Хитринки за всякакъв случай

  • 72 157
  • 363
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 86
Тъй като обичам да плета и ми остават много кълбета от различни прежди, които се заплитат едно в друго, вижте какво направих с тях
Всяка прежда я поставих в отделно пликче и всичките  пликчета ги прибрах в прозрачна чанта с цип, така мога веднага да намеря тази прежда , която ми трябва!
Дано да съм полезна на някоя домакиня!

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 22:08 от mirostanka

# 331
  • Мнения: 1 505
А някои случаино да се е сблъсквал с този проблем,и как го е оправил-бяла дреха с петна от ражда.Моля да ми кажете някои препарат,които да го махне това петно.С белина не става,вече пробвах.

# 332
  • София
  • Мнения: 4 867
Зелената салата не я слагам в миялната именно заради пясъка. А и по заведения съм попадала на такива находки в салатата, че предпочитам лично да огледам всеки лист от двете страни.
Иначе бих наредила листата вертикално, за да се оттича добре водата по време на миенето.

# 333
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Не си изхвърлям старите гъбички за чинии,ами ги оставям в банята и ги използвам,когато я чистя.

За да ми заври водата по-бързо първо я загрявам в каната и после изливам в тенджерата,така за нула време ми е готова на котлона.

Това и аз го правя, даже не съм и мислила, че е хитринка  Blush  ooooh!

# 334
  • Мнения: 2 759
                    Снимката не се вижда  Blush.

# 335
  • София
  • Мнения: 4 867
Това и аз го правя, даже не съм и мислила, че е хитринка  Blush  ooooh!

Да, същото съм си го мислила и аз за много от съветите в тази тема, които за мен са рутина. Както и съм се чудила дали някоя моя "иновация" не е всъщност обичайна практика за другите домакини. Та затова и не знам кое ще е наистина ново, полезно и ценно в темата и предимно чета, по-малко пиша.

# 336
  • Мнения: 2 759
                     По-напред май беше обсъждано, но с една микрофибърна кърпа банята и кухнята светят без усилие  Peace.

# 337
  • Countryside
  • Мнения: 11 635
Това и аз го правя, даже не съм и мислила, че е хитринка  Blush  ooooh!

Да, същото съм си го мислила и аз за много от съветите в тази тема, които за мен са рутина. Както и съм се чудила дали някоя моя "иновация" не е всъщност обичайна практика за другите домакини. Та затова и не знам кое ще е наистина ново, полезно и ценно в темата и предимно чета, по-малко пиша.
И аз повече чета, писала съм 2-3 пъти тук  и то в началото, много ми е интересно, повечето неща, които знам като хитринки са казани, други сега научвам, но наитсина се учудих не съм си мислела, че горните 2 неща да хитринки. Както и да е.

# 338
  • Мнения: 5 768
А някои случаино да се е сблъсквал с този проблем,и как го е оправил-бяла дреха с петна от ражда.Моля да ми кажете някои препарат,които да го махне това петно.С белина не става,вече пробвах.

Пробвай с лимонена кисилина!

# 339
  • Мнения: 1 180
Зелената салатка си я мия на ръка /под микроскоп/, слагам я в една тава, завивам с прозрачно фолио и я прибирам в хладилника - става много свежа и хрупкава!
За зелева салата сморкови - режа доста голямо количество, отделям си за салата, а другото прибирам в добре затворена пластмасова кутия в хладилника /издържа доста дълго време, без да потъмнее/.
Стъклата на душ кабината се почистват с микрофибърна кърпа, дори без препарат - просто си трябва малко по-яко търкане, само с вода.

# 340
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
след всяко ползване на гъбата за миене на чинии я слагам за 1 мин. в микровълновата. така се дезинфекцира  Peace
в началото си мислех, ,че ще се стопи, но като е мокра нищо й няма.

# 341
  • Мнения: 19
Страхотни сте smile3501 Изчетох цялата тема на един дъх и намерих много полезни за мен хитринки. От скоро съм семейна и домакинските задължения са новост за мен. Но ентусиазъм определено не ми липсва. С ваша помощ на доста досадни в кухнятя неща сега не обръщам никакво внимание. За момента не мога да бъда полезна, но се надявам в скоро време и аз да открия нещо с което бих улеснила ежедневието ви.  lovekiss

# 342
  • Мнения: 1 893
след всяко ползване на гъбата за миене на чинии я слагам за 1 мин. в микровълновата. така се дезинфекцира  Peace
в началото си мислех, ,че ще се стопи, но като е мокра нищо й няма.



А майка ми я слага във фризера.

# 343
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

А майка ми я слага във фризера.

много бактерии оцеляват до -50°, а в микровълновата гъбата се сварява. това го гледах по едно предаване, което даваше подобни съвети.  Peace

# 344
  • Мнения: 92
Момичета страхотните сте!От известно време се подвизавам във форума и ви се възхищавам.Включвам се тук там с мнение, но много скромно.Изчетох всичко за хитринките, направо сте върхът. Да оставя и аз нещо от себе си: купувам повече връзки магданоз, копър, джоджен и т.н.Нарязвам ги,без да ги мия. Редя в малки бурканчета от лютеница като започвам със сол/две супени лъжици/ след това подправка, сол, подправка и накрая завършвам със сол.Затварям бурканчето и в хладилника.Когато ми потрябва взимам, колкото е нужно и измивам в цедка със силна струя вода.Така подправите са запазват свежи, като току що откъснати от градината. Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт