръшка се и стига и до гадене чак 😔.
Толкова съм капнала вече, че просто нямам идея защо е това държане.
С мен не е така оставям го на детска градина до обяд и ми казват, че е примерен, слушкал играел, но у дома е ужасно щом види татко си или баба си кара ги да го люлят даже на ръце щом стане време за спане. С мен не иска да спи понеже аз нямам намерение да го люлям и да му пея понеже заради това все още мина месец не иска да спи в градината страх го е... Няма я мама да му пее, чете и учителките следователно ми предложиха това да спи съмичък без ритуалите.
Чудя се да не би за това да е това така голямо реване?

# 1
  • Мнения: 25 623
Е, как така ще оставиш толкова малко дете без вечерните ритуали? Разбира се, че ще плаче.
Ако през деня детето е на градина, кога ще общува с мама, ако не преди лягане – гушкане, четене на приказки и т.н. – както е свикнало досега.

# 2
  • Мнения: 309
Да,знам но мисълта ми е че просто няма ли да се бърка така детето, защото от  детската ми заявиха "Нали знаете, че няма да му пеем и четем тука" и аз за това не му чета лягам до него и единственно се гушкаме, смеем, но баща си и баба си ги кара да го люлят на ръце и на възглавничка на краката им и не ги пуска да излязат от стаята реве истерично и му прилошава чак и ме е страх да му стане нещо.
Та именно това е проблема не се държеше така преди период ли е не знам просто и съвсем се обърках как да процедирам.

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 20:42 от svetoslava.90

# 3
  • Мнения: 25 623
Много ясно, че в градината няма кой да му пее и чете специално на него за заспиване. За тази цел детето си има родители.
Или няма?

# 4
  • Мнения: 309
Много ясно, че в градината няма кой да му пее и чете специално на него за заспиване. За тази цел детето си има родители.
Или няма?
За така подхождате с нападка?
Попитах за съвет детето се обърква така и е стрес за него в детската на обяд е повече от ясно, че мен няма да ме вкарат да му чета и гушкам и именно и у дома ако продължа с ритуалите ще му е по трудно на него да успее да заспи там.Просто ми казаха, да го науча да спи така и у дома, за да успее и там да е спокоен щом стане време за сън.

# 5
  • Мнения: 25 623
Ами не, погрешен съвет са ти дали.
Понеже в градината никой не го гушка, дай и вкъщи да не го гушкате, така ли?
Гледай си детето както трябва и както се полага на грижовна и любяща майка, а учителките в градината да си гледат тяхната работа. Всички деца в първа група си имат някакви навици, изградени вкъщи, както и специфични ритуали за успокояване и приспиване. Трудно е за учителите, докато ги отучат, но затова им плащат.
Ако има възможност детето да спи следобеден сън вкъщи, няма смисъл да го мъчите да спи в градината.

# 6
  • Мнения: 2 488
Детето е в процес на адаптация в градината, към новата среда. В такъв момент средата в къщи не бива да се променя. Когато тръгва детето на ДГ, повече от всякога има нужда да бъде гушкано, целувано и т.н.   Трябва да чувства, че мама и тати го да обичат и няма да го изоставят. Така че, гушкайте, люшкайте, приспивайте...всичко, каквото сте правили досега. Детето ще се почувства сигурност, ще се успокои и плачът ще престане. А като е спокойна, в ДГ ще се научи да заспива сама. Период е, ще отмине,но за да отмине трябва да чувства, че любовта на мама не е застрашена.

# 7
  • Мнения: 309
Детето е в процес на адаптация в градината, към новата среда. В такъв момент средата в къщи не бива да се променя. Когато тръгва детето на ДГ, повече от всякога има нужда да бъде гушкано, целувано и т.н.   Трябва да чувства, че мама и тати го да обичат и няма да го изоставят. Така че, гушкайте, люшкайте, приспивайте...всичко, каквото сте правили досега. Детето ще се почувства сигурност, ще се успокои и плачът ще престане. А като е спокойна, в ДГ ще се научи да заспива сама. Период е, ще отмине,но за да отмине трябва да чувства, че любовта на мама не е застрашена.
Благодаря Ви 😊

# 8
  • Мнения: 46 518
Моето м/у 2 и 3 г. ревеше за баща си всяка сутрин като тръгне за работа. По същия начин, до истерия. За мен въобще не му пукаше, ако тръгна навън Simple Smile по това време не беше още на градина, така че нямаше връзка. После на 3 г. тръгна и още от 1 ден се адаптира, там не ревеше нито за мен, нито за баща си. Но като съм ходила да я взимам  се е случвало да тръгне да се връща като види, че съм аз Laughing
Период, минава.

Дъщеря ми мразеше всякакви ритуали за заспиване, малко като във вица - Мамо, разбирам, че ти се пее, но аз искам вече да спя. Води се по детето. Каквото е в градината си е за там. Вкъщи правете, каквото ви харесва. Ако заспива по-спокойно с баща си, той да приспива.
При рев, ако успокояването не работи, опитвай други тактики, отвличане на вниманието, игнориране и т.н., при всяко дете решението е различно.

# 9
  • Мнения: 2 488
И двете ми деца съм ги приспивала като малки - гушкане, приказки, пеене. И за миг дори не съм си помисляла да спирам. В градината си заспиваха сами без проблем. Децата се научават, че там има други правила. Малкият е вече на 8г и продължаваме вечер да се гушкаме в леглото. И ще го правя, докато има нужда от това. С времето сам ще спре да ме търси.

# 10
  • Мнения: 2 352
Децата са много умни и усещат разликата. Много добре знаят къде ще им мине номера и къде не. В градината/ яслата се държат по различен начин. Дори да заспива сам в стаята е напълно възможно да плаче ида му е трудно да заспи на градината, защото обстановката и мястото е различно.
На моето дете не пея песнички, понякога чета книжка ако има желание. Най- често се гушкаме малко в леглото и после си отива в нейното легло. Обаче на градината първите дни е плакала и не е искала да спи. След това е свикнала. Но от тогава иска да спи при мен, явно така компенсира липсата ми през деня. Гушкам си я и ще чакам периода да отмине.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 865
На 2г1м е дъщеря ми, винаги заспива с много гушкане и приказки. През деня реве за баща си, но никога не спи с него. Не бих я оставила да спи сама, само защото на учителките така им харесва. Детето, ще свикне да спи само в градината. Но децата имат нужда от мама и тате. Много съм против отучването на децата на сила. В яслата, в която ще ходи дъщеря ми приемат деца с всякакви навици. Има деца на по 4г, които ходят с бибки на градина. Не е полезно, но смятат, че е по травмиращо отказване на сила. Когато детето е готово, ще се откаже само. Та, продължавайте да го приспивате с песни, приказки и гушкане.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 992
Вкъщи си е вкъщи, търси нежност и любов. Достатъчно стресово е за него, че ходи на градина, не му променяйте генерално средата.

# 13
  • Мнения: 1 355
Ако в градината не се тръшка, когато е времето за сън и просто не спи, не виждам какъв е проблемът. Аз си спомням как никога не спях в детската градина с изключение на 2-3 пъти годишно сигурно, и само зяпах тавана, събирах си слюнка в устата и си правех слюнчени топчето по някой косъм от косата, та да си правя огърлица, или се завивах през глава и си представях, че съм в пещера. И умирах от тъпотия, но никога не ми се спеше. Не го разбирам това със спането на всяка цена в градините, в чужбина май, ако не им се спи, изобщо не ги насилват да лягат. Та така, правете каквото е приятно на детето.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4
Със сина ми Пепи имах същия проблем, за това го успокоявах с топло мляко и приказки за лека нощ.

Общи условия

Активация на акаунт