За АБОРТА!!!

  • 4 530
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 734
Вижте сега. Нещата вече са се случили и то преди доста време. Момичето е направило своя избор каквото и да му е коствало това. Едва ли споделя тук, за да бъде съдена, обвинявана или каквото и да е там. Всички сме наясно, че аборта е лошо нещо, но темата не е за или против(ако не сте разбрали). Ако искате си творете нова тема и там спорете. Тук случая е съвсем конкретен и не се обсъждат нещата по принцит Naughty

# 61
  • Мнения: 755
Аборта за мен е най-ужасното нещо което една жена може да направи.след това идва убийството на собственото дете.Но ако приемем че майките които стигат до там че да убиват деца не са нормални и винаги си страдат от психическо заболяване и това малко или много обяснява нещата се питам как се живэ след един напълно доброволен,осъзнат и желан аборт от жена в нормално психическо здраве.Не ме разбирайте погрешно,не упреквам жените които не желаят дадена бременност.Упреквам тези които хем не я желаят хем позволяват тя да се осъществи,след което я премахат с лекотата с която се премахва черна точка или гнойна пъпка.А става въпрос за тяхното дете,за едно малко бобче,което Няма никаква вина че се е пръкнало на този свят и което е готово да расте и живэ.Извинявайте ако ви се струвам жестока,но още по жесток е предмета на разговора и не виждам никакъв смисъл да бъда по-мека.Аз водя полов живот от 16 годишна и до сега никога не ми се е случило да забременея.Може би защото внимавам,знам как да се предпазя,знам какво е планиране на бременност и т.н.
В крайна сметка сме българки,разполагаме с достатъчно информация-ползваме интернет,най-малкото!Не сме африканки които живеят с рояка мухи в прашна колиба та да не знаем какво да правим с нещастните си полови органчета.
Стискай палци да не сбъркаш , че с тази си философия не те виждам как ще се справиш психически. Много си крайна , в живота крайността води до грешки , а ти нали не ги правиш. Май наистина оспамихме темата, ей това жените вярно сме ...ужас хора понякога . ooooh! Crazy Crazy

Последна редакция: вт, 07 ное 2006, 12:56 от Fortune

# 62
  • Мнения: 168
Доста критики , доста крайности... , но все пак аз пуснах темата и не питах дали сте против или за аборта , но всеки има право на мнение ...Дали е желана или нежелана ... планувана или не планувана...само едно ще ви кажа  , че 100% гаранция НИКОГА НЯМА .Достатъчно просветена съм за да знам как да се пазя , но понякога станалото не те пита дали така искаш, а ти си този които трябва да вземе решението ,и теб ще съдят после...Изказване от сорта "където едно , там и две.."не съм съгласна , защото не знаеш какъв живот живееш  и какво ще ти предложи той..Имах нужда от подкрепа която не намерих никъде и при никой , затова писах тук ,защото дълбоко в себе си вярвам , че на този на които не му се е случило не знае какво е,а този които го е преживял само той знае какво му е....понякога думите не значат нищо, понякога са това от което имаш нужда....

# 63
  • Мнения: 145
все съм си въобразявала, че чувство на отговорност = презерватив, а не аборт.

Да, но презерватив не е равно на 100% сигурност!
Или греша?  newsm78

дори и да е равно само на 99.99 % сигурност, все пак дава някаква. липсата на презерватив пък е равна на 0 %. и изобщо, според мен случаите на нежелана бременност при семейно планиране (ама грамотно) граничат с научната фантастика.

Е те това изказване направо ме разби!
Първо, откъде знаеш че жената не е използвала презерватив? Мъжът й де!И откъде знаеш, че не е именно сред този 0.1%, както например стане при мен!!!!
И второ, какво значи семейно планиране - жената очевадно не го е ПЛАНИРАЛА сега, а например след 2-3 години!

# 64
  • Мнения: 2 427
Аборта за мен е най-ужасното нещо което една жена може да направи.след това идва убийството на собственото дете.Но ако приемем че майките които стигат до там че да убиват деца не са нормални и винаги си страдат от психическо заболяване и това малко или много обяснява нещата се питам как се живэ след един напълно доброволен,осъзнат и желан аборт от жена в нормално психическо здраве.Не ме разбирайте погрешно,не упреквам жените които не желаят дадена бременност.Упреквам тези които хем не я желаят хем позволяват тя да се осъществи,след което я премахат с лекотата с която се премахва черна точка или гнойна пъпка.А става въпрос за тяхното дете,за едно малко бобче,което Няма никаква вина че се е пръкнало на този свят и което е готово да расте и живэ.Извинявайте ако ви се струвам жестока,но още по жесток е предмета на разговора и не виждам никакъв смисъл да бъда по-мека.Аз водя полов живот от 16 годишна и до сега никога не ми се е случило да забременея.Може би защото внимавам,знам как да се предпазя,знам какво е планиране на бременност и т.н.
В крайна сметка сме българки,разполагаме с достатъчно информация-ползваме интернет,най-малкото!Не сме африканки които живеят с рояка мухи в прашна колиба та да не знаем какво да правим с нещастните си полови органчета.
Стискай палци да не сбъркаш , че с тази си философия не те виждам как ще се справиш психически. Много си крайна , в живота крайността води до грешки , а ти нали не ги правиш. Май наистина оспамихме темата, ей това жените вярно сме ...ужас хора понякога . ooooh! Crazy Crazy

Да се греши е човешко,но няма сила на този свят която да ме накара да си убия детето,независимо от трудностите и обстоятелствата.След като е станало-разждам го и го гледам.Досега не съм чула някои да е оправдал убиството на едногодишно дете или бебе на няколко месеца ,щот видиш ли,не му е било времето да се ражда,родителите имали проблеми и не били готови.Да направиш аборт,да наклъцкаш на парчета зародиш,да го остържеш от матката и да го метнеш в коша за мен наистина е нещо ужасно жестоко.Не знам какви хора са тези,които го приемат за някава рутинна процедура!
Тук при нас не се намират лесно гинеколкози които да разпарчалосат зародиш,именно заради хуманния аспект на въпроса.В България хуманноста има съвсем различно измерение,като почнем от в-са с уличните кучета,та стигнем до децата оставени за осиновяване и абортите.Не знам кое ни е направило така коравосърдечни.
Не приемайте думите ми като лична обида,аз самата имам близки които ужасно обичам и на които държа,но така и не можах да ги разбера,нито да оправдая за това че са се подложили на аборт.
Има и много истина в това което казаха и други преди мен-и заради самия татко на бебето не е било честно.Не знам подробности около причините това момиче да избере аборта като решение,но от моя гледна точка колкото и да е лош един баща,не заслужава да бъде така лишен от едно дете ,което желае.

# 65
  • Мнения: 2 427
Дарлин,ти самата какво очакваше пускайки тази тема?Кой е краен-аз или ти?Винаги има начин да се намери подходящо решение на даден проблем.За да стигнеш до тава крайност(защото именно това което си направила е крайност)вероятно си се чувствала достатъчно объркана и безпомощна.Просто за теб самата би било много по-добре да споделиш проблемите си във форума,да търсиш помощ от нас,другите жени,отколкото да предприемеш това действие.Права си с две деца не е като с едно,но със всичко се свиква!
Ще ти кажа и още нещо-тази тема ти я откри защото самата ти не си спокойна и в мир със собственото ти АЗ.И знаеш много добре ,както го знам много добре и аз че се упрекваш за това.Затова и търсиш подкрепа в другите.Но каквото и да ти казват,колкото и да те успокояват знам че едва ли някога ще забравиш този епизод от живота ти.Казвам ти го като човек който знае какво означава да съжаляваш горчиво за грешките които е направил.
И пиша тези постинги не с цел да те нападам и упреквам,а защото използвам повода да кажа нещо което би могло в бъдеще да промени решението на друга жена,която би могла да се намери в същата ситуация ,пред същата дилема.

# 66
  • Мнения: 1 294
Аборта за мен е най-ужасното нещо което една жена може да направи.след това идва убийството на собственото дете.Но ако приемем че майките които стигат до там че да убиват деца не са нормални и винаги си страдат от психическо заболяване и това малко или много обяснява нещата се питам как се живэ след един напълно доброволен,осъзнат и желан аборт от жена в нормално психическо здраве.Не ме разбирайте погрешно,не упреквам жените които не желаят дадена бременност.Упреквам тези които хем не я желаят хем позволяват тя да се осъществи,след което я премахат с лекотата с която се премахва черна точка или гнойна пъпка.А става въпрос за тяхното дете,за едно малко бобче,което Няма никаква вина че се е пръкнало на този свят и което е готово да расте и живэ.Извинявайте ако ви се струвам жестока,но още по жесток е предмета на разговора и не виждам никакъв смисъл да бъда по-мека.Аз водя полов живот от 16 годишна и до сега никога не ми се е случило да забременея.Може би защото внимавам,знам как да се предпазя,знам какво е планиране на бременност и т.н.
В крайна сметка сме българки,разполагаме с достатъчно информация-ползваме интернет,най-малкото!Не сме африканки които живеят с рояка мухи в прашна колиба та да не знаем какво да правим с нещастните си полови органчета.
Стискай палци да не сбъркаш , че с тази си философия не те виждам как ще се справиш психически. Много си крайна , в живота крайността води до грешки , а ти нали не ги правиш. Май наистина оспамихме темата, ей това жените вярно сме ...ужас хора понякога . ooooh! Crazy Crazy

Да се греши е човешко,но няма сила на този свят която да ме накара да си убия детето,независимо от трудностите и обстоятелствата.След като е станало-разждам го и го гледам.Досега не съм чула някои да е оправдал убиството на едногодишно дете или бебе на няколко месеца ,щот видиш ли,не му е било времето да се ражда,родителите имали проблеми и не били готови.Да направиш аборт,да наклъцкаш на парчета зародиш,да го остържеш от матката и да го метнеш в коша за мен наистина е нещо ужасно жестоко.Не знам какви хора са тези,които го приемат за някава рутинна процедура!
Тук при нас не се намират лесно гинеколкози които да разпарчалосат зародиш,именно заради хуманния аспект на въпроса.В България хуманноста има съвсем различно измерение,като почнем от в-са с уличните кучета,та стигнем до децата оставени за осиновяване и абортите.Не знам кое ни е направило така коравосърдечни.
Не приемайте думите ми като лична обида,аз самата имам близки които ужасно обичам и на които държа,но така и не можах да ги разбера,нито да оправдая за това че са се подложили на аборт.
Има и много истина в това което казаха и други преди мен-и заради самия татко на бебето не е било честно.Не знам подробности около причините това момиче да избере аборта като решение,но от моя гледна точка колкото и да е лош един баща,не заслужава да бъде така лишен от едно дете ,което желае.
Подкрепям те напълно!

# 67
  • Мнения: 6 472
Ех, колко лесно се раздават присъди! И аз попадам в категорията на "убийците". Обаче аз одобрение не търся от никой, а за неодобрението не ми дреме Crossing Arms Никой не ми живее живота, никой не ми гледа децата, а пък хора дето ни ги знам ни ги познавам, най- малко имат право да ме съдят.
Не мога да разбера авторката, защо е пуснала въпросната тема и какво точно цели с нея. Ако целиш някой да ти каже да не се притесняваш толкова и че си постъпила правилно - еми няма да ти каже, защото не си. Обаче живота си го живееш ти, не даваш вид на глупав човек и съм сигурна, че си обмислила много добре решението си. Никой не е бил на твое място, никой няма да те разбере и няма смисъл да се допитваш до хорското мнение. Така си преценила и точка по въпроса Wink
Не разбирам и онези, които заемат крайни позиция и с лека ръка могат да нарекат някого "убиец". За съжаление животът ме запозна с доста хора, които в последствие се озоваха в ролята на съдените.

По темата за семейното планиране - много хубаво нещо, обаче който ми каже, че съвременните контрацептиви дават 100% сигурност, значи просто не е на ясно със ситуацията Mr. Green Голямата ми дъщеря е "грешка" на хормоналните таблетки. А аборта ми е следствие на онази нищожна 0.01% вероятност с презерватива. Има една мама във форума, с която имах щастието да си бременеем заедно, та нейното трето дете е "грешка" на спиралата. Нищо на този свят не е 100% сигурно, нито пък е  само черно или само бяло.

# 68
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не знам какво аз бих решила в твоята ситуация, но доста щях да се измъча. Бебе на три месеца, пък нова бременност, пък ново бебе, точно когато другото прожожда, сваля памперс и пр. Напълно те разбирам.
Миналата година имах спонатанен аборт. Бях в една стая с момиче, което имаше дъщеря на две години и направи аборт. И ето ни, двете - аз искам бебе, но не мога да го имам и тя - има бебе, но не го иска. Разбирах я, не бих я укорила за нищо на света.

# 69
  • Мнения: 463
все съм си въобразявала, че чувство на отговорност = презерватив, а не аборт.

Да, но презерватив не е равно на 100% сигурност!
Или греша?  newsm78

дори и да е равно само на 99.99 % сигурност, все пак дава някаква. липсата на презерватив пък е равна на 0 %. и изобщо, според мен случаите на нежелана бременност при семейно планиране (ама грамотно) граничат с научната фантастика.

Е те това изказване направо ме разби!
Първо, откъде знаеш че жената не е използвала презерватив? Мъжът й де!И откъде знаеш, че не е именно сред този 0.1%, както например стане при мен!!!!
И второ, какво значи семейно планиране - жената очевадно не го е ПЛАНИРАЛА сега, а например след 2-3 години!



жената си казва, че е забременяла, щото си мислела, че по време на кърмене не може да забременее. не говори за скъсан презерватив. а какво значи семейно планиране - напиши го в google и ще разбереш.

но това може би е отклонение от темата и тъй като не искам да спамя, много моля всички ви - разберете, аз не съм против абортите по принцип. всеки си решава сам. просто не мога да проумея колко лесно го решавате - не е сега моментът, хоп, и готово - аборт. как го правите това - та това е вашето дете.

# 70
  • Мнения: 819
Приеми моето разбиране като човек,сблъскал се с почти подобно нещо!
Гледай напред и се опитай да не мислиш за всичко,което ти се е случило,ще те боли...

# 71
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Аз напълно те подкрепям, страшно ще ти е трудно със две деца с такава малка разлика.Изобщо да те ни ти пука от хорско мнение и тям подобни.Гледай си детенцето, ще поотрасне, ти ще се възстановиш, ичак тогава правете друго бебе.И мила, 21век сме, взимай някакви предпазни мерки. newsm10

# 72
  • Мнения: 902
Може да си е било Божа работа , може и никога повечЕ да не  родиш , а може още две да имаш даже, колкото и да питаш мила, никой няма да може да ти каже.. Не мисля чЕ е трябвало да махаш бебето,особено като искаш второ..но всеки най добре zнае zа себе си от друга сzтрана и аz не бих родила дете беz да zнам чЕ ще е осигурено .. Но.. не мога да те съдя  а и нямам такова право..  ПОжелавам ти всичко да е наред.

# 73
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
  bouquet
ако знаех наистина колко е ТРУДНО САМА с две деца - щото мъжа работи по 6 дни по 12ч...
и аз щях да махна второто бебе...
разбира се, че си постъпила правилно, а другото... другото е съдба

Общи условия

Активация на акаунт