кисело мляко да или не

  • 1 419
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 508

Цитат
Голямата ми дъщеря на 2 мес. и половина започна с кисело мляко.Отказа абсолютно всякакво адаптирано мляко,което се продава тук в UK. Е-жива и здрава си е.Когато казах какъв е проблема на health Visitor  започна да ме убеждава, че не трябва да й давам кисело мляко.Да, ама детето седеше гладно.Посъветвах се с педиатърката ни в БГ и тя не можа да се съгласи. Naughty.Напротив-там съм виждала най-голямо разнообразие на адаптета и въобще храни за бебета. Сестра ми е управител на такъв магазин и има над 15 вида млека.За пюретата също.Елате да видите тук в UK се продават само 3-4 вида,толкова и пюрета.

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 18:46 от Дивиана

# 16
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Като казах 4е трудно намерих адаптирано мляко в БГ, имах впредвид за деца над 1 година. Никоя моя позната не дава подобно след годинката-или са на кисело, или на обикновенно прясно мляко.

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Според съвременните педиатри замяната на АМ изцяло от прясно или кисело мляко е желателно да става след годинка. Както Били е казала, кисело и прясно могат да се дават и по-рано, но не като основно хранене. Например лъжичка две прясно мляко в пюрето, кисело мляко за десерт или за пиене след някое хапване.
Моята например прие прясното мляко без проблем, но на киселото, ако не съм сложила захар в него или не е плодово, се мръщи!
Като казах 4е трудно намерих адаптирано мляко в БГ, имах впредвид за деца над 1 година. Никоя моя позната не дава подобно след годинката-или са на кисело, или на обикновенно прясно мляко.
Въпреки, че не давам АМ за след годинка и не живея постоянно в БГ, знам поне две марки млека продавани в Родината ни за деца над годинка  Peace

# 18
  • Мнения: 2 292
много ми е интересно с какво киселото мляко е по неподходящо или тежко от свинското или телешкото месо (има пюрета с такова zа след 4 месеца  #Crazy)
моето мнение по въпроса е , че на с.всем малко бебе не трябва да ми се дава кислео мляко, но като почне да хапва и да опитва от всичко какъв е проблема?
zа мен причините да се иzбягва кислеото мляко на zапад са 2 
1. Няма традиции в консумирането на кислео мляко
2. Кой ще им иzкупи купищата адаптирано мляко при такава конкуренция  newsm78
Другото, което zнам е, че обработката и инстанцирането на храните, zа да станат на прах и съхранението им в кутии представлява химична обработка , вкл. химични материали , които не могат да са 100% беzвредни, каквото и да си говорим, или поне да не обедняват храната, като унищожават доста от свойствата и. Та това ми е мнението zа адаптираните. Въпреки, че попарата я павихме с адапте до 1 г. и кашите са с адапте, моя си хапваше преz деня кисело мляко и нищо му няма (да чукнем на дърво).

# 19
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551

Като казах 4е трудно намерих адаптирано мляко в БГ, имах впредвид за деца над 1 година. Никоя моя позната не дава подобно след годинката-или са на кисело, или на обикновенно прясно мляко.
Въпреки, че не давам АМ за след годинка и не живея постоянно в БГ, знам поне две марки млека продавани в Родината ни за деца над годинка  Peace

Би ли ми ги казала, моля те, защото намерих Нестла Джуниър, което въобще не се разтваряше хубаво във вода. А това, което ми хареса е Селия 3, но го намерих единствено в Търново. А за те4ни ако знаеш- ще е супер!

# 20
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
много ми е интересно с какво киселото мляко е по неподходящо или тежко от свинското или телешкото месо (има пюрета с такова zа след 4 месеца  #Crazy)
моето мнение по въпроса е , че на с.всем малко бебе не трябва да ми се дава кислео мляко, но като почне да хапва и да опитва от всичко какъв е проблема?
zа мен причините да се иzбягва кислеото мляко на zапад са 2 
1. Няма традиции в консумирането на кислео мляко
2. Кой ще им иzкупи купищата адаптирано мляко при такава конкуренция  newsm78
Другото, което zнам е, че обработката и инстанцирането на храните, zа да станат на прах и съхранението им в кутии представлява химична обработка , вкл. химични материали , които не могат да са 100% беzвредни, каквото и да си говорим, или поне да не обедняват храната, като унищожават доста от свойствата и. Та това ми е мнението zа адаптираните. Въпреки, че попарата я павихме с адапте до 1 г. и кашите са с адапте, моя си хапваше преz деня кисело мляко и нищо му няма (да чукнем на дърво).

и аз мисля така. но при вси4ки положения, бих опитала да сменя АМ с разните формулирани млека да ре4ем за 1/3години, Щом детето е на 10 месеца, не мисля 4е би имало проблем. Пак с оглед на възрастта ми се струва нормално и да си пие кисело мляко, ако съвсем не иска друго.

(съЩо и аз бих избягвала Шоколадови, плодови и пр. захаросани продукти. по_добре кисело мляко)

# 21
  • Мнения: 1 909
Аз започнах да давам натурално кисело мляко на сина ми веднага щом се отби - на 8 месеца. Така и не пожела адаптираните млека и никога не е пил такова, а киселото си го ядеше без захар и без никакъв проблем.

Според мен, ако детето няма проблеми с усвояването му - диарии, запеци или други подобни, може да му даваш без да се тревожиш.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Би ли ми ги казала, моля те, защото намерих Нестла Джуниър, което въобще не се разтваряше хубаво във вода. А това, което ми хареса е Селия 3, но го намерих единствено в Търново. А за те4ни ако знаеш- ще е супер!
Течни въобще не се предлагат за сега.
Лятото пробвах Аптамил 3, нямаше проблеми с разтварянето.
Погледни ТУК.
Нестле Джуниър, Аптамил 3, Фризо 3, Милумил 3, Хумана имала също за деца над годинка  Crazy

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Би ли ми ги казала, моля те, защото намерих Нестла Джуниър, което въобще не се разтваряше хубаво във вода. А това, което ми хареса е Селия 3, но го намерих единствено в Търново. А за те4ни ако знаеш- ще е супер!

а3 пол3вам Нестле Джуниьр 3а кашите на малкото....при мен се ра3тваря супер, може да си попаднала на старо....а от сьщата марка има и течно.....ето как и3глежда 

ето и линка  http://www.nestlebaby.ch/de/ct/products/spoonmeals/junior/junior … 9&sprid=506#p

# 24
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Няма проблеми с киселото мляко, но в никакъв случай да не е купешко. Трябва да е натурално домашно приготвено. Така ми каза моя педиатър. Аз квася по 2 галона на седмица със гръцко мляко за закваска.

Общи условия

Активация на акаунт