Постригване за сгъстяване на косата

  • 2 720
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 863
Е, аз съм си подстригвала и двете деца и силно възмутих всичките си роднини и приятели Mr. Green
 Не  ми се спори, знам само каквото съм видяла с очите си, а то е, че когато заведох първият път дъщеря ми на фризьор буквално имаше дупки по главата от липсваща коса, след трето подстригване изчезнаха и косата й видимо изгпеждаше по-добре. 
Аз пък не виждам смисъл да пазя коса, която на нищо не прилича и по добре в такъв случай детето да е късо подстригано, като й порасне, ако е хубава коса да я пускам, а като не е - пак късо. Винаги ми е  било смешно да видя пършива и рядка коса, обаче на всяка цена дълга, ми то е нужно качество  на косата за тая цел и като го няма- ножицата и това е.
На синът ми включително съм му бръснала главата , за да не се поти толкова много лятото и не знам дали е от бръсненето, но костата му е адски твърда и права.

# 16
  • Мнения: 3 835
Не "окалпазанявай излишно детенцето".

Аз като малка съм била постоянно подстригвана от майка ми, съвсем късо почти нула номер, точно с тази цел. И сега като си гледам детските снимки, направо ужас. smile3511  Сега имам хубава коса, но съм 100% сигурна, че двете неща нямат връзка.

# 17
  • Мнения: 6 461
Няма смисъл да "окалпазаняваш излишно детенцето".  Peace
То е много мъничко още.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 603
Аз моя младеж го бръснах 8 пъти, но не мисля, че това ще допринесе с нещо за сгъстяването на косата, той тейко му си е леко плеши от малък...дано да се промени. Подстригвала съм го защото му бяха много смешни бебешките пухчета, а и се поти много. Но все пак е мъж...

# 19
  • Мнения: 1 809
Ген-а не се променя от подстригване,дори да е 0 номер  Laughing
Подстригвала съм Хриси в началото за да й изравня "перушинката", понеже стърчеше като на малко пате  Laughing
После продължих да я водя на фризьор, защото се поти главно по главата, пък и  не търпи повече от 3 мин. никакви шнолки,ластичета ,дори й е неприятно да я пипам по косата,тъй че засега ще сме с къса коса  Wink

# 20
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
И аз си мисля,че всичко е до гени. Аз самата имам много гъста коса със здрав косъм,толкова гъста,че не мога да бъда с някаква малко по-къса прическа,за това и съм си с дълга коса в последните 15 години. Дори след раждането,след като падаше интензивно,мислех-ето това беше,вече мога да си правя всякакви прически,но не ,възстанови се напълно и пак си е същата като преди. Никога не съм подстригвана 1 или 2 номер,майка ми и баща ми имат гъсти коси-това е.
Валентина няма моята коса,не е гъста,но не е и рядка,не бих си подстригала детето ,за да и се сгъсти косата,ако е хванала ген за гъста коса,той ще се прояви нормално,ако пък не,ще си е такава,каквато е Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 881
Няма смисъл да я подстригваш с цел сгъстяване. На нашата площадката дори има едно обръснато момиченце...... Ако генетичната заложба е за рехава косичка, така ще е...

На моя племенник до 3-4 годинки косата му беше много тъничка и бебешка. Сега е на 7 и ела да видиш колко е гъста, но има на кого да е гъста!!!

# 22
  • Oslo
  • Мнения: 659
Мисля, че няма смисъл да го правиш - ефект няма! Малкият ми син има странната мания да се подстригва сам(няколко кичура до дъно). След всеки такъв опит, а те досега са 4 или 5 не помня - естествено следва постригване 0 номер. Обаче косата му си расте същата и не се сгъстява.

# 23
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми се роди с дълга 5-6 см коса, която започна на четвъртия месец да окапва и и се оформи чудесна плешивинка. Само и единствено по тази причина я подстригахме, за да се изравни косата и да не изглежда грозно. Ако детенцето просто има тънка косичка е съвсем безсмислено да се подстригва. На нашето следващата му подстрижка ще е чак догодина за морето.

# 24
  • Мнения: 3 835
Пак се включвам. Косата расте, откъм корените, а не от крайщата. Това мнение, го прочетох, някъде, някога, като опровержение на тезата, че косата трябва да се подстригва редовно, за да расте. Склонна съм да се съглася с него. А, иначе, имам една приятелка, с невероятна коса, черна, гъста, дълга. Тя ми каза следното: Ако искаш да имаш дълга коса, не ходи на фризьор. Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 4 187
Според мен, гъстотата и здравината на косата няма да се повлияе от подстригването или обръсването на бебешката косичка , ако не е заложено генетично. Учудва ме това , че все още срещам хора, които го правят с тази цел.

Общи условия

Активация на акаунт