ТСХ над 10

  • 512
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте,мили дами,пиша ви тук,защото съм много притеснена и не знам какво да мисля…
Преди 9 месеца родих и днес си правех пълна кръвна картина като ми излезе ТСХ 10.6 ужасно съм притеснена докато бях бременна тсх-то ми беше 0.34 никога не съм имала никакви проблеми,утре съм на лекар,но не знам изобщо как ще си легна от притеснение ,моля ви ако някой има подобна ситуация или е имал да ми сподели…
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 11 875
Спокойно! Лягай и спи Simple Smile ... има хора с ТСХ с резултат над 100...аз лично съм била с 18, ще започнеш синтетичен хормон и нещата ще се оправят.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 148
Здравей. Миналата година ми откриха ТСХ 8. Мога да ти кажа че пих лекарства месец и половина и беше паднало на 4 което е в норма. Не се притеснявай. Аз дори не пиех с най малките милиграми и пак. Според мен макар че не съм лекар за 3-4 месеца ще ти е в нормата.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 000
Лягайте, малко тироксин и ще се вкарат нещата в норма. То и 0.34 пак не е било ОК, просто сега е избило в другата посока.
Ако не можете да заспите или се будите, пак не се притеснявайте. Като вкарате нещата в норма, сънят също ще се оправи.
Проверете по-нататък и вит. Д и Б12, че също се разместват от ЩЖ.

# 4
  • Мнения: 33
Много ви благодаря за отговорите! А това означава ли 100% хашимото?

# 5
  • София
  • Мнения: 8 000
Много ви благодаря за отговорите! А това означава ли 100% хашимото?
Не, означава хипофункция. За Хашимото се гледат антителата (ТАТ & МАТ) и ехографски преглед.

Общи условия

Активация на акаунт